Skocz do zawartości

Nie lubisz reklam?  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


Jaguś ONLINE

Użytkownik od 14 sie 2012
W tej chwili Przegląda: Żółwie czerwonolice, Stargard
Ostatnio aktywny Dzisiaj, 11:13

#1905373 Możliwość przejedzenia u gekona lamparciego

Napisany przez Jaguś na 20 maja 2020 - 21:29

Rozmiar owada karmowego max taki jak rozstaw oczu gada. Nie dawaj drewnojadów - mają twardą chitynę i mogą zaczopować gada + drewnojad może od środka pogryźć gada ( przed skarmieniem należy urwać łepek drewnojadowi). 
#1905363 Gekon lamparci - wylinka w oku?

Napisany przez Jaguś na 20 maja 2020 - 20:49

Nie trzyj oka patyczkiem do uszu. Poza tym taki patyczek zostawia włókna, które mogą się przykleić i podrażnić oko. Nawilżaj jego oko polewając przegotowaną wodą ( żeby mu do nosa nie wlało się, bo się wystraszy) żeby jak najbardziej uniknąć mechanicznego podrażnienia. Najlepsze byłyby krople tzw sztuczne łzy do kupienia w ludzkiej aptece ( ja polecam Hyabak). Gdy już wylinka się odmoczy to mokrym patyczkiem spróbuj zdjąć.

Osobiście uważam, że powinieneś z tym iść do weta GADZIEGO, bo nie jestem przekonana że to tylko problem wylinki. Może być potrzebny antybiotyk do oczu.
#1904948 Znaleziony żółw - pomoc i porady do danej sytuacji

Napisany przez Jaguś na 17 maja 2020 - 08:37

Jeśli skończą Ci się rośliny akwariowe to możesz mu dawać po listku cykorii. Bardzo lubią rzęsę wodną i strzałkę wodną. Co do wyspy - wydaje mi się jednak, że nie ma na nią komfortowego wejścia. Przemebluj mu trochę tak, żeby podejście było łagodniejsze. Połóż termometr pod żarówką na wyspie i sprawdź czy nie jest tam zbyt ciepło. Wewnątrz baniaka masz skałki, ale to nie jest rozwiązanie dla żółwia do czochrania - wrzuć mu konar (nie ma ostrych brzegów i żółw się nie pokaleczy ocierając i nie zapewni sobie urazów i ew zakażeń). Konar jest konieczny, zeby żółw mógł zrzucac stare zalegające tarczki. Z biegiem czasu i kolejnymi wylinkami skorupa powinna być coraz ładniejsza. Do jedzenia podawaj mu stynki ( małe rybki mrożone - przed podaniem je oczywiście rozmrażasz) ich szkielet to dla żółwia źródło wapnia, a Twój gad jest po przejściach i potrzebuje uzupełnić ew niedobory. Dobrym źródłem wapnia są tez ślimaki lądowe ( nie winniczki), takie małe zwykłe - jeśli gad miałby kłopot ze zmiażdżeniem ich skorupki to przed podaniem zgnieć skorupkę. ŻÓłwie uwielbiają ślimaki. Mała sugestia: karm w oddzielnym pojemniku - unikniesz rybiego smrodku, zanieczyszczonej wody i tłustego osadu na szybach akwa. Wymiana wody w tak duzym akwa to dramat - wiem, bo mam 2 x po 450 l z żółwiami : ) No i brawo za uratowanie zwierzaka i zapewnienie mu godnych warunków : )
#1904661 Terrarium dla boa constrictor ze starej komody 120cm

Napisany przez Jaguś na 14 maja 2020 - 12:46

Bardzo ładne. Ale ... czy ja tam w roślinie widzę żółtego kurczaczka ?!
#1904464 Ciemny brzuch lamparta

Napisany przez Jaguś na 12 maja 2020 - 10:21

Zdjęcie wstawisz: na dole po prawej "Więcej opcji odpisywania" - klikasz - na dole po lewej " wybierz plik" - "załącz ten plik" - dodaj odp.
#1902937 iguana iguana- rejestracja

Napisany przez Jaguś na 27 kwietnia 2020 - 13:29

CITES lub ew potwierdzenie urodzenia w niewoli to dokument, który potwierdza legalność zwierzęcia - że nie przemyciłeś go w skarpecie : ) Przy zakupie poprzedni właściciel musi Ci dać jeden z tych dokumentów. Z tym dokumentem w ciągu 2 tyg ( jeszcze się nie spotkałam z karą za opóźnienie) od zakupu idziesz do Wydziału Środowiska, składasz podanie o rejestrację ( wzór dokumentu powinien być na ich stronie - wydrukuj sobie i wypełnij), ale wcześniej robisz przelew opłaty za rejestrację - chyba ok 26 zł i z wydrukowanym potwierdzeniem przelewu i podaniem idziesz to złożyć. Do 30 dni dostajesz listem poleconym decyzję o wpisie i już : ) To banalne, ale trzeba to zrobić.
#1902499 Mocne nagrzewanie maty grzewczej

