Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

początkujący jaszczurki

- - - - -  
Agama brodata karłowata

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
23 odpowiedzi na ten temat

#1 iniemamniejusz

iniemamniejusz
  • Terrarysta
  • Z nami od: 842 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 13 styczeń 2019 - 21:31

Witam wszystkich. Niedługo zaczynam swoją przygodę z agamą więc założyłem ten temat. Jak widać na forum nie jestem od wczoraj, ale im więcej czytam tym mniej wiem a już niedługo startuję i nie chce się uczyć na błędach. Mam kilka pytań. Będą one w punktach żeby nie było chaosu.

Terrarium szklane będzie o wymiarach szerokość 100, głębokość 40, wysokość 50.

1. Planuję kupić bardzo młodą agamę karłowatą i od razu nasuwa mi się.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Podobne tematy: Agama brodata karłowata     x

#2 docfaq

docfaq
  • Terrarysta
  • Z nami od: 485 dni

Napisany 13 styczeń 2019 - 23:10

1. Ja swoim podawałem owady krótsze od ich głowy. Ciężko powiedzieć, jaki rozmiar będzie odpowiedni dla Twojej, ale celowałbym w karaczany około 1cm długości i mniejsze. I na samym początku prawdopodobnie nie będą chciały jeść żadnych roślin, także się nie zdziw - dopiero starsze agamy się przekonują do nich.

2. Wapń do każdego posiłku i komplet witamin (witamina D również) raz na tydzień. 

3. Jeżeli planujesz kupić takiego kompakta to weź UVB200. Ja.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#3 iniemamniejusz

iniemamniejusz
  • Terrarysta

Napisany 14 styczeń 2019 - 08:32

Dzięki bardzo za odpowiedź na każde pytanie!

W przypadku podłoża to dla takiego małego gada jakie będzie najlepsze? 

#4 docfaq

docfaq
  • Terrarysta

Napisany 14 styczeń 2019 - 10:39

Najbezpieczniejsze podłoża to kukurydza i celuloza - w przypadku połknięcia zostanie ono strawione i nie ma ryzyka zaczopowania. Jednak ja od początku i przez cały czas trzymałem agamy na podłożu z bardzo drobnego piasku i nie miałem z tym problemu, a było to bardzo estetyczne rozwiązanie i piasek dobrze trzymał ciepło, więc nawet po zgaśnięciu światła jaszczurki się jeszcze w nim wygrzewali.

#5 iniemamniejusz

iniemamniejusz
  • Terrarysta

Napisany 14 styczeń 2019 - 11:17

A mógłbyś napisać jakiej konkretnie firmy piasek zastosowałeś który się sprawdził? 

Co jaki czas trzeba taki piasek wymieniać? 

I jeszcze jedno pytanie odnośnie oświetlenia. 

Jeśli ustawie czas świecenia na 14 godzin to czy po zgaśnięciu światła w terrarium światło pokojowe nie wpłynie negatywnie na agamę?

#6 docfaq

docfaq
  • Terrarysta

Napisany 14 styczeń 2019 - 11:19

Zdaje się, że to był piasek od Trixie, ale firma nie ma znaczenia.

Co jakieś trzy miesiące lub gdy zacznie śmierdzieć.

#7 iniemamniejusz

iniemamniejusz
  • Terrarysta

Napisany 14 styczeń 2019 - 12:29

Sorry,ze tak męczę ale dopinam wszystko.

Żarówki grzewcza jak i uvb 200/metahalogen w terrarium o wysokości 50 cm jakiej mocy powinny być? 

Ok już wiem, że w przypadku grzewczej trzeba będzie testować bo to zależy od wielu czynników.

Jednak pytanie pozostaje jak w przypadku tej drugiej uvb/metahalogen? 

#8 docfaq

docfaq
  • Terrarysta

Napisany 14 styczeń 2019 - 13:54

Jeżeli wybierzesz metalohalogen, to nie będziesz potrzebował żarówki grzewczej, bo te lampy to tak zwane 3 w 1, czyli ciepło, UVA i UVB. Przy Twoim terrarium MH powinien wystarczyć w mocy 50W, kompakt koniecznie 26W choć to i tak niewielka różnica z 13W. Alternatywą byłaby jakaś świetlówka rurowa, kompaktowe są naprawdę słabym rozwiązaniem przy gadach pustynnych.

Poczytaj sobie więcej o lampach metalohalogenowych, bo może nie spełnią Twoich wymagań - są dosyć drogie, muszą się.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#9 iniemamniejusz

iniemamniejusz
  • Terrarysta

Napisany 14 styczeń 2019 - 15:04

Dzięki! Poczytam na pewno.

Niezależnie od tego jaką wybiorę czy jeśli np. żarówki zgasną to czy światło zapalone w pokoju będzie miało jakiś negatywny wpływ na agamę? Może to głupie pytanie, ale mnie to zastanawia. 

#10 docfaq

docfaq
  • Terrarysta

Napisany 14 styczeń 2019 - 17:50

Raczej nie, jeżeli źródło światła nie jest skierowane bezpośrednio w kierunku zbiornika, to nie powinno przeszkadzać. Dla nich będzie to coś w stylu zachodu albo światła księżyca? U mnie agamki często zasypiały jeszcze przed zgaszeniem lamp - jeżeli robisz to regularnie o tych samych porach, to szybko się przyzwyczają i nie będą marudzić, nawet jeśli zarwałbyś nockę.

O, poleciłbym kupić więcej niż jedną agamę, moim zdaniem lepiej się czują w towarzystwie - są żywsze,.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).