Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

żywienie

- - - - -  
Pierwszy gekon, młodziak w nowym miejscu

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
51 odpowiedzi na ten temat

#31 Dagn

Dagn
  • Terrarysta
  • Z nami od: 592 dni
  • Polska / Śląskie / Gliwice

Napisany 11 wrzesień 2019 - 17:07

Ufajmy, że w brzuchu *geka ;) Kebaby mają różne właściwości, teleportacja z pojemnika hodowlanego, super speed, kręcenie się dookoła z urwaną głową, tworzenie własnego kultu w kiblu z rybikami jako wyznawcami :P ale po gładkim się nie wespną.

* weź go jakoś nazwij, bo nie cierpię tak bezosobowo ;)

Podobne tematy: Pierwszy gekon, młodziak w nowym miejscu     x

#32 przemeg

przemeg
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2323 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 11 wrzesień 2019 - 18:00

A czy możliwym jest ze widzę ich kształt przez skore na brzuchu ? Bo oparł się pionowo o ściankę i mogłem się przyjrzeć - wydaje mi się ze mogłem widzieć tam 2xkaraczan.
Synek go ochrzcił Denver, ostatni dinozaur ;) - nie wiem tylko czy to samiec czy samica ale chyba i tak pasuje :)

#33 Dagn

Dagn
  • Terrarysta

Napisany 11 wrzesień 2019 - 18:12

Nie, raczej widzisz płucka i inne takie ;) Młode mają taką cienką skórę, że wszystko widać.
Przewód pokarmowy jest nieco niżej.

Denver ładnie :) AlleTerra chyba wszystko ma inkubowane na samiczki, ale za 3 miechy będzie już widać gołym okiem.

#34 HumanWaste

HumanWaste
  • Terrarysta
  • Z nami od: 566 dni
  • Polska / Zachodniopomorskie / Koszalin

Napisany 12 wrzesień 2019 - 19:15

Kebaby mają różne właściwości, teleportacja z pojemnika hodowlanego, super speed, kręcenie się dookoła z urwaną głową, tworzenie własnego kultu w kiblu z rybikami jako wyznawcami

Chyba wyleczyłaś mnie z ich zamawiania :P

@przemeg, mnie dopadła panika, jak młody pierwszą dobę nic nie jadł. Wydawało mi się, że suplementy mu wręcz śmierdzą. Gdy dotknął go mącznik, to zwijał się z obrzydzenia i uciekał. Brak punktu, od którego można by zacząć pracę.

Jedna rzecz zadziałała jak magia: larwy moli woskowych. Przez sen się na nie rzucał. Tylko trzeba je dawkować, bo uzależniają jak cukierki przedszkolaka.

Później działało podawanie z pęsety bądź z ręki, albo puszczenie wolno- grunt, by się ruszało. Lamparty zdają się ignorować karmówkę, która udaje martwą i nie potrafi ich do siebie przekonać. U hodowcy jadł mączniki, gdy u mnie posmakował innych różności, to do dziś już ich nie tyka, także nastaw się psychicznie, że ten moment kiedyś nastąpi i konieczna będzie zmiana podstawy diety. Jeszcze świeże poczwarki go nęcą, to tyle.

Edytowany przez HumanWaste, 12 wrzesień 2019 - 19:17.

#35 przemeg

przemeg
  • Terrarysta

Napisany 12 wrzesień 2019 - 21:51

Zaczął jeść mączniki, ale nie z pincety - ogranicza mi to budowa faunarium, nie chce go tak z góry atakować. Wrzucam mu luzem mączniki i spacerkiem wchodzą do jego kryjówki - z reguły już nie wychodzą. Rano liczenie i wszystko jasne.

Te larwy moli woskowych to towar łatwo dostępny ? Mam w okolicy nowo-otwarty sklep terra i jeszcze nie wiem co mają z karmówki. na razie musze popracować nad łowieniem karaczanów tureckich - ni w ząb mi to nie idzie ;/

#36 HumanWaste

HumanWaste
  • Terrarysta
  • Z nami od: 566 dni
  • Polska / Zachodniopomorskie / Koszalin

Napisany 12 wrzesień 2019 - 22:41

Mi mole poleciła Dagn, wraz z namiarami: https://allegro.pl/oferta/mole-woskowe-srednie-1-2-cm-20-sztuk-8432813450 i nie jestem w stanie powiedzieć, czy są łatwo dostępne stacjonarnie. Na pewno nie zaszkodzi zapytać. Te z linku mogę polecić, wszystkie dotarły żywe, a te które się przepoczwarzyły trzymam teraz jako mole, z nadzieją, że się rozmnożą.

Ogólnie to mój gek, choćby sprawiał wrażenie nafutrowanego po kokardę, na mola zawsze miejsce znajdzie. Są fajne, bardzo ruchliwe, mięciutkie i tłuste, co przyda się takiemu maleństwu jak Twój. Do tego przylegają do nich proszkowane suplementy, tylko należy mieć na uwadze, że wspinają się po każdej powierzchni i wcisną w najmniejszą szczelinę.

Z kebabami doświadczenia nie mam, ale z tego co czytam, to nadążenie za nimi to raczej syzyfowa praca.

#37 Dagn

Dagn
  • Terrarysta

Napisany 13 wrzesień 2019 - 07:15

Kebaby po prostu trzeba pewnie chwycić pęsetą. Jak nawet trochę go pokiereszujesz, to jeszcze trochę pożyje. Też możesz wpuścić do kryjówki,

Albo spróbuj kupić argentyńskie, są nieco wolniejsze :)
Ja total nie znam sklepów w stolicy, ale może @Jaguś i @sebekol coś polecą?

Możesz też tu przejrzeć dział ogłoszeń z karmówką.

Dobrze, że mączniki zaczął jeść :) No ma młodziak trochę przeżyć. Ale wierzę, że wyjdzie na prostą i się dotrzecie.

EDIT: Nie wiem, czy to na coś wpłynie, ale podkarm czymś fajnym żarcie. Mączniki bardzo lubią winogrona i borówki, karaczany zjedzą, co im dasz, ale też nie pogardzą jakimś słodkim owockiem.

I, hmm, ja wiem, że dla większości terrarystów to brzmi jak durnota, ale gadaj do niego. Tłumacz, co robisz. Wiesz, jak do noworodka ;) Ja swoje gady traktuję jak dzieci, no i u mnie działa...

Edytowany przez Dagn, 13 wrzesień 2019 - 07:35.

#38 przemeg

przemeg
  • Terrarysta

Napisany 13 wrzesień 2019 - 07:33

Wyglada na to ze chapnął w nocy 5 maczników, nienajgorzej chyba :) widzę tez ze wchodzi do kryjówki z wermikultem i cały się ładuje do płytkiego spodka z wodą, ale resztka skory na nosie/pyszczku została (tak jak widać na poprzednim zdjęciu)

#39 Dagn

Dagn
  • Terrarysta

Napisany 13 wrzesień 2019 - 07:43

5 to ładny wynik ^^ 

No, jak coś na pyszczku zostanie, to później ciężko im się tego pozbyć. Ale jak będzie jadł, to i urośnie, niedługo będzie kolejna wylinka. Wtedy wytoczysz wszelkie działa wilgoci (wermikulit albo ręcznik papierowy, albo zwilżona gąbka kuchenna) i wszystko powinno ładnie zejść :)

#40 przemeg

przemeg
  • Terrarysta

Napisany 13 wrzesień 2019 - 08:52

Wermikulit ma cały czas wilgotny, kontroluje to. Właśnie dzwoniłem do weta - wynik na pasożyty negatywny :)

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).