Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

tematy ogólne

- - - - -  
Jaki pająk w miare bezpieczny którego nie trzeba dogrzewać?

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
16 odpowiedzi na ten temat

#1 JanKowalski

JanKowalski
  • Terrarysta
  • Z nami od: 147 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Leszno

Napisany 10 czerwiec 2019 - 12:48

Chciałbym coś kupić, coś co nie jest bardzo jadowite, nie skacze i nie biega. Co polecicie? Fajnie gdyby nie trzeba było dogrzewać. ( Poza chromką bo to w planach) Raczej naziemny, ale chętnie pajęczynujący.

Podobne tematy: Jaki pająk w miare bezpieczny którego nie trzeba dogrzewać?     x

#2 Sago

Sago
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4366 dni
  • Polska / Podkarpackie / Jarosław

Napisany 10 czerwiec 2019 - 13:41

Z gatunków które tworzą rozległe gniazda przychodzi mi na myśl H.incei oraz D.diamantinensis z tym że ten drugi potrafi być szybki. 

#3 No_Fight_No_Glory

No_Fight_No_Glory
  • Terrarysta
  • Z nami od: 131 dni
  • Polska / Podkarpackie / Dębica

Napisany 10 czerwiec 2019 - 18:33

Wydaje mi się że, troche ża duże masz wymagania... Chyba bedzięsz musiał pójść na jakiś kompromis.
No więc, masz poniżej radzaje pająków które pajęczunują - które mniej a które bardziej to zależy od gatunku jaki wybierzesz (poczytaj sobie opisy). Lecz zdarza się też że to cecha osobnicza.
Augacephalus spp, Avicularia spp,
Holothele spp, Hapalopus spp, Heterothele spp, Idiothele spp, Pterinochilus spp, Harpactira spp, Ceratogyrus spp, Chilobrachys spp, Chromatopelma spp, Cyclosternum spp, Encyocratella spp, Ephebopus spp, Psalmopoeus spp.
Lecz, jak pewnie sam zaobserwujesz - sprawdzając opisy gatunków, ptaszniki naziemne które pajęczunują dużo są przeważnie defensywne lub dość agresywne. Znalazł byś pewnie kilka gatunków spokojniejszych ale znowu ich siła jadu nie należy do słabych.
Drugą rzecz którą można wywnioskować że z te łagodniejsze ptaszniki jak np Avicularia skaczą i są nadżewne więc też nie łapią się na Twoją liste. Jakiś Tapinachenius z koleji też by się nie załapał bo jak dla mnie to najszybszy radzaj jaki mam. Więc jak sam widzisz bedzisz miał trudność... Zmniejsz wymagania.

Edytowany przez No_Fight_No_Glory, 10 czerwiec 2019 - 19:07.

#4 Skrzypol W hodowli

Skrzypol
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3627 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Poznań

Napisany 10 czerwiec 2019 - 19:13

M. balfouri, między bajki wsadziłbym jego agresywność. Płochliwy, ale nie agresywny. 

Biorąc pod uwagę miejsce skąd pochodzi i w jakich warunkach go spotykano, można śmiało stwierdzić, że dobrze czuje się przy 30*C, jak również w 20*C, a nawet mniej. Lubi suchsze środowisko, ale miseczka nie zawadzi.

Dużo pajęczynuje, nie wykazuje agresji wobec rodzeństwa, więc można próbować hodowli grupowej, na początek 3 sztuki spokojnie się ogarnie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby trzymać pojedynczo. 

Ładnie ubarwiony, zarówno samiec jak i samica. Przystępny cenowo.

Na marginesie, ja nie dogrzewam zimą w zasadzie żadnego ptasznika, za wyjątkiem samic z kokonami czy sztuk, które chcę szybko podtuczyć. Temperatury zimą mam 20*C i żaden ptasznik jeszcze mi nie padł.

Edytowany przez Skrzypol, 10 czerwiec 2019 - 19:15.

#5 JanKowalski

JanKowalski
  • Terrarysta

Napisany 10 czerwiec 2019 - 21:37

Na nowym filmie Zilli nawet brachypelma boehmei dostała przyspieszenia i zaczeła biegać. Chyba jednak każdy pająk potrafi zaskoczyć.

