Skocz do zawartości

Nie lubisz reklam?  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


Jaguś

Użytkownik od 14 sie 2012
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny Wczoraj, 11:16

#1913750 Boa imperator zdechł w dziwnych okolicznościach

Napisany przez Jaguś na 01 września 2020 - 18:53

Właśnie dlatego pytałam o wielkość karmówki. To wyglądało tak, jakby karma utknęła w okolicach przełyku i zaczęła się psuć i powodować infekcję. Bardzo Ci współczuję. PS pilnuj brata i uświadamiaj go.
#1913312 Anolisy Zielone zdychają

Napisany przez Jaguś na 26 sierpnia 2020 - 13:32

Czy coś się zmieniło w ich terra ? Pojawiły się nowe liany ?
#1912125 Ucieczka Legwana

Napisany przez Jaguś na 06 sierpnia 2020 - 18:03

Mógł przeżyć upadek z 3 m. Szukaj w okolicy n wysokich punktach, gdzie instynktownie będzie szukał schronienia. Drzewa, krzaki, dachy, garaże. Rozwies ogłoszenia w okolicy-moze ktoś znalazł. Temp poniżej 18 °C na dłuższą metę jest dla legow zabójcza. Szukaj cały czas- każde 15 min teraz ma znaczenie.


#1909514 Problem z wylinka na ogonie gekona lamparciego

Napisany przez Jaguś na 09 lipca 2020 - 08:47

Najważniejsze: na stałe w terra pojemnik z wilgotnym wermikulitem ! Gad sam tam będzie leżakował przed wylinką i się nawilżał, a Ty już na zawsze zapomnisz o problemach z wylinką.

Posmaruj mu ogonek oliwką dla dzieci lub oliwą z oliwek i tak kilka dni. Później namocz mu tą problematyczną część ogonka w letniej wodzie i spróbuj zdjąć. Jeśli nie schodzi to nie na siłę, bo uszkodzisz naskórek pod spodem i w tym miejscu na pewno będzie problem z kolejną wylinką. Po prostu kontynuuj oliwkę i namaczanie. Na pewno zejdzie : )

Wstaw zdjęcie: na dole po prawej" więcej opcji odpisywania" - na dole po lewej "wybierz plik" - "załącz plik" - dodaj odpowiedź.
#1909365 Rejestracja zwierzęcia po terminie

Napisany przez Jaguś na 06 lipca 2020 - 16:07

Każdy urząd podchodzi do tego inaczej i każdy urzędnik w zależności od humoru. Po prostu pogadaj z urzędnikiem tak po ludzku, wytłumacz się i posyp głowę popiołem - ja nie spotkałam się nigdy z problemami z tego tytułu. Ani z własnego doświadczenia ( tez kilka zwierzaków rejestrowałam po czasie), ani ze słyszenia. Chcesz dopełnic obowiązku rejestracji i prosisz urzędnika o pomoc i wyrozumiałość - to wszystko : )
#1908839 gekon lamparci

Napisany przez Jaguś na 29 czerwca 2020 - 10:09

Dr Marciniak wie co robi - jest świetna. Oczy długo się goją i w zależności od skali uszkodzeń chore oczko może już nie wrócić do sprawności. Jeśli owrzodzenie rogówki było nie leczone i duże to po zakończeniu kuracji gekon może widzieć nim tylko jasne/ ciemne, ale już nie będzie go bolało. Musi minąć trochę czasu, zeby nauczył się funkcjonować z 1 okiem sprawnym; do tego czasu potrzebuje Twojego wsparcia przy jedzeniu. Jeśli powieka nie jest zniekształcona i nie zawija się w taki sposób, że to ona drażni oko to wszystko powinno być Ok - nie przerywaj kuracji. I jeszcze jedna szczególnie ważna rzecz przy takiej dolegliwości: bardzo pilnuj wilgotności w terra, żeby kolejna wylinka nie spowodowała nowych uszkodzeń, bo i tak skóra w tym miejscu jest uszkodzona i tam wylinka może przebiegać nieco inaczej. Masz w terra na stałe wilgotną kryjówkę ? 

