Skocz do zawartości

Nie lubisz reklam?  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


Paneg

Użytkownik od 18 paź 2018
W tej chwili Ogląda stronę główną
Ostatnio aktywny Dzisiaj, 16:38

#1880830 Jak to z tymi resztkami

Napisany przez Paneg na 21 czerwiec 2019 - 21:14

Z resztkami moze być problem - często zdążą sie że są zwyczajnie ukrywane.

U pająków bywa roznie:
- cześć pająków sama wynosi resztki na kratkę wentylacyjna i kładzie je przy gilotynie - tak robią moje poecilotheria i versi.
- pajakom zdarza się też zakopywac resztki - tak robi moja hamorii - strasznie ciężko znaleźć u niej resztki.
- natomiast moja chromka skrupulatnie ukrywa resztki za swoim gniazdem. W przypadku chromy nie ma co się martwić i niszczyć gniazda - terrarium jest na tyle suche że resztki same przysychaja.

Niemniej hamorii zakopuje resztki, mam ja 3 lata i nigdy nic nie plesniało.

Nie przejmuj się na wyrost , obserwuj swoje terraria, a na pewno będzie dobrze


#1879673 Facet czy 'kobita'?

Napisany przez Paneg na 03 czerwiec 2019 - 09:49

Przykro mi ale ja tu widzę samca...


#1879581 Pytania do ptasznika Lasiodora Parahybana

Napisany przez Paneg na 01 czerwiec 2019 - 22:02

Co do zadanych pytań:
1. Terrarium jak najbardziej nadaje się dla tego gatunku - oczywiście o ile kupujesz w miarę duży okaz bądź dorosła samicę. Ptaszniki naziemne powinny mieć nieco niższe terrarium, jednak postaraj się to zrekompensować większą ilością podłoża - będzie Ci znacznie łatwiej utrzymać pożądana wilgotność, a przy okazji jeżeli Twój pająk spadnie po nieudanej wspinaczce będzie miał mniejsze szanse uszkodzić odwlok. Jeżeli zaś kupujesz mniejszy egzemplarz, postaraj się dobrać wielkość terrarium do gabarytów podopiecznego.
2. Sama miseczka z wodą nie wystarczy. Do nawilżania terrarium możesz użyć strzykawki bądź spryskiwacza. Psikaj/polewaj zawsze te sama cześć terrarium, ptasznik sam będzie decydował gdzie mu będzie najlepiej. Myślę że psika nie co 5-7dni będzie odpowiednie do utrzymania wilgotności.
3. W kwestii hogrometru - absolutnie nie patrz na jego wskazania... Są to mało wiarygodne urządzenia, chyba że masz hogrometr z sondą. Hogrometry z reguły wskazują niewłaściwy wynik.
Powodzenia w hodowli, gdybyś miał dodatkowe pytania, napewno pomożemy :)


#1879292 Ptasznik od kilku miesięcy nie chce opuścić kryjówki.

Napisany przez Paneg na 28 maj 2019 - 14:00

Jestem pewien iż rzuci Ci się w oczy, kiedy ptasznik rzeczywiście wylinieje :)
Po 1. Ptasznik powinien być większy - ptaszniki przy zrzucaniu skóry rosną, myślę że przy tej wielkości pająka, przyrosty będą obecne i na pewno zauważysz różnicę.
Po 2. Nowe włoski parzące - Braszki to ptaszniki wyczesujące włoski parzące z odwłoka. Po wylince zauważysz że Twoja braszka będzie miała dużo "nowych" włosków parzących
Po 3. Odwłok pająka - Po wylinkach odwłok Pająka również ulegnie zmniejszeniu. Odwłok po linieniu maleje i to znacznie. Na pewno zwrócisz na to uwagę.

Po 4. Wylinka - Pająki mają to do siebie że niektóre wyrzucają wylinkę na zewnątrz gniazda, od razu po linieniu, inne trzymają tą wylinkę w gnieździe i nic z nią nie robią, jeszcze inne całkowicie ją niszczą. Na pewno zauważysz jeżeli pająk wyrzuci wylinkę poza gniazdo. Jeżeli będzie w całości to będzie to "zwinięty" w kulę pająk, natomiast jeżeli pająk postanowi zniszczyc wylinkę - w oczy rzucą Ci się np. fragmenty pustych nóg pająka, górna część karapaksu - na pewno nie przeoczysz. Jeżeli natomiast pająk nie wyrzuci wylinki wystarczy poświecić do wnętrza gniazda latarką i na pewno ją zauważysz.

Po 5. Żelek - Pająk po wylince będzie "żelowaty" to znaczy miękki - jeżeli pająk wejdzie na szybę uda Ci się zobaczyć iż kły jadowe są białe bądź żywo czerwone (pamiętaj aby nie podawać pożywania - pająk atakując może sobie połamać helicery)

 

Ważna sprawa - jak zauwazysz że pająk linieje (leży na grzbiecie i się nie rusza) nie dotykaj go - to ważne. Po samej wylince, dodaj w terrarium miseczkę z wodą aby mógł uzupełnić płyny, i nie dotykaj go. Nie podawaj pokarmu przez około 10-14 dni, aby mógł spokojnie stwardnieć. Pierwsza wylinka najtrudniejsza, ale przy kolejnych wylinkach jest już spokojnie :)
#1879267 Ptasznik od kilku miesięcy nie chce opuścić kryjówki.

