Skocz do zawartości

Nie lubisz reklam?  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


Jaguś

Użytkownik od 14 sie 2012
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny Wczoraj, 17:30

Moje tematy

Sprzedam akwarium 120 dł x 40 szer x 50 wys - wyspa gratis

25 września 2020 - 16:48

Sprzedam akwa, w którym mieszkał żółw. Solidne, szyby o grubości 10 mm, mogą być lekko porysowane od pazurków żółwia, ale tego nie widać, gdy jest zalane wodą. Gratis dodaję wyspę dla żółwia z pleksi z uformowanym wypłyceniem ułatwiającym wyjście oraz sztuczną trawą wygodną dla zwierzaka; oraz styropian o grubości 20 cm, na którym stoi. Sztuczną trawę na wyspie można zostawić, ale sugeruję jej zdjęcie ( zajmie to tylko chwilę) i naklejenie nowego kawałka klejem na ciepło - koszt groszowy. Akwa jest obecnie zalane, w pełni szczelne. Należy je oczyścić z osadu - ja nie mam na to czasu. Jest ciężkie - po odbiór zapraszam dwóch silnych mężczyzn ( trzeba je znieść z piętra domu jednorodzinnego). Sprzedaję tylko szkło, wyspę i styropian. Pilnie sprzedam, bo potrzebuję miejsca. Odbiór w Tomice między Piasecznem a Górą Kalwarią. Załączony plik  2.jpg   78,93K   0 pobrańZałączony plik  3.jpg   71,43K   0 pobrańZałączony plik  1.jpg   79,27K   0 pobrań

 

Cena 210 zł.


Wąż na drzewie w Krośnie.

09 września 2020 - 19:20

Przyznać się - komu dał nogę ? 

https://tvnmeteo.tvn24.pl/wideo/waz-wil-sie-po-drzewie,1,1,1947765.html


Ścianka strukturalna dla anakondy.

26 kwietnia 2020 - 11:30

Potrzebuję Waszej pomocy. Wkrótce moja Pablita dostanie docelowe terra o rozm 200 dł x 100 szer x 120 wys z płyty meblowej 18 mm.

Moje pytania brzmią:

- czy w terra tropikalnym mogę zrobić ściankę z pianki niskoprężnej ( polećcie mi jakąś nietoksyczną piankę pls) i wysoka wilgotność i temp nie spowoduje wydzielania szkodliwych substancji ?

- czy taka pianka pokryta Atlas Plus wytrzyma eksplorację 3, 5 m anakondy czy się pokruszy ?

- czy taką piankę kładę bezpośrednio na płytę meblową ?

- piankę rzeźbię nożem, matuję gruboziarnistym papierem ściernym i na to kładę Atlas Plus z pigmentem - będzie się trzymać ?

 

W terra ma być półka jako wyspa grzewcza ( 32 - 34 stC) grzana lampą od góry + pod nią kabel grzewczy przykryty kaflem/ łupkiem; w przeciwległym boku duży podgrzewany basen. Wewnątrz konary, 15 cm warstwa odpylonych trocin ( Pablita lubi ryć) oraz żywe rośliny. I tu kolejne pytanie: moja pociecha będąc 1,5 m sznurówką miała w terra żywą gęstą paproć, ale tak ją uwielbiała, ze roślina została zgnieciona i nie przeżyła. Co możecie mi polecić jako żywą roślinę, która wytrzyma wysoką temp i wilgotność, ma gęste liście i będzie w miarę odporna na pełzanie po niej węża ? Zastanawiam się nad wierzbą płaczącą - szybko rośnie, lubi wilgoć, jest gęsta i elastyczna, ale nie wiem czy da radę z taką temp i dość zacienionym stanowiskiem. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.


Terra dla kameleona 130 wys x 95 dł x 62 gł.

05 kwietnia 2020 - 20:37

SPRZEDANE

 

 

Sprzedam terrarium dla kameleona jemeńskiego. Płyta meblowa, przesuwne szyby 4mm ( mocowane na stałe), dwie ceramiczne oprawki na żarówki grzewczą i UVB, drabinki z siatką, duża wentylacja sufit i bok, kółka nieskrętne ułatwiające przesuwanie terra, na dnie cienkie pcv zabezpieczające przed ew wilgocią. Wymiary: wys. 130 cm (całkowita 136 cm) x dł. 95 cm x gł. 62 cm. Wnętrze do samodzielnej aranżacji - wąskie szpary między ścianami, które można zasylikonować lub zakryć tłem ( ja nie zdążyłam tego zrobić), dach mocowany na wspornikach, więc nie obciążać stawiając na nim coś ciężkiego; listwy maskujące na krawędziach nieco wyszczerbione, ale nie ma to wpływu na estetykę - prawie niewidoczne. Zależy mi na szybkiej sprzedaży - mój staruszek odszedł za Tęczowy Most i widok jego domku przywołuje przykre wspomnienia ( kamyk nie umarł w terra). Zwierzak był zdrowy, bez pasożytów zewn i wewn, więc terra nie trzeba dezynfekować - jest w pełni bezpieczne dla nowego lokatora. Odbiór wyłącznie osobisty Tomice k, Konstancin-Jeziorna woj. mazowieckie. 

Więcej zdjęć na maila.


Waran z Komodo - test DNA wykluczył ojcostwo Jej partnera. Konsternacja : )

10 marca 2020 - 15:58

Pracownicy ZOO zlecili przeprowadzenie testów DNA. Teraz za pośrednictwem Facebooka poinformowali, że Kadal nie jest ojcem piskląt. Samica rozmnożyła się partenogenetycznie.

https://www.rp.pl/Spoleczenstwo/200319947-USA-Samica-warana-z-Komodo-rozmnozyla-sie-bez-partnera.html


© 2001-2020 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).