Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


* * * * *

Regulamin


---Regulamin - korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Na serwisie terrarium.com.pl i terrarium.pl obowiązuje poniższy regulamin. Rejestracja oznacza jego zaakceptowanie oraz stanowi deklarację stosowania się do niego. Niestosowanie się do regulaminu skutkować będzie otrzymywaniem punktów karnych.

Serwis terrarium.com.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treści i grafiki zamieszczone na forum przez użytkowników, jednakże jest gotowe udostępnić organom ścigania wszelkie narzędzia jakie posiada w celu zwalczania łamania prawa.

Podstawą korzystania z serwisu terrarium.pl [oraz forów stron współpracujących z forum] jest stosowanie się do ogólno panującej netykiety (http://www.netykieta.prv.pl). Ponadto obowiązują następujące zasady:
Regulamin

Regulamin [aktualizacja 02-09-2021] - korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Na serwisie terrarium.com.pl i terrarium.pl obowiązuje poniższy regulamin. Rejestracja oznacza jego zaakceptowanie oraz stanowi deklarację stosowania się do niego. Niestosowanie się do regulaminu skutkować będzie otrzymywaniem punktów karnych.

Serwis terrarium.com.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treści i grafiki zamieszczone na forum przez użytkowników, jednakże jest gotowe udostępnić organom ścigania wszelkie narzędzia jakie posiada w celu zwalczania łamania prawa.

Podstawą korzystania z serwisu terrarium.pl [oraz forów stron współpracujących z forum] jest stosowanie się do ogólno panującej netykiety (http://www.netykieta.prv.pl). Ponadto obowiązują następujące zasady:


1. Rejestracja, zasady korzystania z konta

1.1. Każdy użytkownik może posiadać tylko jedno konto na całym serwisie terrarium.pl. Wykrycie duplikatów grozi blokadą wszystkich kont.
1.2. Użytkownik ma prawo do wystosowania prośby o zmianę nicku do administracji jednokrotnie podczas korzystania z serwisu i forum.
1.3. Użytkownik zgadza się na dodanie swoich danych do ogólnodostępnego spisu terrarystów.
1.4. Użytkownik zgadza się na otrzymywanie reklamowych e-maili od serwisu terrarium.com.pl oraz serwisów współpracujących (mailing można wyłączyć w profilu). Użytkownik zgadza się na zresetowanie 1 dnia każdego roku ustawień wysyłania e-maili reklamowych po czym ponownie może wyłączyć powiadomienia reklamowe e-mailowe w profilu.
1.5. Każdy użytkownik zgadza się dobrowolnie na przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997r. dotyczącą ochrony danych osobowych (Dziennik Ustaw Nr 133 z 1997).
1.6. Konto wraz z całą zawartością może zostać usunięte przez administrację jeśli nie będzie używane przez okres jednego roku.
1.7. Administracja zastrzega sobie prawo do usuwania kont użytkowników, wiadomości, zdjęć, oraz wszelkich innych treści zamieszonych przez użytkownika bez podania przyczyny.
1.8. Korzystając z serwisu, zarówno będąc zalogowanym jak i niezalogowanym, użytkownik zgadza się na otrzymywanie i przetwarzanie przez serwis plików cookies. Więcej o cookies w polityce prywatności
1.9. Każdy użytkownik zgodnie z prawem, będący autorem zamieszczanych treści na serwisie, przekazuje prawa do dysponowania swoim dziełem (swoich treści) na rzecz serwisu.
1.10 Każdy użytkownik dodający zdjęcia czy ilustracje na serwis, zgadza się dobrowolnie na dodanie znaku wodnego terrarium.pl do wklejonych zdjęć, w prawym dolnym rogu zdjęcia czy ilustracji.
1.11 Każdy użytkownik dodający swoją zawartość na forum (tekst pisany, zdjęcia, filmy) zgadza się na wykorzystanie tych materiałów przez serwis terrarium.pl w celach promocyjnych np. zamieszczania inormacji o ciekawych zdjęciach, filmach, tekstach na forum na swoim fanpage na facebooku https://www.facebook.com/terrarystyka

