Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

początkujący jaszczurki

- - - - -  
Agama brodata karłowata

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
23 odpowiedzi na ten temat

#21 iniemamniejusz

iniemamniejusz
  • Terrarysta
  • Z nami od: 965 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 11 marzec 2019 - 09:56

Witam ponownie. Od soboty Agama jest już u mnie w terra. Po włożeniu do terra agamka lekko przestraszona co jest oczywiście normalne. Po kilku godzinach zaczęła być aktywna tak jak należy. Na drugi dzień rano zjadła 2 karaczany (próbowałem dać więcej ale nie chciała zbytnio i mi uciekły gdzieś w terra) i ugryzła kawałek bazylii. Cały czas była aktywna. Wczoraj wieczorem wlazła między ściankę a bok terra i siedzi tam do tej pory. Czy to normalne zachowanie, że może tyle czasu siedzieć tam? Obawiam się głównie o to, że nie ma jak zjeść i się wygrzać

Pozdrawiam, 

Podobne tematy: Agama brodata karłowata     x

#22 docfaq W hodowli

docfaq
  • Pomocny
  • Z nami od: 608 dni

Napisany 12 marzec 2019 - 12:48

Jeżeli wyjście z tego miejsca jest możliwe, to nie przejmuj się, prawdopodobnie potrzebuje czasu, żeby się zaaklimatyzować. Najedzone młode agamy bez problemu wytrzymają tydzień bez pożywienia. I jak nie masz w terrarium niskich temperatur, to też parę dni bez wygrzewania nie jest niczym strasznym. Jeżeli do jutra nie wyjdzie, to na Twoim miejscu sam bym ją wyciągnął i włożył pod lampę grzewczą.

#23 iniemamniejusz

iniemamniejusz
  • Terrarysta
  • Z nami od: 965 dni

Napisany 12 marzec 2019 - 13:28

Dzięki za odpowiedź. Uspokoiłeś mnie. Wczoraj po pracy po południu jak wróciłem to była już pod lampą. Na wyspie ciepła temp. dochodzi do 40 stopni i już ją tam widziałem, więc wie gdzie jest najcieplej. Mieszkam w bloku i w mieszkaniu jest ciepło więc zbyt niskich temperatur nie ma. Martwiłem się o to jedzenie bo oprócz 2 karaczanów i kawałka bazylii nic nie chciała jeść i jak podstawiałem pokarm pod pysk to czasami kiwnęła głową tak jakby go nie chciała więc odpuściłem. Jeśli to kwestia aklimatyzacji i może nie jeść nawet do tygodnia to jestem spokojny. Jeśli po weekendzie będzie to samo to trzeba będzie zabrać zwierzaka do weta 

#24 docfaq W hodowli

docfaq
  • Pomocny
  • Z nami od: 608 dni

Napisany 13 marzec 2019 - 19:41

Nie ma co jej brać do weterynarza, tylko próbkę kału. To powinno się zrobić przy każdym nowozakupionym zwierzęciu.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).