Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


Vulpes90

Użytkownik od 15 gru 2010
W tej chwili Ogląda stronę główną
Ostatnio aktywny Wczoraj, 20:53

Moje posty

W temacie:Świerszcze bananowe umierają w zastraszającym tępie.

12 październik 2019 - 12:44

@Tezi Jak możesz pokaż swoją hodowlę, łatwiej będzie doradzić. Ogólnie  pojemnik dla świerszczy powinien być wypełniony wytłoczkami do jaj. Nie mam teraz akurat na szybko zdjęcia, ani jak zrobić zdjęcie. może później ogarnę, ale może rysunek wystarczy. No i wielkość pojemnika ma znaczenie, jak za małe to świerszcze się zadepczą. Ja lubię jeszcze delikatnie zrosić delikatnie jedną z szyb, tak żeby świerszcze miały co pić, inni stosują hydrożel.

 

 

 


W temacie:Legwan wciagniety brzuch , wymioty

11 październik 2019 - 10:09

W zasadzie przez forum raczej ciężko stwierdzić co z legwanem się dzieje. Jednorazowe przypadki wymiotowania zdarzają się u wielu gadów i nie są czymś nadzwyczajnym, jeśli jednak jak piszesz legwan nadal się męczy, to jak najbardziej weterynarz powinien go zobaczyć i zbadać.

 

Patrząc po godzinie posta pewnie legwan już jest u weta. Jak możesz to daj znać po wizycie co z legwanem. Mam nadzieję, że nic poważnego :)


W temacie:Zaświadczenie o urodzeniu w niewoli

09 październik 2019 - 21:59

Trochę zależy co masz na myśli. (1) Dokument CITES (czy też zaświadczenie o urodzeniu w niewoli) dostajesz w pierwszej kolejności od sprzedawcy, albo poprzedniego właściciela. Tego dokumentu nie da się wyrobić w momencie zakupu gada. (2) Każdego nowo nabytego gada, który jest na liście CITES trzeba zarejestrować w urzędzie do 14 dni od nabycia. Jeśli chcesz rozmnażać, to gad powinien być zarejestrowany. (3) Po rozmnożeniu idziesz do powiatowego lekarza weterynarii i wyrabiasz dokumenty na nowe młode gady. Jeśli punkty 1 i 2 są spełnione, to nie powinno być z tym problemu. Jeśli chcesz to potomstwo hodować, to znowu do 14 dni trzeba je zarejestrować (4) Rejestracja hodowli zaczyna się dopiero wtedy, gdy chcesz sprzedawać dane zwierzęta, jeśli hodujesz je dla siebie, to ta część Ciebie nie dotyczy. O rejestrowaniu hodowli i sprzedawaniu chyba sam musiałbym jeszcze dużo poczytać, więc tutaj nie będę za bardzo pomocny ;) W każdym bądź razie CITES i rejestracja hodowli to dwie inne rzeczy. Każdy ma prawo posiadać jakiś gatunek z listy CITES i nie każdy musi od razu chcieć zakładać całej hodowli, czy w ogóle sprzedawać nowo narodzonego potomstwa.


W temacie:Moje pierwsze terrarium-Felsuma Madagaskarska

09 październik 2019 - 16:04


Do tego T5 24W Arcadii (nie wymyślać innych firm, ta "prawie Arcadia" ponoć jednak nie to samo,

 

Reptiles Systems jest słabsze, przynajmniej tak pisała osoba, która testowała te lampy bezpośrednio dla Reptiles Systems, Arcadii, ZooMed i kilku innych producentów. Za to od stycznia tego roku ZooMed sprowadza swoje lampy od tego samego producenta co Arcadia, więc jak komuś odpowiada bardziej ZooMed T5 10.0, to jest to dokładnie to samo co Arcadia 12%, a 5.0 to 6% Arcadii. Chociaż ZooMedy chyba wypadają niestety ogólnie drożej niż Arcadia.


W temacie:Wydzielina na terrarium

08 październik 2019 - 01:52

Zwykła kupka ;)


© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).