2. Ogólne zasady korzystania z serwisu.

2.1. Kultura wypowiedzi obowiązuje wszystkich - całkowity zakaz używania wulgaryzmów, obrażania i prowokowania innych użytkowników. Dotyczy to również pisania wątków skierowanych do konkretnej osoby, mających na celu publiczne poniżenie i znieważenie.
2.2. Obowiązuje zakaz umieszczania wątków emanujących seksem, przemocą, promujących narkotyki, zawierających treści drastyczne oraz rasistowskie i promujące systemy totalitarne. Zakaz obejmuje treść postów, zdjęcia jak również zamieszczane linki.
2.3. Zabronione jest spamowanie, pisanie z nadmierną ilością znaków interpunkcyjnych bądź bez znaków interpunkcyjnych w ogóle jak również pisanie wyłącznie dużymi literami.
2.4. Użytkownicy zobowiązani są do posługiwania się poprawną polszczyzną, przestrzegania zasad ortografii i gramatyki.
2.5. Obowiązuje całkowity zakaz prowadzenia złośliwej lub nieuzasadnionej polemiki między użytkownikami. Wątpliwości i grzeczności można wymieniać przez wiadomości prywatne. Wszelkie słowne potyczki i prowokacje na publicznym forum będą karane.
2.6. Udzielanie się w starych wątkach, w których od dawna nikt nie odpowiadał, umieszczanie wypowiedzi nie rzucających nowego światła na sprawę skutkować będzie usuwaniem tychże wypowiedzi oraz otrzymaniem upomnienia przez autora.
2.7. Prywatne wiadomości przeznaczone są do wymiany spostrzeżeń i grzeczności, administracja nie będzie ingerować w ich merytorykę.

3. Treść wiadomości na forum oraz blogach.

3.1. Przed założeniem nowego tematu użytkownik ma obowiązek najpierw przeszukać forum i sprawdzić, czy dane zagadnienie nie zostało wcześniej poruszone.
3.2. Każdy dział forum ma określoną tematykę, użytkownicy mają obowiązek zamieszczać nowe wątki w odpowiednich działach.
3.3. Obowiązuje zakaz umieszczania wątków o tej samej lub zbliżonej treści na kilku forach jednocześnie. Jeśli wątek założony przez Ciebie zniknął z danego działu, sprawdź czy nie został przeniesiony przez moderatora do innego, zanim założysz nowy.
3.4. Każdy nowo rozpoczęty wątek powinien zawierać w temacie skrót myśli/treści owego wątku. Obowiązuje całkowity zakaz pisania wątków nie podając adekwatnego tytułu (szczególnie niedopuszczalne są tematy typu: "Pytanko", "Mam problem", "Udzielcie porady" ). Patrz adnotacja Ad. 3.4. na końcu regulaminu.
3.5. Posty z prośbą o identyfikację zwierząt/roślin powinny być umieszczane w odpowiednich do tego działach, zawierać pewne podstawowe informacje jak czas i miejsce znalezienia okazu, dokładny opis ew. zdjęcie, na tyle dobre, by można było na jego podstawie dokonać próby identyfikacji.
3.6. Jeżeli nie masz całkowitej pewności co do tezy którą masz zamiar napisać, poinformuj o tym innych - błędne rady mogą przynieść nieoczekiwane konsekwencje. Ponadto celowe wprowadzanie innych użytkowników w błąd będzie surowo karane.
3.7. Jeżeli w danym dziale podklejone są tematyczne wątki np. dotyczące określania płci, odmiany barwnej, zabronione jest zakładanie indywidualnego wątku.
3.8. W przypadku próśb o porady hodowlane użytkownik ma obowiązek podania szczegółowych i jak najdokładniejszych warunków chowu. Patrz adnotacja Ad. 3.8. na końcu regulaminu.
3.9. Każdy użytkownik ma dostęp do własnego Bloga, w którym może zapisywać wydarzenia związane wyłącznie z terrarystyką.
3.10 Zabrania się dyskusji publicznej dotyczącej hodowli węży jadowitych.