Co do karmienia: mącznik jest wąski i trudno w niego trafić z 1 okiem. Podaj jej pęsetą pod pysk coś większego - mola woskowego, szarańczę lub dużego świerszcza. 4 mączniki dziennie wyciśnięte to za mało - zacznie Ci chudnąć. Jeśli chcesz spróbowac z szarańczą to mogę Ci dac 2 szt na spróbowanie - musisz tylko do mnie podjechać, bo ja chwilowo nie mogę się ruszać z domu.
#1906867 czy w jedym terrarium można trzymać dwa legwany?

Napisany przez Jaguś na 05 czerwca 2020 - 14:59


,,Nie miałyby dokąd uciec'' Nawet w terrarium 4m długość 2,30 wysokość i 85-95 szerokość?

 

Tak odległość to chwila dla legwana - nic by to nie zmieniło. Dorwałby drugiego. Wpisz " Iguana" w YouTube i pooglądaj jak brutalne i nieobliczalne są te zwierzęta. Wg mnie to jeden z najgorszych wyborów na peta. Mówię tu o legwanie zielonym.
#1906737 czy w jedym terrarium można trzymać dwa legwany?

Napisany przez Jaguś na 04 czerwca 2020 - 11:41

NIE. W żadnej konfiguracji. To, ze zakupione małe i "od zawsze" mieszkały razem nic nie znaczy. Kiedy zaczną dojrzewać to będą walki, a są uwięzione razem w terra i nie mają dokąd od siebie uciec. Legwan zielony to bardzo terytorialna i agresywna jaszczurka. Skończy się to śmiercią jednego z osobników. Czesem ktoś okresowo trzyma samca i samicę, ale zawsze ma drugie terra i rozdziela je w przypadku agresji. One potrafią zadawać potworne rany i są bardzo brutalne. Zapomnij o 2 osobnikach w 1 terra. To recepta na cierpienie zwierzat i masakrę.
#1906621 Co to za żółw?

Napisany przez Jaguś na 02 czerwca 2020 - 21:40

Jak wyżej - BEZ pokrywy ! Kup zwykłą lampkę biurkową na klips. Przypniesz do brzegu akwa i wygniesz elastyczne ramię tak, żeby lampa była odpowiednio skierowana nad wyspą. Zwróć uwagę, jaką max moc ma oprawka w takiej lampce - zwykle można wkręcić 25 lub 40 W. Zółw nie będzie w stanie trawić przy zbyt niskiej temp. Musi się wygrzać, bo inaczej jego metabolizm będzie zwalniał. Na wyspie pod lampą musi być ok 34 °C. 

Lampka np taka: https://allegro.pl/oferta/biurowa-lampka-biurkowa-lampa-na-biurko-e27-klips-7500370834?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_DIO_pla_dom_o%C5%9Bwietlenie&ev_adgr=Lampy&gclid=EAIaIQobChMI0enruf7j6QIVV4GyCh072AqCEAQYASABEgKRAPD_BwE
#1905373 Możliwość przejedzenia u gekona lamparciego

Napisany przez Jaguś na 20 maja 2020 - 21:29

Rozmiar owada karmowego max taki jak rozstaw oczu gada. Nie dawaj drewnojadów - mają twardą chitynę i mogą zaczopować gada + drewnojad może od środka pogryźć gada ( przed skarmieniem należy urwać łepek drewnojadowi). 
#1905363 Gekon lamparci - wylinka w oku?

Napisany przez Jaguś na 20 maja 2020 - 20:49

Nie trzyj oka patyczkiem do uszu. Poza tym taki patyczek zostawia włókna, które mogą się przykleić i podrażnić oko. Nawilżaj jego oko polewając przegotowaną wodą ( żeby mu do nosa nie wlało się, bo się wystraszy) żeby jak najbardziej uniknąć mechanicznego podrażnienia. Najlepsze byłyby krople tzw sztuczne łzy do kupienia w ludzkiej aptece ( ja polecam Hyabak). Gdy już wylinka się odmoczy to mokrym patyczkiem spróbuj zdjąć.

