Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

żywienie

- - - - -  
Pierwszy gekon, młodziak w nowym miejscu

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
51 odpowiedzi na ten temat

#21 Dagn

Dagn
  • Terrarysta
  • Z nami od: 592 dni
  • Polska / Śląskie / Gliwice

Napisany 10 wrzesień 2019 - 13:13

Mam nadzieję, że tak tam zmontowane, że nie wejdzie za ściankę. W sensie lampart, bo karmówka może się wcisnąć.

Złap kebab pęsetą za kuper, żeby gek widział łeb i wiedział, że to to żyje, i na spokojnie przy tej szczelinie czekaj. Byleś stabilnie trzymał, bo turki faktycznie są fest szybkie, no i lubią się chować.  

Podobne tematy: Pierwszy gekon, młodziak w nowym miejscu     x

#22 przemeg

przemeg
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2323 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 10 wrzesień 2019 - 15:43

Nie, ale zrobił sobie tam bazę wypadowa, został nawet przez moja żonę nakryty na wyjściu z kryjówki. Może zgłodniał. Będę próbował z tymi karaczanami. A czy ich schłodzenie w zamrażarce bądź lodowce coś daje, żeby je „zwolnić” ?
Kupa geka trafila już na badania :)

#23 przemeg

przemeg
  • Terrarysta

Napisany 10 wrzesień 2019 - 21:22

I jeden z karaczanow które miałbyc zjedzone nagle się pojawił jak spryskalem wermikulit... ten mój gekko nic nie je, poza jednym mącznikiem. Siedzę tez z robalem na pincecie przy wyjściu z jego bazy i nic. Słabo to widzę.

#24 Dagn

Dagn
  • Terrarysta

Napisany 10 wrzesień 2019 - 21:57

Jak duży jest ten Twój faunaś?

Może być tak, że terra jest za duże i go przeraża lekko. Sam ma, nie wiem, z 10 cm i na tak dużej powierzchni ma znaleźć centymetrowego robaka...

Nie wiem, ech, to taka jedna z możliwych tez. Warto sprawdzić, czy przeniesienie do mniejszego lokum coś pomoże. Na pewno da tyle, że łatwiej się znajdzie: Ty jego, a on karmówkę.

Sorry, że tak drążę na wszelkie możliwe sposoby, ale raz, że moje doświadczenie mówi, że aklimatyzacja to urban legend. Dwa: jak nie je, to nie dostaje supli, a u takiego malucha co intensywnie rośnie bardzo łatwo o krzywicę.

A kiedy będziesz miał wyniki kału? 

A! W kwestii kebabów. Jakiś kwadrans w lodówce lekko je przytępi. Możesz też ubić na 2/3 trupa, ale to musisz mieć pewność, że gek go widzi.

Edytowany przez Dagn, 10 wrzesień 2019 - 22:01.

#25 przemeg

przemeg
  • Terrarysta

Napisany 10 wrzesień 2019 - 22:21

Tez tak obstawiam ze może chodzi o wielkość terra. Moje faunarium jest okrągłe o średnicy 30cm. I właśnie się uparłem - poluje na geka aż wyjdzie z tej kryjówki (sam go nie mam jak wyjąc nawet), odetne mu drogę ucieczki i przeniosę do fauna, już innego pomysłu nie mam. Tylko tak go nauczę ze ja=pinceta=żarcie.

#26 Dagn

Dagn
  • Terrarysta

Napisany 10 wrzesień 2019 - 22:30

Nie wiem, może zaskoczy z tą miską, jak mu ją dasz bliżej jego obozowiska? Ale jak nie, to próbuj go delikatnie przenieść.

Amaris była nieco starsza i miesięczny pobyt w 35x15 krzywdy jej nie zrobił.

Tylko wtedy grzewcza z jakiejś lampki biurkowej. A, i wysokie kryjówki z dala od ścianek ;)

A powiedz, jak ta ścianka jest przymocowana? Dużo takich szczelin jest? Mi cały czas spokoju nie daje, że on tam się głębiej przebije gdzieś i coś sobie zrobi.

Edytowany przez Dagn, 10 wrzesień 2019 - 22:32.

#27 przemeg

przemeg
  • Terrarysta

Napisany 10 wrzesień 2019 - 22:41

Dostał pełna miskę macznikow zaraz pod samo wyjście z bazy. Co do ścianki to przyklejona, mysle ze nie ma gdzie wleźć, jest tam ograniczona przestrzeń na takie wygibasy. No ale nigdy nic nie wiadomo - nie ja ją budowałem

#28 przemeg

przemeg
  • Terrarysta

Napisany 11 wrzesień 2019 - 12:55

Udalo sie go przeniesc. Zrobilem mu nieco dłuższą noc i wyszedł z kryjówki pod ścianką i wspiął si nawet na pień. Przeniosłem go do faunarium. na razie nie chce jeść ani polując ani z pincety, ale nie dziwne. Dam mu kilka godzin i sprobuje podkarmić. Zauważyłem resztkę wylinki na pyszczku.

Wynik badania kału dziś wieczór, max jutro.

Załączone pliki

#29 Dagn

Dagn
  • Terrarysta

Napisany 11 wrzesień 2019 - 13:09

Czyli liniał. No to tak: poczekaj na kupę i potem, jak już na pewno będzie pusty brzuszek, spróbuj mu dać karaczana :)

Popsikaj mu na ścianki albo daj zwilżony ręcznik, może sam pozbędzie się tych resztek, ale jeśli nie, to mu nie rób nic dodatkowo. Zacznie, daj Boże, jeść, to za tydzień Ci znów wylinieje.

#30 przemeg

przemeg
  • Terrarysta

Napisany 11 wrzesień 2019 - 13:11

Robie mu mała kryjówke z wermikulitem, będzie miał jedną suchą a drugą mokrą. Sam nic nie będe mu robil z tą resztką.

Jestem w trakcie sprzątania w terrarium z resztek uciekinierow mącznikowych, wyczyściłem wszystko i brak dwóch karaczaów które były luzem - czyli są w brzuchu gekka albo biegają mi po mieszkaniu ;)

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).