Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

terrarium - pozostałe tematy

- - - - -  
Terrarium gekon orzęsiony

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
19 odpowiedzi na ten temat

#1 Chrupka01

Chrupka01
  • Terrarysta
  • Z nami od: 193 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Pleszew

Napisany 20 czerwiec 2019 - 13:11

Witam,
Przymierzam się powoli do zakupu pierwszej jaszczurki i mam kilka pytań, głównie technicznych
1. Terrarium bardziej się opłaca gotowe czy robione? Zastanawiam się czy lepsze byłoby szklane czy z płyty. Jeśli chodzi o płytę to boję się o wilgoć bo nie wiem na ile uda się zabezpieczyć zwłaszcza wentylację. Ponadto płyty trochę by ważyły. Czy jest konieczne odprowadzanie wody spod dna (np keramzyt) przy bioaktywnym podłożu? Szklane terrarium z kolei ciężko dostać u mnie w okolicy w dodatku takie, żeby mi odpowiadało więc myślałam o zamówieniu u szklarza i dorobieniu wentylacji, szyn na szyby przesuwne itd.
2. Jeśli chodzi o ogrzewanie (zimą mam chłodno) to nadałby się kabel grzewczy zatopiony w ściankę z zaprawy czy czegoś podobnego?
3. Czy przy ewentualnym szklanym terrarium musi być góra z siatki czy wystarczą paski wentylacji po bokach?
4. Opłaca się np raz na 2 tygodnie zamawiać owady? Chciałabym podawać ich dość mało powiedzmy kilka-kilkanaście tygodniowo (plus karma)
5. Gdzie najlepiej zamówić karmę i ile mniej więcej wydajecie na jedzenie ?
6. Wolałbym dorosłego gekona Ale chciałabym też żeby był z pewnego źródła. Wiecie może gdzie można takiego kupić? Chciałam z hodowli Ale ciężko o dorosłe
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Podobne tematy: Terrarium gekon orzęsiony     x

#2 VisibleNoise Online W hodowli

VisibleNoise

Koordynator w działach początkujący

• Koordynator działów
  • Z nami od: 2161 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 20 czerwiec 2019 - 13:25

1. Generalnie u szklarza będzie najdrożej. Z płyty jest ok, o ile dobrze zabezpieczysz, ale jak masz wątpliwości to lepiej nie ryzykować. Aż tak konieczne odprowadzenie wody nie jest, o ile nie lejesz jej dużo, ja mam w jednym terrarium biopodłoże bez odprowadzenia i wszystko jest ok. We Wrocławiu teraz w niedzielę jest giełda, terraria będą na pewno.
2. Nadałby się, ale musi być dobrze zabezpieczony.
3. Nie musi być z siatki.
4. Najlepiej zamówić więcej i przygotować im pojemnik, wystarczy karmić, dawać wodę i mogą siedzieć nawet kilka miesięcy.
5. Ja zamawiam z zagranicy, ale da się kupić na giełdach, albo na grupach terrarystycznych na fb. Czasem tutaj też ktoś wystawi. Na jednego gekona za dużo nie wydasz.
6. No ciężko o dorosłego, najprędzej od kogoś kto sprzedaje swojego pupila. Chociaż z hodowli da się kupić dorosłe samce.

Znam osobę, która ma na sprzedaż gekona z terrarium z ogrzewaniem, ale nie wiem czy mogę w 100% polecić, możesz napisać pw.

#3 Chrupka01

Chrupka01
  • Terrarysta

Napisany 20 czerwiec 2019 - 13:38

Niestety nie mogę jechać do Wrocławia akurat w niedzielę. Może poszukam w Internecie A jak nie będzie nic to się biorę za to z płyty bo szklanego sama nie zmontuję. Myślę że jak będzie wentylacja zabezpieczona przed wilgocią i wszystkie łączenia to powinno dać radę. Myślałam żeby jedna ściankę normalnie zrobić z pianki i silikonu A drugą na spód dać styropian z folią na to kabel i zalać zaprawą fugą czy czymś takim. Właśnie czym najlepiej? I jakiej mocy kabel? Zastanawia mnie jeszcze czy wentylacja w pomieszczeniu i rozszczelnione okna dadzą radę czy takie terrarium daje naprawdę aż tak dużo wilgoci że zrobi się pleśń na ścianach? Chyba nie powinna. Wolę zamawiać robaki tak maks raz na 2 miesiące bo nie pociesza mnie myśl trzymania tych samych przez pół roku i w dodatku w takiej ilości A tak to przynajmniej będzie ich mniej. Czy swierszczom wystarczy spore przezroczyste pudełko z dziurami na wierzchu ? Dzięki za odpowiedź