Napisany przez Paneg na 27 maj 2019 - 21:54

Co do braku zainteresowania świerszczami i pozostawaniu w swoim gnieździe - ptaszniki mają to do siebie, że kiedy szykują się do wylinki rezygnują z przyjmowania pokarmu, i bunkrują się w swoim gnieździe, regularnie je powiększając. W przypadku mojej samicy A. geniculata, zbiera się ona do wylinki około 3 miesięcy - tyle trwa czas kiedy przebywa tylko i wyłącznie w swoim gnieździe, nie wychodząc poza nie.

Z tym iż ptaszniki przyzwyczajają się do terrarium to też prawda, potrzebują czasu aby przyzwyczaić się do nowego terrarium - choć myślę że 3 miesiące to rzeczywiście wystarczający czas.

Nie zapominaj też że dla ptasznika gniazdo to najważniejsze miejsce, traktuje on je jako swój dom i przeważnie będzie przebywał właśnie tam.

Podsumowując - daj mu trochę czasu - być może to wylinka (duże samice naprawdę długo się do nich przygotowują), ewentualnie po prostu trafił Ci się dość skryty egzemplarz który woli przebywać w gnieździe niżeli poza nim.
#1879232 Psalmopoeus Irminia - płeć.

Napisany przez Paneg na 27 maj 2019 - 13:08

Prawdopodobnie samica, ale proszę zagnaj ptasznika w miejsce gdzie nie ma tyle osadów na szybie (np. szklanka) i cyknij jeszcze raz zdjęcie aby była pewność
#1878754 ile razy trzeba dopuścić samca do samicy

Napisany przez Paneg na 20 maj 2019 - 11:58

Rozmnażanie murinusa jest stosunkowo dość proste - możesz wpuścić samca do samicy i zostawić na dłuższy okres czasu, agresja samicy do samca zdarza się rzadko. Samiec będzie mieszkał z samicą, w tym czasie powinien napełniać się i podejmować dalsze próby zbliżenia z samicą. Moim zdaniem zostaw go z samicą na około 3 tygodnie, w tym czasie powinno odbyć się kilka kopulacji.

Powodzenia z rozmnażaniem :)
#1878708 Facet czy 'kobita'?

Napisany przez Paneg na 19 maj 2019 - 19:51

Każdy z nas, kto hoduje pająki od malucha ma nadzieję że jego pupil okaże się samica i będzie z nami na długie lata :) Powodzenia w dalszej hodowli, a kiedy pająk stwardnieje i będzie po kilku posiłkach wróć że zdjęciami :)


#1878662 Jak wygląda wysyłka ptasznika

Napisany przez Paneg na 19 maj 2019 - 11:03

Witam.
Co do wysyłek masz 2 główne możliwości :
1. Poczta Polska i wysyłka listem,
2. Wysyłka przesyłką kurierską (potocznie kurier)
Co do wysyłek to w przypadku poczty polskiej możesz skorzystać z szeregu listów:
-list zwykły (najtańszy i najbardziej nie polecany - może dość w 2 dni a może isc i tydzień)
-list polecony (droższy od zwykłego - w teorii idzie 24 godziny - w moim przypadku najdłużej szedł 4 dni...)
-list polecony priorytetowy (najdroższy i najbardziej polecony spośród listów - istnieje możliwość sprawdzenia gdzie list się znajduje)
W dużym podsumowaniu - korzystaj z listów poleconych priorytetowych, idą najszybciej i masz możliwość śledzenia gdzie akurat znajduje się list

Co do paczek możesz skorzystać z firmy Pocztex (Poczta Polska) bądź innej firmy kurierskiej
- w przypadku firmy Pocztex możesz wybrsc paczkę 24 lub 48 (naturalnie polecam 24, następnego dnia jest u odbiorcy - w teorii są to dość tanie przesyłki)
- w przypadku innych firm kurierskich polecam jedynie DPD, DHL lub UPS - korzystałem z tych firm wielokrotnie i nigdy się na nich nie zawiodłem - w rankingu cen najtańszy jest DHL, ciut droższy jest DPD natomiast najdroższy jest UPS.

Niestety na poczcie, w UPS i w DPD musisz podać zawartość przesyłki, natomiast z tego co wiem w DHL nikt nie pyta co wysyłasz.

Nie polecam napisać że wysyłasz zwierzęta - jest to zabronione - polecam oznaczyć paczkę iż wysyłasz szkło i jest to bardzo wrażliwe na uszkodzenia.

Powodzenia w wysyłce, w razie dodatkowych pytań chętnie pomogę.


#1878120 Chromatopelma cyaneopubescens

Napisany przez Paneg na 11 maj 2019 - 14:14

Mam u siebie chromke, rzeczywiście są to bardzo żarłoczne pająki. Jest kilka możliwości dlaczego pająk nie je:
- zbliżającą się wylinka - być może pajaczek szykuje się do wylinki.
- źle warunki w terrarium - sprawdź warunki w terra. Chromatopelma woli niższa wilgotność i stosunkowo wysokie temperatury.
Podaj jakie masz warunki w terrarium. Czy pająk po zakupienia jej jadł już u Ciebie?


© 2001-2020 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).