4. Prywatna galeria zdjęć i działy Zdjęcia oraz Foto Hyde Park.

4.1. Zamieszczanie swoich zdjęć w celu oceny przez innych użytkowników odbywa się jedynie w działach "Zdjęcia" oraz „Foto Hyde Park” lub w galerii zdjęć.
4.2. Każdy użytkownik ma przydzielony określony limit powierzchni dyskowej, który może wykorzystać w dowolny sposób. Każdy użytkownik może wnioskować do administratora o zwiększenie limitu powierzchni dyskowej, również limitu pojedynczych zdjęć.
4.3. Zabronione jest zakładanie tematów, w których nie znajdują się zdjęcia, np. prośby o zdjęcia.
4.4. Obowiązuje całkowity zakaz zamieszczania zdjęć powszechnie uznanych za kontrowersyjne lub nie wnoszących żadnych określonych wartości do funkcjonowania forum.
4.5. Zabronione jest zamieszczanie cudzych zdjęć bez zgody autora. Przypominamy, że podanie adresu serwisu fotograficznego lub galerii, z której zaczerpnięto zdjęcie nie jest równoznaczne z podaniem źródła. Jest nim wyłącznie podanie imienia i nazwiska fotografa po uzyskaniu jego zgody na publikację, lub podanie nazwy organizacji/osoby będącej właścicielem praw autorskich po uzyskaniu zgody.
4.6. Dozwolone jest umieszczanie zdjęć zwierząt jadowitych tylko i wyłącznie w terrarium. Zdjęcia przedstawiające zwierzęta jadowite poza terrarium (na dłoniach, podłogach, w ogrodzie, itp.) będą natychmiast usuwane. Niedozwolone jest jednak zamieszczanie zdjęć węży jadowitych z wyłączeniem węży jadowitych warunkowo. Zwierzęta niejadowite natomiast mogą być prezentowane poza terrarium lecz winny być prezentowane w miejscach dla nich bezpiecznych.
4.7. Zdjęcia drastyczne np. z karmienia podopiecznego żywym pokarmem rozpatrywane będą indywidualnie celem pozostawienia treści wartościowych i edukacyjnych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania tego rodzaju zdjęć, jeśli stwierdzi, że są one zbyt brutalne.
4.8. Zabronione jest umieszczanie zdjęć z prośbą o identyfikację zwierząt lub ich płci. Tego typu wątki prosimy umieszczać w odpowiednich działach tematycznych.
4.9. W dziale „Zdjęcia” zabrania się umieszczania zdjęć zwierząt niezwiązanych z terrarystyką, a także ssaków (również karmowych), relacji z zoo , wystaw, ujęć w naturalnym środowisku, itd. Zdjęcia takie prosimy zamieszczać w nowym dziale : „Foto Hyde Park”.
4.10. Zamieszczając zdjęcie w galerii serwisu terrarium.com.pl użytkownik wyraża zgodę na dodanie do zdjęcia logo serwisu, nazwy użytkownika, godziny oraz daty jego zamieszczenia.