#4 VisibleNoise Online W hodowli

VisibleNoise

• Koordynator działów

Napisany 20 czerwiec 2019 - 13:47

@Chrupka01 Jeszcze w Kaliszu jest Tropical Factory, ale terraria od niego nie są tanie. Jak ja zatapiałam kabel w ściance to robiłam to w normalnej strukturalnej, w piance wydrążyłam "szczeliny", wkleiłam kabel i całość normalnie pokryłam klejem do płytek. Kabel bym dała z 25W-50W mniej więcej + termoregulator.

Terrarium dla orzęska nie ma być aż tak wilgotne, spryskuje się je raz na dobę, wieczorem i tyle wystarczy, ono nie ma być w 100% tropikalne. Pleśń generalnie nie powinna się zrobić, ale nawet taka wilgotność jak u orzęska wystarczy, żeby płyty napuchły (jak będą źle zabezpieczone), a wtedy terrarium będzie do wyrzucenia.

Wystarczy, ale dziury muszą być takie, żeby przez nie nie wyszły + do pojemnika włóż jakieś rolki po papierze toaletowym albo świeże wytłaczanki, zapewnij im jedzenie (np.: płatki owsiane i suchą karmę dla psów), zrób poidełko lub często dawaj świeże warzywa i owoce.

#5 Chrupka01

Chrupka01
  • Terrarysta

Napisany 20 czerwiec 2019 - 13:54

Dziękuję bardzo za pomoc. Niestety budżet ograniczony więc drogie odpadają. O ściany pytam bo terrarium w pomieszczeniu obok pokoju niezbyt przychylnej siostry wymaga obalenia argumentów;) Folia w płynie na ściany silikon na łączenia w dużej ilości i Może coś na dno pod keramzytu no bo jednak woda będzie tam stała nieważne czy pół centymetra czy pięć. Odprowadzenie wody w płycie i tak jest prawie niemożliwe bo musiałabym tam wszystko zalać hurtową ilością silikonu i pewnie gdzieś by się woda dostała i by spuchło więc mam nadzieję że damy radę. Jeszcze raz dzięki za pomoc

#6 Chrupka01

Chrupka01
  • Terrarysta

Napisany 21 czerwiec 2019 - 12:55

Mam jeszcze jedno być może głupie pytanie: Czy byłoby możliwe np karmienie suszonymi świerszczami? Jeśli nie ma takiej opcji to trudno ale wolałabym uniknąć żywych owadów...

#7 VisibleNoise Online W hodowli

VisibleNoise

• Koordynator działów

Napisany 21 czerwiec 2019 - 13:07

Nie ma opcji. Dodatkowo gekon raczej nie będzie chciał tego jeść.

#8 Chrupka01

Chrupka01
  • Terrarysta

Napisany 24 czerwiec 2019 - 10:05

Terrarium 45x45x60 terrpol byłoby ok? Wiem że lepsze byłoby z exoterra Ale 400 z dostawą to trochę dużo... I jeszcze jedno kabel grzewczy może być na styropianie "zalany" pianką czy musi być jakaś fuga? Niestety robione z płyty prawdopodobnie odpada bo rodzice się nie zgadzają.

#9 VisibleNoise Online W hodowli

VisibleNoise

• Koordynator działów

Napisany 24 czerwiec 2019 - 11:08

Obojętnie jakie terrarium. Firma nie ma znaczenia. Jak zalejesz kabel pianką to nie będzie grzać, bo pianka izoluje.

#10 Chrupka01

Chrupka01
  • Terrarysta

Napisany 24 czerwiec 2019 - 11:25

Ewentualnie w grę wchodzi repti zoo z allegro jest droższe Ale ma lepszą wentylację. Pytam bo terrpol ma przesuwne drzwi i trochę się boję o zmiażdżenie. Czyli fuga albo zaprawa? Może być jakakolwiek czy jakaś nietoksyczna? Jeśli chodzi o wyjazd na kilka dni to prawdopodobnie zostanie z kimś Ale czy w razie czego można zapakować jaszczura np do przezroczystego pudełka z dziurami recznikami na spodzie (mieszkalby tak kilka dni) i zawieźć do kogoś?

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).