Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


Vulpes90

Użytkownik od 15 gru 2010
W tej chwili Przegląda: Jaszczurki i uvb
Ostatnio aktywny Dzisiaj, 18:25

Moje posty

W temacie:Identyfikacja Jaszczurki w południowych Chinach

18 marzec 2019 - 22:04

Wypadałoby to trochę dokładniej sprawdzić, ale na pierwszy rzut oka wygląda jak Plestiodon chinensis


W temacie:Mączniki i drewnojady - prośba o radę

18 marzec 2019 - 01:00

@WildBirdPark jeśli nie masz nic przeciwko daj znać za jakiś czas co ile dni przepoczwarzają się larwy, w jakich temperaturach itd. i jakieś swoje obserwacje. Chętnie bym to uwzględnił w jakimś poradniku o hodowli mączników/drewnojadów. Na razie opisów na TCP jest i tak dość dużo do ogarnięcia, więc z tym mogę trochę poczekać, a z Twoimi danymi, będzie jeszcze lepszy. Jak będziesz chciał jakoś pomóc w pisaniu takiego poradnika, to też zapraszam :)

Drewnojady wymagają więcej czasu do przepoczwarzenia się niż mączniki i faktycznie są bardziej wymagające pod względem obsługi od nich. Tutaj niestety chyba nie pomogę, bo sam dość długo czekam aż się przepoczwarzą larwy.

 

Z karaczanów madagaskarskie są faktycznie dość łatwe w hodowli. Tylko nie zapomnij zabezpieczyć pojemnik wazeliną, albo jakąś inną mieszanką np. zwykłym wapniem bez D3, bo młode potrafią się wspinać po ściankach i przeciskać, przez małe szczeliny w pojemniku, być może nie aż tak jak karaczany szare, ale jednak. Podrośnięte osobniki są już za ciężkie by chodzić po płaskich powierzchniach.


W temacie:Jaszczurki i uvb

17 marzec 2019 - 14:33

Może, ale tylko w wypadku gdy lampa nie działa tak jak powinna, albo gdy dość mocno przesadzimy z ilością UVB. Dlatego warto dobrać odpowiednią lampę do gatunku. Też o wiele ciężej w produkcji lamp jest uzyskać zbyt mocną lampę, lub lampę, która emituje zbyt niskie fale UVC lub podchodzące pod UVC. O wiele łatwiej jest wyprodukować lampę o zbyt niskiej ilości UVB lub emitującą tylko UVA, więc przypadki nowotworów jest na pewno znacznie mniej niż MBD. Ogólnie dopóki stosujesz się do zaleceń producenta i nie kupujesz chińskich wynalazków typu lampy "UVB 3.0" to nie powinno być problemów.


W temacie:Hypoaspis miles drapieżne roztocza

14 marzec 2019 - 19:19

W zasadzie jeśli stosujesz biopodłoże (skoczogonki, stonogi tropikalne) to H. aspis je wyczyszczą do zera i mogą się przenosić między terrariami. Tutaj znowu jeśli gdzieś w pobliżu masz hodowlę zarodową skoczogonków, to lepiej żeby była szczelnie zamknięta. Na sam koniec H. aspis zjada sam siebie, więc jest to tylko jednorazowe rozwiązanie, jeśli znowu się coś zalęgnie to trzeba będzie od nowa kupić H. aspis. Niemniej większym organizmom (ptaszniki, rośliny) krzywdy nie zrobią. Chyba, że hodujesz jakieś bardzo drobne gatunki, ale musiałyby być bardzo małe, żeby H. aspis była w stanie je upolować.


W temacie:16.03.19 Bydgoska Wystawa Zwierząt Egzotycznych

14 marzec 2019 - 19:06

@adamos Poprawione :)


© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).