Arachnea podaje że M.balfouri jest dla doświadczonych hodowców.

Ok nie musi pajęczynować, gienia i lasiodora mnie aż tak nie kręcą mimo że są dla początkujących (nikt nie wymienił) bo rosną duże i piękne nie są. Myślę o nhandu ewentualnie...nie wiem co z mniej znanych gatunków ale chyba zbyt dużego wyboru nie ma. Może powinienem zmienić nastawienie bo boje się ucieczki pająków przy karmieniu itp. mam taki pokoj że milion kryjowek na ucieczke a kryjowki nie do rozebrania czy przestawienia ot tak :wink:

Eureka :D grammostola

Edytowany przez JanKowalski, 10 czerwiec 2019 - 22:16.

#6 No_Fight_No_Glory

No_Fight_No_Glory
  • Terrarysta

Napisany 10 czerwiec 2019 - 22:24

Zgadzam się z tym, też zdażył mi sie płochliwy osobnik gdy się wystraszył i byłem zbyt gwałtowny to nie stawiał się i uciekał. Ale zanim to zrobił gdy przesuwałem szybke to był ciekawski i wychodził czasami. Lecz nie zaryzykuje i nie powiem że większość ptasznków z tego gatunku ma taki temperament, gdyż nie miałem kilkunastu sztuk w hodowli przez pare lat (zabserwować też zachowanie starszych pająków) by uznać to za regułe, a nie cechę osobniczą mojej jednej samicy. Jeśli chodzi o dogrzewanie to ja osobiście wole dogrzewać. Wystarczy poszukać rocznych wykresów temperatur tam gdzie ptasznik występuje. To że ludzie go nie dogrzewają i/bo pająk nie zdycha i żyje przy 20'C to nie znaczy że to jest dla niego dobre. Mimo dużych różnic temperatur w dzień i w nocy jakie tam panują(zależy na jakiej wysokości) To ja uważam że powinno się go dogrzewać w dzień... Wracając do tematu - jest jeszcze coś, co moim zdaniem nie pasuje by wpisać ten gatunek do tego tematu z powodu postawionych wymagań. Nie wydaje mi się by był to typowy gatunek naziemny... Jest raczej bardziej podziemny. Jeśli ktoś uważa ten gatunek za typowy naziemny niech sie wypowie. Z tego co znalazłem to podrodzina Eumenophorinae czyli Hysterocrates i
Citharischiu i tu następna zagadka... Nie założył bym się że ma taki słaby jad jak na ptaszniki.

Edytowany przez No_Fight_No_Glory, 10 czerwiec 2019 - 23:05.

#7 Nonac W hodowli

Nonac
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4764 dni
  • Polska / Lubelskie / Krasnystaw

Napisany 10 czerwiec 2019 - 23:59

No to wszystkie gatunki naziemne z Ameryki. Mały wybór? Jest mnóstwo bardzo ciekawych. Zobacz np rodzaj Pamphobeteus, olbrzymy ale ładnie ubarwione, albo jak masz troszkę kaski to Xenesthis albo Theraphosa. Phormictopus też bardzo fajne, taka geniculata tylko bardziej zadziorna. 

Balfouri fakt, nie kąsa raczej, ale dla początkujących to za duża szybkość moim zdaniem. 

#8 No_Fight_No_Glory

No_Fight_No_Glory
  • Terrarysta

Napisany 11 czerwiec 2019 - 07:00

"...ale chętnie pajęczunujący..." poza Chromatopelma cyaneopubescens. Jeśli obrać ją za wzór to wymienione ptaszniki poza dywanikami przed wylinką to zbyt chętnie i gęsto nie pajęczunują.

Edytowany przez No_Fight_No_Glory, 11 czerwiec 2019 - 07:02.

#9 Nonac W hodowli

Nonac
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4764 dni
  • Polska / Lubelskie / Krasnystaw

Napisany 11 czerwiec 2019 - 07:29

Ok nie musi pajęczynować

#10 JanKowalski

JanKowalski
  • Terrarysta

Napisany 11 czerwiec 2019 - 10:34

@Nonac dzięki za sporą podpowiedź, coś będę w tym kierunku szukać

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).