Napisany przez Jaguś na 23 kwietnia 2020 - 09:37

Nie kupuj RT2, mimo że jest najbardziej dostępny i najtańszy - to pieniądze wyrzucone i zwierzaki zagrożone skokami temp. Ja również polecam sterownik Madzia0 od Gelmi - mam go i jest wreszcie spokój. Cena z przesyłką i jakość bardzo konkurencyjna do "markowych".
#1901881 żółw nie chce jeść, zła kondycja

Napisany przez Jaguś na 18 kwietnia 2020 - 13:31

@Lit900 zupełnie niepotrzebnie się unosisz. Każdy ma prawo do popełniania błędów i - jeśli tylko chce to zmienić i się uczyć dla dobra swojego podopiecznego - to my tu pomożemy. Każdy z nas kiedyś zaczynał. Nie napuszaj się - to forum i jego doświadczeni użytkownicy to dla Ciebie i Twojego zwierzaka nieocenona pomoc. Weź to na spokojnie, bo nikt Cie tu nie atakuje z pobudek osobistych - weź też pod uwagę, ze my tu widzieliśmy nie raz ogrom cierpienia zwierząt i mega bezmyślność "właścicieli" i być moze stąd czasem gwałtowne reakcje. Ty poświęciłeś czas, zeby tu się zalogowac i szukać pomocy - to dobrze. Pytaj, ucz się i polepszaj warunki Twojego pupila : )

To jak nauka jazdy na rowerze: nie raz zarobisz siniaka lub zdarte kolano - to nieprzyjemne, ale prowadzi do sukcesu !
#1900938 Termoregulator

Napisany przez Jaguś na 09 kwietnia 2020 - 18:43

Nie RT2.
#1900918 Gekony się gryzą

Napisany przez Jaguś na 09 kwietnia 2020 - 16:27

Ja miałam 2 podobne sytuacje: 1. wcześniak na siłę wyciągnięty z jajka, zdrowy, samica, ale rozwijający się inaczej niż inne, wyglada jak miniaturka, sterylizowana ( miała za małą miednicę i gdy nadszedł czas jajek - nie było fizycznej możliwości ich zniosu), od 4 lat razem w terra z 2 innymi dużo większymi starszymi łagodnymi gekonicami i po tym czasie coś jej odbiło. Jedna ogromna i bardzo łagodna samica - gdyby chciała to wystarczyłoby żeby usiadła na agresorce i ta byłaby zgnieciona - zostala z wygryzionym bokiem. 2. starsza, ślepa i bez stóp babinka, również łagodna, spały razem - jej ogon został oskórowany do mięśni.

Mała glizda została na stałe oddzielona i mieszka w osobnym terra - nie zaryzykuję straszliwych ran lub zabicia. Ta sytuacja pokazuje, że nawet po wielu latach przyjaźni i zero problemów ( to była wręcz sielanka) może coś odbić jednemu z gekonów i koniec. Nic nie zrobisz. 

Druga sytuacja to zapewne taka jak wspomina @MikeB, choć mi trafiła się hot female - jest piekielnie inteligentna, przy człowieku zaskakujaco wyluzowana i łagodna, ale inne gekony po prostu eksterminuje. Ona nie bawi się w podgryzanie, przepędzanie, ustalanie hierarchii, machanie ogonem. Ona PATRZY. I w odpowiednim momencie rusza do ataku - nigdy wcześniej, ani później nie widziałam czegoś takiego - czysta furia. Na neutralnym gruncie ( cały pokój)  przebiegła z jednego końca do drugiego, złapała dużo większego od siebie samca za żuchwę i zaczęła z nim robić "krokodyla".  Miotała nim jak szmacianą lalką. Ja oniemiałam - cały czas byłam przy nich, trwało to chwilę, ale Roxy zdążyła złapać biedaka - rozdzieliłam je w kilkanaście sekund później. Na szczęście Sasance ( samiec) nic się nie stało, ale do dziś mam przed oczami coś takiego. W pełni rozumiem dlaczego takie osobniki eliminuje się z hodowli, choć kocham zwierzęta. Jedyną szansą dla takiego stwora to swiadomy dom bez innych towarzyszy w terra. Wg moich obserwacji hot female są wybitnie inteligentne, mają niektóre fizyczne cechy samca  - podobno są bezpłodne - choć Roxy co roku znosi jajka i nie wiem, czy nawet gdyby były zapłodnione to cokolwiek by się z nich wykluło. Jak widzisz nie na wszystko masz wpływ i Twoją rolą jest zapewnić bezpieczeństwo swoim pupilom. 
#1900753 Gekony się gryzą

