Skocz do zawartości

Nie lubisz reklam?  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


Jaguś ONLINE

Użytkownik od 14 sie 2012
W tej chwili Przegląda: Początkujący hodowcy jaszczurek
Ostatnio aktywny Dzisiaj, 11:05

Moje posty

W temacie:Legwanowi odchodzą łuski

23 maja 2020 - 20:15

Wrzuć zdjęcia. Wiesz jak to tu zrobić czy Ci podpowiedzieć ?


W temacie:Gekon lamparci - wylinka w oku?

21 maja 2020 - 10:38

No to czekamy co wet stwierdził.


W temacie:Ilość pokarmu dla dorosłego BC

20 maja 2020 - 22:17

Zastanów sie czy w naturze wąż miałby posiłek regularnie co 1 tydz ? Węże to bierni łowcy - jeśli już coś złapie to musi mu to wystarczyć do następnego razu. Bardziej fizjologiczne jest karmienie rzadziej, ale obficie. I nie mówię tu o rozmiarze karmówki, tylko o jej ilości. Spróbuj podawać kilka sztuk podczas jednego karmienia. Kolejną rzeczą jest metabolizm węży - trawienie pokarmu nie jest dla nich "przyjemnością" taką jak dla nas pełny brzuszek. To stres dla ich organizmu - podczas trawienia "rzucają" całe siły na przerobienie karmy, spowalniając funkcjonowanie mniej ważnych narządów i pompując krew tam, gdzie jest bardziej potrzebna. Podając mu pokarm co 1 - 2 tyg nie dajesz szansy jego organizmowi, żeby odpoczął. 

Jego zachowanie moze też być spowodowane tym, że Twój wąż jest tak aktywny bo ma za gorąco - zmierz raz jeszcze rozkład temperatur i czy ma możliwość przebywania w chłodnej strefie.


W temacie:Przebarwienia skorupy na brzuchu

20 maja 2020 - 21:35

Wyspę z np. plexy okleja się sztuczną trawą. Wyspa Twojego żółwia jest gotowcem czy robiłaś sama ?  Wstaw proszę zdjęcia - bez nich trudno coś powiedzieć.Takie zaczerwienienie może być otarciem lub - gdy wyspa się za bardzo nagrzeje od lampy - oparzeniem.


W temacie:Możliwość przejedzenia u gekona lamparciego

20 maja 2020 - 21:29

Rozmiar owada karmowego max taki jak rozstaw oczu gada. Nie dawaj drewnojadów - mają twardą chitynę i mogą zaczopować gada + drewnojad może od środka pogryźć gada ( przed skarmieniem należy urwać łepek drewnojadowi). 


© 2001-2020 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).