Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

początkujący jaszczurki

- - - - -  
Agama brodata karłowata

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
19 odpowiedzi na ten temat

#11 Vulpes90

Vulpes90

Koordynator działów, Pomocny w dziale Agama brodata, Budowa, osprzęt, Terraria dla jaszczurek i sprawy techniczne

• Koordynator działów
  • Z nami od: 2993 dni
  • Polska / Opolskie / Kluczbork

Napisany 15 styczeń 2019 - 04:50

Pozwolę sobie dorzucić swoje 3 grosze:

4. W przypadku karłowatej kiedy będę mógł stwierdzić, że już nie jest już młoda i np. będę mógł podłoże zmienić jej z ręczników papierowych na inne?

4. Od razu możesz używać zwykłego podłoża. Ręczników papierowych używa się dla wygody w sprzątaniu podczas kwarantanny, leczenia lub przy dużych hodowlach. Dojrzałość płciową powinny osiągnąć po około roku od wyklucia.

Można trzymać od.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Podobne tematy: Agama brodata karłowata     x

#12 iniemamniejusz

iniemamniejusz
  • Terrarysta
  • Z nami od: 817 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 15 styczeń 2019 - 08:29

Dzięki docfaq i Vulpes90 za zainteresowanie się tematem.

Myślałem, żeby mięć 2 sztuki w terra, ale jako, że to dla mnie zupełnie nowa przygoda wolę zająć się dobrze jedną i ewentualnie w przyszłości dokupić drugą jeśli w ogóle tak można.

Co do podłoża to z racji, że agama będzie miała raptem 3 miesiące zostanę przy ręcznikach a piasek będzie podłożem na pewno docelowym. Z badaniem kału zrobię tak jak piszesz Vulpes90.

Terra.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#13 docfaq

docfaq
  • Terrarysta
  • Z nami od: 460 dni

Napisany 15 styczeń 2019 - 09:25

Lampy MH mają gwint E27, więc można taką od razu wkręcić, jeśli odległości na to pozwalają. Trzeba będzie jeszcze przeciąć kabel od oprawki lub go wymienić na kupiony w zestawie (Egzotic-Room sprzedaje zestawy oprawka + okablowanie) i podłączyć do statecznika - nic trudnego, jakbyś miał problem, które przewody gdzie włożyć, to do mnie napisz.

Przy świetlówce rurowej oprawki E27 są do niczego, ona potrzebuje własnych. Nie powiem Ci, jak to wygląda z dostosowaniem, bo.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#14 Vulpes90

Vulpes90

Koordynator działów, Pomocny w dziale Agama brodata, Budowa, osprzęt, Terraria dla jaszczurek i sprawy techniczne

• Koordynator działów
  • Z nami od: 2993 dni
  • Polska / Opolskie / Kluczbork

Napisany 15 styczeń 2019 - 14:03

Myślałem, żeby mięć 2 sztuki w terra, ale jako, że to dla mnie zupełnie nowa przygoda wolę zająć się dobrze jedną i ewentualnie w przyszłości dokupić drugą jeśli w ogóle tak można.

Można, najlepiej jednak żeby to były dwie samice. Samiec z jedną samicą potrafi ją strasznie męczyć swoimi zalotami.

Oprawki do MH muszą być przede wszystkim ceramiczne, nie mogą to być zwykłe plastikowe, bo mogą się stopić. Do.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#15 iniemamniejusz

iniemamniejusz
  • Terrarysta

Napisany 18 styczeń 2019 - 12:01

Wracając do tematu badań. 

Jeśli zrobię badanie kału zakupionej agamy (wiek ok. 4 miesiące) i nie daj Boże coś wyjdzie np. pasożyty czy coś w tym stylu to czy ewentualnie te leki co dostanie lub antybiotyki to nie wpłyną źle na nią? Czy nie jest ona zbyt młoda? 

#16 docfaq

docfaq
  • Terrarysta

Napisany 18 styczeń 2019 - 14:56

Jeżeli pójdziesz do weterynarza znającego się na gadach, to wystarczy tylko zastosować się do zaleceń - są specjalnie przeszkoleni, by pomagać, a nie szkodzić leczonym zwierzętom.

#17 iniemamniejusz

iniemamniejusz
  • Terrarysta

Napisany 21 styczeń 2019 - 09:24

Ok. Kał dam do badania i będę słuchał zaleceń. Czy znacie w Warszawie jakiegoś godnego polecenia weta od gadów? 

Mam jeszcze pytanie odnośnie karmówki. Czy w terrarium o wymiarach 20x15x25 mogę trzymać kilkadziesiąt sztuk karaczana argentyńskiego lub świerszczy bananowych? 

#18 docfaq

docfaq
  • Terrarysta

Napisany 21 styczeń 2019 - 10:31

Ja swoje gady wożę do Salvet, mają specjalistów znających się na nich.

Bez problemu - karaczany lubią ścisk, więc mógłbyś tam dać ich więcej; świerszcze chętnie się zjadają w tłumie, także z nimi nie jest tak łatwo, ale w takim terrarium powinny mieć sporo miejsca. Wytłaczanki czy też rolki po papierze toaletowym i ręcznikach papierowych pozwalają zwiększyć powierzchnię życiową tych owadów.

#19 iniemamniejusz

iniemamniejusz
  • Terrarysta

Napisany 21 styczeń 2019 - 11:51

Dzięki za namiary. Mam stosunkowo niedaleko do nich więc na pewno skorzystam skoro polecasz.

Jeśli nie zamierzam zakładać hodowli bo przy jednej karłowatej to chyba zbytnio sensu nie ma to jeśli do tego terrarium wrzucę karaczany lub świerszcze dam im wytłoczki do tego woda + jedzenie to one zaczną mi się rozmnażać? Zapewne karaczany łatwiej niż świerszcze

#20 docfaq

docfaq
  • Terrarysta

Napisany 21 styczeń 2019 - 12:38

Świerszcze do rozmnażania potrzebują wilgotnego podłoża, w którym będą składać jaja. Karaczany natomiast mogą się zacząć rozmnażać w takich warunkach, jeżeli da się im wystarczająco dużo czasu. Zdaje się, że w odpowiednich temperaturach wylęganie się młodych z ooteki następuje po miesiącu.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).