Skocz do zawartości

Nie lubisz reklam?  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


Jaguś

Użytkownik od 14 sie 2012
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny Wczoraj, 11:16

Moje najnowsze najlepsze odpowiedzi

W temacie:czy w jedym terrarium można trzymać dwa legwany?

04 czerwca 2020 - 11:41

NIE. W żadnej konfiguracji. To, ze zakupione małe i "od zawsze" mieszkały razem nic nie znaczy. Kiedy zaczną dojrzewać to będą walki, a są uwięzione razem w terra i nie mają dokąd od siebie uciec. Legwan zielony to bardzo terytorialna i agresywna jaszczurka. Skończy się to śmiercią jednego z osobników. Czesem ktoś okresowo trzyma samca i samicę, ale zawsze ma drugie terra i rozdziela je w przypadku agresji. One potrafią zadawać potworne rany i są bardzo brutalne. Zapomnij o 2 osobnikach w 1 terra. To recepta na cierpienie zwierzat i masakrę.


W temacie:iguana iguana- rejestracja

27 kwietnia 2020 - 13:29

CITES lub ew potwierdzenie urodzenia w niewoli to dokument, który potwierdza legalność zwierzęcia - że nie przemyciłeś go w skarpecie : ) Przy zakupie poprzedni właściciel musi Ci dać jeden z tych dokumentów. Z tym dokumentem w ciągu 2 tyg ( jeszcze się nie spotkałam z karą za opóźnienie) od zakupu idziesz do Wydziału Środowiska, składasz podanie o rejestrację ( wzór dokumentu powinien być na ich stronie - wydrukuj sobie i wypełnij), ale wcześniej robisz przelew opłaty za rejestrację - chyba ok 26 zł i z wydrukowanym potwierdzeniem przelewu i podaniem idziesz to złożyć. Do 30 dni dostajesz listem poleconym decyzję o wpisie i już : ) To banalne, ale trzeba to zrobić.


W temacie:Agama brodata zjada półki i ściany w terrarium

24 lutego 2020 - 11:17

Jak dokładnie  ją suplementujesz ? Wg mnie próbuje uzupełniać braki.

Podawaj jej wapń bez wit D3 ( 3 x tyg)  i witaminy z D3 ( 1 x tyg).


W temacie:Terrarium dla BCI

20 lutego 2020 - 10:55

Nie widzę rysunku.

1. grzałkę do basenu daj płaską z plastiku nietłukącą z regulatorem i odcięciem, gdy przez węża zostanie wyjęta z wody ( nie poparzy go wtedy) - ja do swoich zwietrzaków od lat używam taką: https://allegro.pl/oferta/aquael-grzalka-ultra-heater-75w-nowosc-7552187178?snapshot=MjAxOS0wNy0yOFQxNzozNjo0Mi4wNTVaO2J1eWVyO2ZkYWMwNTY2ZjY1NjJlY2JhZGU2ZGIxZGU1MWQ2YjY1YzQ0OGQzMzFlMTY1NDE2OWVhYjAwOWM5NjRjMjBjMmY%3D

 

2. pomyśl o otworze w ścianie terra przez który wyprowadzisz kabel grzałki - zwróć uwagę, żeby był jak najmniej dostępny dla węża, bo na 100 % będzie się w niego płątał

 

3. jeśli lampy będą w środku terra na suficie to muszą być mocno przymocowane ( wąż będzie na nie właził i je skręcał - ryzyko urwania= poparzenie lub zwarcie i pożar). Muszą też być zabezpieczone kloszem lub siatką, żeby wąż się nie przypiekł.

 

4. po co oświetlenie nocne ? Co prawda nie znam się na tym gatunku, ale uważam, że nie powinno się niepokoić węża w nocy nawet słabym oświetleniem - wg mnie zbędne i ma zły wpływ na komfort zwierzaka

 

5 co to za inne środki do zabezpieczenia terra przeciw wilgoci ? Nie można używać chemii np pleśniobójczej lub innej szkodliwej - zwłaszcza w terrach z wys temp i wilgotnością, gdzie się to wszystko rozgrzewa i paruje i/ lub łączy z wilgocią. Starannie dobierz preparaty.

 

6 polecam zabezpieczyć dno, bo płyta zbutwieje od wody i odchodów. Połóż płtyki na Atlas Plus lub dobrze przymocuj wykładzinę PCV ( tak, żeby zwierzak nie wpełzł pod nią; zyskasz też na lekkości konstrukcji)

 

7. basen jest za mały. Nie rób go ze szkła - nie przestawisz w inne miejsce,; no i w użytkowaniu może się zbić lub wyszczerbić  powodując pokaleczenie węża. Najwygodniej będzie Ci kupić pojemnik plastikowy o odpowiednim wymiarze w np OBI, Leroy itp. o niskich ścianka, żeby zwierzakowi było wygodnie wchodzić.  Taki pojemnik jest: bezpieczny dla Ciebie i zwierzaka, lekki, łatwy do zmiany m-ca jego umieszczenia w terra gdybyś Ty lub wąż zmienił koncepcję wystroju, łatwy do wyjęcia i wylania wody oraz umycia go i opłukania. Filtr zewn się nie sprawdzi - nie będzie w stanie przefiltrowac wody z zanieczyszczeń biologicznych i po niedługim czasie wąż będzie pił wodę z własnymi odchodami, nawet jeśli ich nie widać.  ( mam 2 zbiorniki po 450 l każdy z żółwiami, więc coś o filtracji wiem). Odpuść temat filtra. 

 

8. wymiary terra są za małe - jedynie wysokośc jest OK.


W temacie:Boa Constrictor

23 grudnia 2019 - 14:52

No nie - ze schroniska to nieetyczne.

Poszło priv z namiarami do sprawdzonych 2 źródeł w Warszawie.


© 2001-2020 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).