5. Ogłoszenia terrarystyczne (Giełda terrarystyczna)

5. 1. Obowiązuje całkowity zakaz pisania wątków DUŻYMI LITERAMI tj. z CAPS lockiem, nadmierną ilością znaków interpunkcyjnych lub bez znaków interpunkcyjnych w ogóle. Kolory, pogrubienie i kursywa służą podkreśleniu ważnych treści a nie całej wypowiedzi.
5. 2. Na jednej stronie może się znajdować TYLKO 1 ogłoszenie danego sprzedawcy (wyjątkiem jest dodatkowe sponsorowane ogłoszenie przyklejone).
5. 3. Zabrania się wstawienia linków do serwisów ogłoszeniowych m.in. olx, gumtree itp., serwisów społecznościowych m.in. facebook, google+, a także allegro, innych serwisów sprzedażowych/aukcyjnych. Dopuszcza się odnośnik do strony hodowli z pełną ofertą w stopce ogłoszenia.
5. 4. Każde ogłoszenia MUSI zawierać odpowiednie informacje :
- nazwa gatunku (łacińska + ewentualnie polska), lub oferowanego przedmiotu,
- płeć (nie dopuszczalne jest oferowanie zwierząt które są na 90% samcami czy na 66% samicami), zwierzęta sprzedajemy jako SAMICE, SAMCE lub BEZ OKREŚLONEJ PŁCI tzw. Nieseksowane,
- cena,
- adnotacja dotycząca ewentualnych problemów zdrowotnych, żywieniowych itp.
- kontakt (telefon, gadu gadu, mail, pw),
- krótki opis oferowanego zwierzęcia/przedmiotu,
- adnotację o tym czy w grę wchodzi tylko odbiór osobisty czy również wysyłka (pkp, PKS, poczta, kurier),
5. 5. Zgodnie z art. 120 ust. 2 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody, oferowanie do sprzedaży i zbywanie zwierząt z gatunków inwazyjnych (m.in. Lithobates catesbeianus, Graptemys pseudogeographica, Chrysemys picta, Chelydra serpentina,wszystkie podgatunki Trachemys scripta) wymaga uzyskania stosownego zezwolenia Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska. Ogłoszenia osób nieposiadających takiego zezwolenia będą usuwane.
5.6 Zabrania się wystawiania zwierząt chorych, bądź w złej kondycji.
5.7 Zwierzęta na które wymagane jest zezwolenie CITES/ANEKS EU musi posiadać adnotację że terrarysta posiada na nie stosowne dokumenty które przekaże kupującemu.
5.8 Zabrania się wystawiania zwierząt kupionych (jak i również zwierząt "w komisie") od ludzi zbanowanych, a także z oficjalnym zakazem wystawiania ogłoszeń.
5.9 Wymagane jest przedstawienie zdjęcia oferowanego produktu lub zwierzęcia w sytuacji gdy ogłaszający nie jest w 100% przekonany co do typu produktu lub gatunku zwierzęcia.
5.10 Sprzedający gatunki niebezpieczne na podstawie art. 73 ust. 11 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2009 r. Nr 151,
poz. 1220, z późn. zm.2)) zobowiązany jest do posiadania zezwolenia. Sprzedając gatunki niebezpieczne oświadcza że posiada niezbędne zezwolenie, a także że sprzedaje gatunki tylko osobom które posiadają również zezwolenie.(nowy 03.03.2019)

6. Czat

6.1 Zabrania się: rozmów, załączników, odnośników emanujących seksem, przemocą, promujących narkotyki, zawierające treści drastyczne oraz rasistowskie i promujące systemy totalitarne.
6.2. Zabrania się używania wulgaryzmów (również ocenzurowanych), prowokowania i atakowania innych uczestników rozmowy.
6.3. Zabrania się pisania dużymi literami tj. caps lockiem oraz z nadmierną ilością znaków interpunkcyjnych, emotikon i innych form tzw. spamu.
6.4. Zabrania się umieszczania informacji handlowych, namawiania do kupna lub sprzedaży danego przedmiotu lub zwierzęcia.
6.5. W pokoju Kącik porad możliwe są rozmowy tylko na temat obowiązujący danego dnia.
6.6. Administratorzy i moderatorzy czata mają prawo do wyciszenia i wykopania użytkownika. Wyciszenie uniemożliwia użytkownikowi wysyłanie treści. Ograniczenie trwa do momentu ściągnięcia go przez operatorów czata. Długość wyciszenia zależna jest od subiektywnej opinii operatora. Kick wyrzuca użytkownika z czata i uniemożliwia ponowne wejście na niego przez 15 minut.

7.

