Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


darq

Użytkownik od 02 kwi 2005
W tej chwili Przegląda: Sprzedam ptaszniki, skorpiony i...
Ostatnio aktywny Dzisiaj, 10:24

#1962467 Pomoc w identyfikacji gatunku.

Napisany przez darq na 12 czerwca 2022 - 13:49

Na podstawie tak słabych zdjęć nie da się tego jednoznacznie określić, ale prawdopodobnie to Tliltocatl albopilosus "Honduras".

 


#1956771 Kiedy przyjść na giełdę?

Napisany przez darq na 26 lutego 2022 - 22:44

Im wcześniej tym lepiej, wiadomo że najlepsze okazje pójdą na początku, ale z drugiej strony nie ma się co martwić, że po dwóch godzinach nic nie będzie, bo zwierząt mnóstwo a większość ludzi tylko ogląda z ciekawości, na giełdach spora część to "turyści" którzy przyszli węża zobaczyć, a sprzedaż nie jest dynamiczna. Jeżeli nie szukasz jakiś rarytasów które będą w ilościach jednostkowych to i w połowie giełdy coś dobrego bez problemu kupisz. 
#1950656 Czy włoski parzące B.hamorii są niebezpieczne?

Napisany przez darq na 22 listopada 2021 - 08:57

Brawo, zawsze to lepiej najpierw dokładniej zapytać. Odpowiedzialne podejście do tego hobby jest dobrym kierunkiem. A co do odpowiedzi stricte to nie podam Ci chcarakterystyki medycznej działania włosków parzących ptaszników bo takiech nie pamiętam, choć w przypadku brachypelm kiedyś ktoś robił jakieś badania, tylko nie pamiętam gdzie to odnaleźć w czeluściach internetu. Ale wnioski były pozytywne, z tą ślepotą to jakieś skrajne przypadki. A w praktyce włoski parzące nie zagrażają niemal wcale, bo aby dostały się do oka czy nosa musiałbyś pchać głowę do terrarium, a naturalnym odruchem człowieka jest że się odsuwa gdy widzi zagrożenie. To kwestia wypracowania sobie pewnych odruchów jak mycie rąk po pracach w terrarium, czy nie przecierania twarzy tuż po kontakcie z ptasznikiem. W praktyce żadne maseczki nie będą Ci do tego potrzebne. Odczujesz włoski pewnie na dłoniach, na jednego nie robią niemal żadnego wrażenia, innego parzą jak pokrzywy, ale nie jest to zagrożenie dla odpowiedzialnego człowieka. Ptasznik też nie zawsze się wyczesuje, często jest tak że jak chcesz zmienić mu lokum bo ten przykład podałeś to jak widzisz że się czesze i jest nerwowy to wystarczy odpuścić i spróbować następnego dnia, a wówczas już może przejść potulnie jak baranek. Włoski parzące to nic strasznego, straszna to jest głupota ludzi którzy np przecierają oczy po kontakcie z ptasznikiem a później narzekają. Dasz radę :)© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.