Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


WojtekB

Użytkownik od 15 paź 2005
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny Wczoraj, 13:39

Moje najnowsze najlepsze odpowiedzi

W temacie:Rozmnażanie boa tęczowy

01 listopada 2018 - 19:54

Szansa jest, tylko pytanie po co?
Z klasycznej samicy i samca morph'owego wyjdą jedynie het'y i na dodatek kundelki jeżeli użyjesz maurusa (alvarezi nie mają chyba nawet odmian barwnych). Jeżeli chcesz iść w odmiany E. c. maurus to kup samicę (klasyczne są tanie) i do pary kolorowego samca.
Jeżeli wolisz brazylijskie to kup samca tego samego podgatunku, jest kilka odmian barwnych (hypo, anery, caramel, bj pastel, piebald).
Nie ma sensu tworzyć takich hybryd bez konkretnego celu hodowlanego a tu raczej nic nie innowacyjnego nie zrobisz. Co innego gdyby np. twoja samica była jakąś odmianą barwną nie występującą w obrębie podgatunku kolumbijskiego wtedy można by zrobić jakieś podwojne homozygoty recesywne (np snow na anery z brazylijskiego i albino z maurus), choć wg mnie nawet wtedy robienie takich hybryd jest dyskusyjne. Trzeba sobie zadać pytanie co z młodymi które nie będą w dalszej perspektywie hodowlane (młode poza het które nie będą jednak niosły nic).

W temacie:Phyton regius geny po ojcach

13 lipca 2018 - 20:16

Oba samce mogą zapłodnić samicę ale nie ma możliwości, że jedno młode odziedziczyło cechy po obu samcach. Część młodych dziedziczyć będzie po jedynym z samców a część po drugim.


© 2001-2023 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.