8. Wydarzenia
8.1 Dodająć wydarzenia do działu Wydarzenia, organizator wydarzenia (tudzież współpracujący, pomagający przy organizacji itp) obowiązani są do zamieszczenia loga terrarium.pl na materiałach promocyjnych dotyczących danego Wydarzenia.


Ad. 3.4.

3.4.1. Każdy nowo rozpoczęty wątek powinien zawierać w temacie skrót myśli/treści owego wątku. Obowiązuje całkowity zakaz pisania wątków nie podając adekwatnego tytułu (szczególnie niedopuszczalne są tematy typu: "Pytanko", "Mam problem", "Udzielcie porady" itp. Można zaś napisać np. "Jak zbudować tylną ścianę w terrarium - mam problem / udzielcie porady / pytanie).

Autor tematu winien obowiązkowo zawrzeć w pierwszej kolejności nazwę gatunkową zwierzęcia*, którego problematyka dotyczy (nie obowiązuje w subforach tematycznych np. gekon lamparci). Ta sama zasada ma zastosowanie w przypadku pytań o łączenie w jednym zbiorniku bądź porównanie charakterystyk kilku konkretnych gatunków.

*Wymaga się używanie nazw łacińskich - w szczególności w przypadku gatunków, których polskie nazewnictwo jest niejednoznaczne - oraz prawidłowych i powszechnie stosowanych nazw polskich. Tematy nie spełniające tego kryterium będą kasowane. Wymóg podawania nazwy zwierzęcia nie obowiązuje w działach gatunkowych np. legwan zielony, agama brodata.

3.4.2. Wątek należy tytułować w sposób obszerny, wyczerpujący, oraz możliwie szczegółowo skonkretyzowany pod względem zadanego pytania.

*Przykłady:
- zamiast: Poważny problem z agamą błotną! HELP! należy: Agama błotna - długotrwała odmowa przyjmowania pokarmu/ brak apetytu/ itd.
- zamiast: Scynk - kilka pytań. należy: Scynk berberyjski - podstawy chowu/ podstawowe warunki hodowli/ itd.
- zamiast: Pytanie o anolisa, pilne! należy: Anolis zielony - ospałość, apatia, zmiana koloru/ przedłużająca się wylinka/ itd.

3.4.3. W przypadku pytań o możliwą obsadę dla konkretnego zbiornika, w tytule należy bezwzględnie umieścić wymiary proponowanego terrarium, oraz nasze preferencje wobec jego charakteru, jeśli takie mamy. Sprawy techniczne dotyczące terrariów i wyposażenia należy umieszczać w dziale Terraria dla (…) i sprawy techniczne.

*Przykłady:
- zamiast: Jaka jaszczurka? należy: Jaka jaszczurka do tropikalnego/pustynnego/ terrarium 100x50x50?
- zamiast: Co do takiego terra? należy: Obsada do terrarium 120x30x55.


Ad. 3.8. Podanie szczegółowych i jak najdokładniejszych warunków chowu pozwala szybciej i celniej oszacować doświadczonym hodowcom możliwe przyczyny problemu. Opisywanie parametrów zbiornika w postaci "Temperatura ok", "Warunki książkowe" itp. są niewystarczające do wyciągania jakichkolwiek wniosków na temat przyczyn zmian zdrowotnych. Co więcej, bardzo często w takich przypadkach okazuje się, że warunki w terrarium nie pokrywają się z wymaganiami danego gatunku i to jest powodem chorób i dolegliwości. Zatem z uwagi na dobro zwierzęcia proszę pozwolić doświadczonym terrarystom ocenić prawidłowość parametrów hodowlanych Waszych zwierząt. Zadając pytanie o podejrzane objawy u swojego podopiecznego, bezwzględnie należy zamieścić w treści wiadomości następujące dane:

Do zakładanego tematu wklejamy całą treść tabelki, czyli 19 pkt. w przypadku kręgowców i 15 pkt. w wypadku bezkręgowców. Jeśli nie znamy odpowiedzi na daną kwestię wpisujemy nie wiem, niedopuszczalne jest wklejenie np. tylko 10 pkt na które znamy odpowiedź.