Napisany przez Jaguś na 07 kwietnia 2020 - 18:25

Daj każdej po kryjówce, kryjówkę z mokrym substratem i misce z robaczkami, tak, żeby nie musiały rywalizować. Obserwuj uważnie, bo lamparty potrafią bardzo mocno pogryźć - nawet mogą odgryźć łapę lub dosłownie oskórować ogon.
#1900556 Przychodzę z zapytaniem odnośnie legwana

Napisany przez Jaguś na 05 kwietnia 2020 - 11:53

Wysokość jest OK, ale musisz zadbać o długość ( min 140 cm) i ważne: głębokość ( min 90 cm). Pamiętaj, ze musi w terra być basen, w którym leg się cały zmieści - polecam pojemniki typu Samla np z Ikea lub szare plastikowe skrzynie np z Leroy. No i półki i konary ( o grubości takiej jak szerokość brzucha legwana).
#1900227 Problem z gekonem

Napisany przez Jaguś na 31 marca 2020 - 19:28

@MikeB jeśli dostanie Oxytocynę, a jajka są zbyt duże, żeby przeszły przez kanał to będzie po niej. Zresztą i tak jej sytuacja jest dramatyczna. 

Do Właściciela: jedź z nią do weta na już. Ona okropnie cierpi i sama nie da sobie rady. 
#1899855 Zmiekczacze wody powdouja odwodnienie u wezy

Napisany przez Jaguś na 27 marca 2020 - 12:08

Chemie ?? Po prostu nalewalem mu wody z kranu skad moglem wiedziec ze nie moze napic sie wody ktora codziennie pije 

 

W błąd mnie wprowadziła nazwa: zmiękczacz wody. Dawaj mu przegotowaną kranówkę lub kranówkę odstaną 1 dzień. Nigdy się z takim problemem jak Twój nie spotkałam. Jakie wąż ma objawy ? Przede wszystkim: w czym/ jakiej misce mu podajesz tą wodę? To bardzo ważne. Czy to jest pojemnik przeznaczony do kontaktu z żywnością lub taka miska ? Miałam raz przypadek, że kupiłam piękną dużą kamienną miskę dla gadów na giełdzie terra - po wlaniu do niej wody weszła ona w reakcję z tworzywem, z którego była zrobiona. Rozszedł się zapach żywicy lub innej śmierdzącej chemii  - obawiam się, że gdybym jej natychmiast nie usunęła to same opary zabiłyby mi jaszczury. Może coś nie tak właśnie z pojemnikiem, w którym podajesz wodę i stąd niechęć węża do jej picia. Swoją drogą zastanawiam się dlaczego niby miałby się odwodnić ? Jaki to gatunek i jak długo jest u Ciebie ? Wstaw zdjęcie gada - może coś pomożemy.
#1899588 Gekon lamparci poparzenia i komplikacje

Napisany przez Jaguś na 23 marca 2020 - 20:12

Gekon lamparci to gatunek nocny - NIE stosuje się lamp UVB ! W nocy słońce nie świeci - wit D3 gekon - jako zwierze mięsożerne - czerpie z karmówki + suplementacja wit z D3 i wapń bez wit D3.

Odmiany albinotyczne mogą nawet oślepnąć od UVB. Wstaw zdjęcie Twojego gekona.

Coś mi tu jednak nie pasuje - czy oprócz wstawienia mu do terra lampy UBV  coś zmieniłeś ? Co ma na dnie terra ? Ręczniki papierowe ? Czym karmisz ? Bardzo ważne: jak suplementujesz i co podajesz i jak ? Czy coś zmieniłeś w wyposażeniu terra ? Jakieś liany ? Wstaw proszę zdjęcie terra: wystrój, wymiary, oświetlenie, wilgotna kryjówka, konary/ gałęzie itp. To pozwoli nam być może określić co tak naprawdę dolega Twojemu jaszczurowi. Wstaw zdjęcie gekona - tak naprawdę nigdy nie spotkałam się z takimi objawami po UVB. Coś mi tu nie pasuje...

 Nie zbliżaj się już do tego sklepu zoo - UVB 150 to lampy dedykowane dla gadów pustynnych dziennych jak np agamy brodate. One pochodzą z interioru Australii, gdzie są skrajne warunki i temp. Co do tego mają gady z Iranu/Pakistanu / Indii ze strefy półpustynnej i to nocne ?!

Taka lampa usmaży je żywcem.lub zafunduje raka skóry/ oczu. To tak jakbyś Ty zatrzasnął się w solarium i siedział tam, aż ktoś Cię uwolni...


© 2001-2020 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).