Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


Paneg

Użytkownik od 18 paź 2018
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny paź 20 2019 05:33

Moje tematy

Owady u karaczanów szarych

21 lipiec 2019 - 10:19

Witam.
Aktualnie przebywam poza granicami polski - jeszcze przez 3 tygodnie. Moja hodowla ptaszników znajduje się w dobrych rękach. Wraz z ptasznikami dostarczyłem ich karmówkę - karaczany szare.
Z racji tego iż nie mam możliwości samodzielnie nadzorować hodowli robi to za mnie inna osoba. Dziś otrzymałem od niej zdjęcia robaczków pełzających po pojemniku z karaczanami. Zdjęcia w załączniki. Robaczki długości maksymalnej 0.5 a minimalnej ok 0.2 centymetra. Zauważone zostało około 5 sztuk które od razu zostały wyjęte i zabite.
Trzy tygodnie temu przewożąc hodowle posprzątałem pudełko z karakami, wymieniłem wytloczki, na zuplenie nowe. Do tej pory nie zauważono padnietych sztuk wśród karaczanow.
Czy ktoś wie co to za owady ?
Czy owady te mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie karaluchów a co za tym idzie na zdrowie całej hodowli ptaszników ?
Poniżej zdjęcie.

Muszki w terrarium

24 kwiecień 2019 - 21:09

Witam.

W kilku moich terrariach zauważyłem pojawienie się muszek - małe i latające. Pająki karmię tylko karaczanami a resztki regularnie usuwam, Pająki nie zwracają na nie uwagi. Pojawiły się w terrariach o różnej wilgotności - u balfy, u hamorii, i u metaliki. Czy ktoś miał podobny problem i wie jak się ich pozbyć? Ewentualnie, czy mogą zaszkodzić pająkom?

Z góry dziękuję za pomoc :)


Zbyt duża wilgotność w terrarium ptasznika

25 październik 2018 - 20:14

Witam
Od niedawna posiadam ptasznika, jest nim B. Hamori.
Jako że jest to już spory ptasznik, umieściłem bo w terrarium szklanym. Od samego początku jest z nim problem - terrarium nie posiada dolnej wentylacji i warunki w terrarium to 99% wilgotności (non stop - sprawdzane na dwóch higrometrach elektronicznych). Wilgotność w pomieszczeniu z terrarium to 50-55% Hamori potrzebuje warunków 60-65% wilgotności.
Pytanie - czy do czasu przebudowy terrarium, coś grozi mojemu nowemu pupilowi?
W terrarium zainstalowana jest mata grzewczą, temperatura jest odpowiednia, ptasznik poluje, jest aktywny, martwi mnie jedynie wilgotność. Dodam że jako podłoże mam torf kokosowy, który dodatkowo wygrzałem w piekarniku, a wilgotność nadal utrzymuje się na poziomie 99%
Proszę o pomoc i rozwianie moich wątpliwości.z góry dziękuję! :)

Samica Brachypelma Auratum

24 październik 2018 - 20:57

Witam.
Poszukuję samicy Brachypelma Auratum. Preferuje okaz, który nie będzie dorosły. Odbiór na terenie województw Kujawsko-pomorskiego, Pomorskiego, Warmii i Mazur, oraz północne części Mazowieckiego i Łódzkiego

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).