Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


WojtekB

Użytkownik od 15 paź 2005
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny sty 24 2023 07:57

#1944781 Jak długo wstrzymać się z braniem nowego węża na ręce?

Napisany przez WojtekB na 02 września 2021 - 07:43

Daj mu tydzień i spróbuj nakarmić, jak zje to odczekaj 3-4 dni i możesz na chwilę wyciągnąć. Jeżeli nie zje to daj mu kolejny tydzień i znów próbuj karmić+ czekać parę dni po jedzeniu.

 
#1905860 Hodowcy Pytonów Tygrysich

Napisany przez WojtekB na 25 maja 2020 - 13:57

Sprawdź Burmpark na FB.
#1905299 Ilość pokarmu dla dorosłego BC

Napisany przez WojtekB na 20 maja 2020 - 11:52

Raz na tydzień to zdecydowanie za często. Obecnie przyjmuje się, że dorosłe boa powinny być karmione raz na 3-4 tygodnie  karmówką takiej wielkości, żeby zgrubienie po zjedzeniu było zaledwie lekko zauważalne.

Polecam obejrzeć: https://www.youtube.com/watch?v=mWwZ244QPaE (wiem, że o nieco innym problemie ale kwestia częstotliwości karmienia też jest poruszana).

P.S. Na zdjęciu jest Boa imperator nie Boa constrictor. W 2009 nastąpiła rewizja systematyki rodzaju Boa jednym z jej efektów jest podniesienie do rangi gatunku imperatorów, które wcześniej były uznawane za podgatunek Boa constrictor spp. - tak w ramach ciekawostki.
#1889582 Co wyjdzie z tych odmian?

Napisany przez WojtekB na 09 listopada 2019 - 18:06

Lesser to odmiana kodominacyjna a Ultra Pied to mieszanka 2 genów recesywnych, czyli w pierwszym pokoleniu wyjdą podwójne heterozygoty na ultra pied z czego połowa będzie lesser a połowa normal.
Czy się "opłaca" możesz ocenić tylko Ty na podstawie tego co chcesz osiągnąć.
Nie obraź się ale póki co doradziłbym ci rozmnażanie. Zanim się za to zabierzesz najpierw poczytaj o genetyce regiusow żeby wiedzieć jak, która odmiana się dziedziczy. Równocześnie pewnie naoglądasz się zdjęć różnych morphów i na podstawie tego stwórz sobie jakiś plan hodowlany. Potem pod kątem tego (i zasobności portfela ;) ) dobieraj węże do hodowli. Hodowców regiusow w Polsce i całej Europie jest wielu, duża część z nich latami pracowała na swoją markę więc często ludzie szukający nowego węża pójdą do nich zamiast mniejszego, nieznanego hodowcy, to kolejny punkt do rozważenia. Młode mogą nie sprzedać i będziesz musiał przetrzymać je rok, dwa a nawet wiecej więc upewnij się, że będziesz miał je gdzie trzymać.


#1871574 Rozmnażanie Boa constrictor'a

Napisany przez WojtekB na 01 lutego 2019 - 09:11

Hypo Gee line dziedziczy się jak każde inne hypo u boa- co-dom, czyli po połączeniu z normalem statystycznie połowa miotu normal i połowa hypo.


#1871110 Rack system dorosłe boa

Napisany przez WojtekB na 25 stycznia 2019 - 15:36

Wg mnie na dorosłe samice za małe.


#1865301 Łączenie Regiusów

Napisany przez WojtekB na 02 listopada 2018 - 12:05

1. Wydaje mi się, że bez większej różnicy. Ja dawałem samca do samicy.

2. Dawałem samca do samicy i zazwyczaj kolejnego dnia obserwowałem kopulację, po kopulacji rozdzielałem je. Schemat powtarzałem co drugi tydzień, na początku próbowałem łąceń raz w tygodniu ale kopulacje obserwowałem i tak jedynie co drugi tydzień. Ostatnie łączenie robiłem tuż po owulacji.

3. Jeżeli jedzą to karm.

U mnie działało to w sposób opisany powyżej, bardziej doświadczeni hodowcy regiusów z większymi grupami mają zapewne swoje sposoby.
#1865273 Rozmnażanie boa tęczowy

Napisany przez WojtekB na 01 listopada 2018 - 19:54

Szansa jest, tylko pytanie po co?
Z klasycznej samicy i samca morph'owego wyjdą jedynie het'y i na dodatek kundelki jeżeli użyjesz maurusa (alvarezi nie mają chyba nawet odmian barwnych). Jeżeli chcesz iść w odmiany E. c. maurus to kup samicę (klasyczne są tanie) i do pary kolorowego samca.
Jeżeli wolisz brazylijskie to kup samca tego samego podgatunku, jest kilka odmian barwnych (hypo, anery, caramel, bj pastel, piebald).
Nie ma sensu tworzyć takich hybryd bez konkretnego celu hodowlanego a tu raczej nic nie innowacyjnego nie zrobisz. Co innego gdyby np. twoja samica była jakąś odmianą barwną nie występującą w obrębie podgatunku kolumbijskiego wtedy można by zrobić jakieś podwojne homozygoty recesywne (np snow na anery z brazylijskiego i albino z maurus), choć wg mnie nawet wtedy robienie takich hybryd jest dyskusyjne. Trzeba sobie zadać pytanie co z młodymi które nie będą w dalszej perspektywie hodowlane (młode poza het które nie będą jednak niosły nic).


