Skocz do zawartości

Nie lubisz reklam?  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


Paneg

Użytkownik od 18 paź 2018
W tej chwili Ogląda stronę główną
Ostatnio aktywny Dzisiaj, 16:38

Moje najnowsze najlepsze odpowiedzi

W temacie:Ptasznik od kilku miesięcy nie chce opuścić kryjówki.

27 maj 2019 - 21:54

Co do braku zainteresowania świerszczami i pozostawaniu w swoim gnieździe - ptaszniki mają to do siebie, że kiedy szykują się do wylinki rezygnują z przyjmowania pokarmu, i bunkrują się w swoim gnieździe, regularnie je powiększając. W przypadku mojej samicy A. geniculata, zbiera się ona do wylinki około 3 miesięcy - tyle trwa czas kiedy przebywa tylko i wyłącznie w swoim gnieździe, nie wychodząc poza nie.

Z tym iż ptaszniki przyzwyczajają się do terrarium to też prawda, potrzebują czasu aby przyzwyczaić się do nowego terrarium - choć myślę że 3 miesiące to rzeczywiście wystarczający czas.

Nie zapominaj też że dla ptasznika gniazdo to najważniejsze miejsce, traktuje on je jako swój dom i przeważnie będzie przebywał właśnie tam.

Podsumowując - daj mu trochę czasu - być może to wylinka (duże samice naprawdę długo się do nich przygotowują), ewentualnie po prostu trafił Ci się dość skryty egzemplarz który woli przebywać w gnieździe niżeli poza nim.


W temacie:ile razy trzeba dopuścić samca do samicy

20 maj 2019 - 11:58

Rozmnażanie murinusa jest stosunkowo dość proste - możesz wpuścić samca do samicy i zostawić na dłuższy okres czasu, agresja samicy do samca zdarza się rzadko. Samiec będzie mieszkał z samicą, w tym czasie powinien napełniać się i podejmować dalsze próby zbliżenia z samicą. Moim zdaniem zostaw go z samicą na około 3 tygodnie, w tym czasie powinno odbyć się kilka kopulacji.

Powodzenia z rozmnażaniem :)


W temacie:Chromatopelma cyaneopubescens

11 maj 2019 - 14:14

Mam u siebie chromke, rzeczywiście są to bardzo żarłoczne pająki. Jest kilka możliwości dlaczego pająk nie je:
- zbliżającą się wylinka - być może pajaczek szykuje się do wylinki.
- źle warunki w terrarium - sprawdź warunki w terra. Chromatopelma woli niższa wilgotność i stosunkowo wysokie temperatury.
Podaj jakie masz warunki w terrarium. Czy pająk po zakupienia jej jadł już u Ciebie?

© 2001-2020 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).