Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zimowanie

- - - - -  
Zimowanie rogatek...jak to wygląda u Was?

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
1 odpowiedzi na ten temat

#1 Norbi

Norbi
  • Terrarysta
  • Z nami od: 5490 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 10 wrzesień 2019 - 22:17

Witam
Jak u Was wygląda zimowanie żab rogatych? Czy stymulowane są do tego czy same przechodzą? Skąd wiecie, że to już?
Generalnie proszę jakieś informacje, jak to wygląda w prakryce. Niestety nie jestem w stanie znaleźć miejsce gdzie by było 16-18*C....mogę zapewnić ok 20-22.

Podobne tematy: Zimowanie rogatek...jak to wygląda u Was?     x

#2 AquariusDegel

AquariusDegel
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1291 dni
  • Polska / Lubelskie / Opole Lubelskie

Napisany 14 wrzesień 2019 - 15:29

Moją rogatą "zimowałem" 2 razy. w cudzysłowu ponieważ sama zakopywała się i przechodziła w zimowy spoczynek. Dom nie ocieplony i temperatura w domu niższe niż te 22C zwłaszcza w godzinach porannych. Przenosiłem tylko pojemnik w ciemne miejsce(pod biurko). W jednym roku chyba wygrzebała się w marcu(?) a w tym sam mocno zalałem i wykopałem bo coś długo nie wychodziła. W teorii zaleca się ograniczenie zraszania.(ale nie zaprzestanie) Trzeba lekko co jakiś czas spryskać. Czytałem gdzieś również że włókno kokosowe jest średnim podłożem do zimowanie. Ale u mnie jedną zimę zimowała właśnie w kokosie. Aktualnie żaby trzymam w mieszance kokosu z torfem odkwaszonym. Aktualnie mam 5 rogatych i sam nie wiem jak będzie w tym roku ;)

Edytowany przez AquariusDegel, 14 wrzesień 2019 - 15:29.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).