#1856804 Dusiciel z pod Warszawy.

Napisany przez WojtekB na 18 lipca 2018 - 21:08

Tu chodzi tylko i wyłącznie o znalezienie, a raczej próbę znalezienia, właściciela konkretnego osobnika. To, że składają wizyty ludziom, którzy nigdy nawet tygrysa nie mieli i mieszkają tak daleko od domniemanego miejsca pobytu węża pokazuje wg mnie, że działają po omacku albo robią pokazówkę bo sprawa medialna.Dobrostanu gadów i tak nie sprawdzą bo nie taki jest cel wizyt i raczej niewielu policjantów się zna na egzotycznych zwierzętach.
Skończy się pewnie na niczym bo wiele osób zapewne nie rejestruje zwierząt, szczególnie jeżeli mają pojedyncze osobniki.
Swoją drogą ciekawie będzie jak zechcą sprawdzić jakąś większą hodowlę z tygrysami- prześledzenie historii wszystkich węży, które wyszły z takiego miejsca może im trochę zająć.


#1856288 Phyton regius geny po ojcach

Napisany przez WojtekB na 13 lipca 2018 - 20:16

Oba samce mogą zapłodnić samicę ale nie ma możliwości, że jedno młode odziedziczyło cechy po obu samcach. Część młodych dziedziczyć będzie po jedynym z samców a część po drugim.


#1855797 Luźne rozmowy o wężach

Napisany przez WojtekB na 07 lipca 2018 - 22:54

W uzyskaniu odpowiedzi mogło by pomóc zadanie konkretnych pytań. Odpowiedzi na te, które padły w Twoim poście mogą być albo krótkie i ogólne albo w formie całych referatów bo i pytania dosyć mało precyzyjne.
Pytałaś o dziedziczenie, u węży jest to proste (w większości przypadków): geny recesywne, kodominujące i dominujące czyli podstawy przerabiane w gimnazjum/ liceum.
Het.- skrót od heterozygota
Poss.- skrót od possible. Często występuje razem z liczbą i określają % prawdopodobieństwa, że dany osobnik jest heterozygotą na jakąś cechę.
Sharp- jedna z linii albinosów u boa dusicieli.


#1823923 Lichanura t. roseofusca

Napisany przez WojtekB na 10 września 2017 - 17:19

I stało się, trafiły do mnie kolejne Lichanura, tym razem są Lichanura trivirigata roseofusca odmiany Limburg albino.

Dzisiaj tylko 1 zdjęcie zrobione na szybko przy rozpakowywaniu.

1zzngiv.jpg
#1823018 Rejestracja węża.

Napisany przez WojtekB na 01 września 2017 - 23:32

Jak wspomniał kolega wyżej rejestrujesz w Starostwie powiatowym.

W profilu masz wpisaną Mszanę Dolną więc to będzie twoje: https://bip.malopolska.pl/splimanowa,a,254132,karta-uslugi-os-nr-19-przyjmowanie-zgloszen-do-rejestru-zwierzat-podlegajacych-ograniczeniom-na-pods.html
#1792552 Boa różane

Napisany przez WojtekB na 20 stycznia 2017 - 14:17

Odświeżę nieco temat nowymi fotkami

 

llj52.jpg

 

aa87l.jpg

 

15nwyfb.jpg
#1754278 pomoc w odróżnianiu Morelia spp.

Napisany przez WojtekB na 17 kwietnia 2016 - 16:42

Jak wspomniałem te % przy jaguarach dotyczą udziału krwi jakiegoś podgatunku. Jak hodowcy to sobie liczą i co mixują żeby np. te 66% wyszło nie ma pojęcia bo mnie to jakoś nie interesowało i nie wnikałem. Jest na forum paru speców od Morelia spilota spp. może jeszcze tu zaglądają i dadzą bardziej kompetentną odpowiedź.

Ja osobiście mixów, tym bardziej takich, które nawet nie dokońca wiadomo czym są, bym nie rozmnażał ale decyzja należy do właściciela węży. Tylko, żeby przy sprzedaży ewentualnych młodych uczciwe postawić sprawę czym są (lub czym nie są).© 2001-2023 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.