Osobiście uważam, że powinieneś z tym iść do weta GADZIEGO, bo nie jestem przekonana że to tylko problem wylinki. Może być potrzebny antybiotyk do oczu.
#1904948 Znaleziony żółw - pomoc i porady do danej sytuacji

Napisany przez Jaguś na 17 maja 2020 - 08:37

Jeśli skończą Ci się rośliny akwariowe to możesz mu dawać po listku cykorii. Bardzo lubią rzęsę wodną i strzałkę wodną. Co do wyspy - wydaje mi się jednak, że nie ma na nią komfortowego wejścia. Przemebluj mu trochę tak, żeby podejście było łagodniejsze. Połóż termometr pod żarówką na wyspie i sprawdź czy nie jest tam zbyt ciepło. Wewnątrz baniaka masz skałki, ale to nie jest rozwiązanie dla żółwia do czochrania - wrzuć mu konar (nie ma ostrych brzegów i żółw się nie pokaleczy ocierając i nie zapewni sobie urazów i ew zakażeń). Konar jest konieczny, zeby żółw mógł zrzucac stare zalegające tarczki. Z biegiem czasu i kolejnymi wylinkami skorupa powinna być coraz ładniejsza. Do jedzenia podawaj mu stynki ( małe rybki mrożone - przed podaniem je oczywiście rozmrażasz) ich szkielet to dla żółwia źródło wapnia, a Twój gad jest po przejściach i potrzebuje uzupełnić ew niedobory. Dobrym źródłem wapnia są tez ślimaki lądowe ( nie winniczki), takie małe zwykłe - jeśli gad miałby kłopot ze zmiażdżeniem ich skorupki to przed podaniem zgnieć skorupkę. ŻÓłwie uwielbiają ślimaki. Mała sugestia: karm w oddzielnym pojemniku - unikniesz rybiego smrodku, zanieczyszczonej wody i tłustego osadu na szybach akwa. Wymiana wody w tak duzym akwa to dramat - wiem, bo mam 2 x po 450 l z żółwiami : ) No i brawo za uratowanie zwierzaka i zapewnienie mu godnych warunków : )
#1904661 Terrarium dla boa constrictor ze starej komody 120cm

Napisany przez Jaguś na 14 maja 2020 - 12:46

Bardzo ładne. Ale ... czy ja tam w roślinie widzę żółtego kurczaczka ?!
#1904464 Ciemny brzuch lamparta

Napisany przez Jaguś na 12 maja 2020 - 10:21

Zdjęcie wstawisz: na dole po prawej "Więcej opcji odpisywania" - klikasz - na dole po lewej " wybierz plik" - "załącz ten plik" - dodaj odp.
#1902937 iguana iguana- rejestracja

Napisany przez Jaguś na 27 kwietnia 2020 - 13:29

CITES lub ew potwierdzenie urodzenia w niewoli to dokument, który potwierdza legalność zwierzęcia - że nie przemyciłeś go w skarpecie : ) Przy zakupie poprzedni właściciel musi Ci dać jeden z tych dokumentów. Z tym dokumentem w ciągu 2 tyg ( jeszcze się nie spotkałam z karą za opóźnienie) od zakupu idziesz do Wydziału Środowiska, składasz podanie o rejestrację ( wzór dokumentu powinien być na ich stronie - wydrukuj sobie i wypełnij), ale wcześniej robisz przelew opłaty za rejestrację - chyba ok 26 zł i z wydrukowanym potwierdzeniem przelewu i podaniem idziesz to złożyć. Do 30 dni dostajesz listem poleconym decyzję o wpisie i już : ) To banalne, ale trzeba to zrobić.

© 2001-2020 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).