Kręgowce:

Gatunek (nazwa łacińska i dodatkowo potoczna jeśli istnieje):
Data zakupu (dd.mm.rrrr / np. 12.06.2012):
Wiek (w miesiącach lub latach):
Pochodzenie (WC/CB/FB**):
Długość ciała (w centymetrach, od czubka głowy do ogona, informujemy o ewentualnych ubytkach):
Waga (w gramach):
Liczba sztuk w terrarium:
Płeć (danego osobnika i towarzyszących mu w zbiorniku):
Wielkość terrarium (w centymetrach szerokość/głębokość/wysokość):
Rodzaj stosowanego podłoża:
Temperatura dzień/noc (uwzględniając wyspy ciepła i chłodu):
Wilgotność (w %):
Rodzaj stosowanego oświetlenia %UVB, data rozpoczęcia użytkowania, dzienna liczba godzin użytkowania (opcjonalnie, np. exo terra UVB 10.0 23W, 15.04.13, 12 godzin dziennie):
Suplementy (opcjonalnie, podajemy nazwę suplementu i producenta):
Dieta (rodzaj pokarmu, ilość, wielkość, częstotliwość podawania):
Ostatnia wylinka (dd.mm.rrrr / np. 12.06.2012):
Badanie kału/wynik (data wykonania i diagnoza postawiona przez lekarza weterynarii):
Zdjęcia:
Opis problemu:


Bezkręgowce:

Gatunek (nazwa łacińska i dodatkowo potoczna jeśli istnieje):
Data zakupu (dd.mm.rrrr / np. 12.06.2012):
Stadium (np. L4):
Pochodzenie (WC/CB/FB**):
Liczba sztuk w terrarium:
Płeć (danego osobnika i towarzyszących mu w zbiorniku):
Wielkość terrarium (w centymetrach szerokość/głębokość/wysokość):
Rodzaj stosowanego podłoża:
Temperatura dzień/noc (uwzględniając wyspy ciepła i chłodu):
Wilgotność (w %):
Rodzaj stosowanego oświetlenia %UVB (opcjonalnie, np. exo terra UVB 10.0 23W):
Dieta (rodzaj pokarmu, ilość, wielkość, częstotliwość podawania):
Ostatnia wylinka (dd.mm.rrrr / np. 12.06.2012):
Zdjęcia:
Opis problemu:


**- WC – Wild Caught – osobnik odłowiony z naury; CB – Captive Bred – osobnik urodzony w niewoli; FB – Farm Bred – osobnik urodzony na fermie

UWAGA: Wiele spośród najpopularniejszych pytań znajduje się również w działach "Początkujący hodowcy…" - przed założeniem nowego tematu uprzejmie prosimy o wnikliwe przeszukanie dotychczasowej zawartości forum, gdyż wielce prawdopodobnym jest, że podobne pytanie zostało już zadane.


Punkty i kary - upomnienia
Za pierwsze złamanie regulaminu przyznajemy 1 punkt ostrzegawczy, który nie skutkuje żadnymi ograniczeniami. Jest to zachęta dla użytkownika do zaznajomienia się z regulaminem. Upomnienia utrzymuje się 7 dni. Za następne złamanie regulaminu przyznajemy kolejny 1 punkt i oraz kolejne w przypadku dalszego łamania regulaminu, które utrzymują się również przez 7 dni. Poniższe wypunktowanie prezentuje Akcje upomnień za przyznane punkty:

1 punkt - brak ograniczeń
2 punkty - brak możliwości postowania na 3 dni
3 punkty - brak możliwości postowania na 7 dni
4 punkty - brak możliwości postowania na 14 dni
5 punkty - brak możliwości postowania na 30 dni
6 punktów - brak możliwości postowania na 60 dni
7 punktów - brak możliwości postowania na 180 dni


Praca zbiorowa ekipy terrarium.pl


1 Komentarze


© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.