Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

żywienie

- - - - -  
Urozmaicona dieta

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

#1 Canelo

Canelo
  • Terrarysta
  • Z nami od: 142 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 25 marzec 2019 - 10:40

Co powiecie na temat zmiennego karmienia ptasznika? Mam na myśli karmienie naprzemiennie świerszczami i drewnojadami, będzie to dobra opcja czy lepiej zostać przy samych świerszczach?

Podobne tematy: Urozmaicona dieta     x

#2 docfaq W hodowli

docfaq
  • Pomocny
  • Z nami od: 546 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 25 marzec 2019 - 11:57

Nie znam żadnych przykładów potwierdzających korzyści płynące ze zróżnicowanej diety u ptaszników, ale na mój rozum powinno to być lepsze, różne gatunki posiadają różne ilości witamin, makro- i mikroelementów, a nawet aminokwasów. Ja swoich zwierząt nie karmię monotonnie, staram się podawać różne owady, nieważne czy to kręgowiec, czy nie. 

#3 Nonac W hodowli

Nonac
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4641 dni
  • Polska / Lubelskie / Krasnystaw

Napisany 28 marzec 2019 - 21:04

Był kiedyś eksperyment przeprowadzony na P. cambridgei. Maluchy podzielone na grupy i karmione różnym pokarmem. Nie chce mi się tego teraz szukać, ale jest to gdzieś tu na forum. Świerszcze same wystarczą,  drewnojad co jakiś czas też na pewno nie zaszkodzi, ale dieta z samych drewnojadów już nie jest optymalna. Ja osobiście karmię świerszczami, ale jak trzeba podtuczyć to lecą drewnojady:)

#4 Draznicht

Draznicht
  • Terrarysta
  • Z nami od: 139 dni
  • Polska / Mazowieckie / Piastów

Napisany 08 kwiecień 2019 - 18:57

Na pewno zróżnicowana dieta wpłynie pozytywnie na zdrowie, ja właśnie jestem w trakcie przeprowadzania długotrwałego doswiadczenia na kilku gatunkach i od stycznia karmię turkami na zmianę z barciakami. Na chwile obecną mogę zdecydowanie powiedzieć że to pomaga (gdyż barciak ma sporą zawartość bialka i wapnia), karmiona na zmianę turkiem/barciakiem chromka zregenerowala odrzucone odnóże prawie w 100% w trakcie 1 wylinki!! Do tego stopnia że ktoś kto jej wczesniej nie widzial nie zauważy różnicy (bardzo delikatnie węższa noga). P. Irminia bez wiekszego problemu zregenerowala stopę - a reszta ekipy (poe regalis, n. chromatus, bracha emilia i hamorii, chilobrachys vietnam blue, maculata, h. Gigas, parahybana, versi, geniculata) przechodzą wylinki gładko(odpukac w niemalowane). Więc zbilansowana dieta BARDZO pomaga :)

Edytowany przez Draznicht, 08 kwiecień 2019 - 19:02.

#5 Patryk12

Patryk12
  • Terrarysta
  • Z nami od: 664 dni
  • Polska / Podkarpackie / Jarosław

Napisany 18 kwiecień 2019 - 21:05

Raczej od karmienia np samymi drewnojadami nic sie ptasznikom nie stanie, ale czasem warto rzucić coś co jest bardziej mobilne żeby pająk trochę pobiegał ;d

#6 Vulpes90

Vulpes90

Koordynator działów, Pomocny w dziale Agama brodata, Budowa, osprzęt, Terraria dla jaszczurek i sprawy techniczne

• Koordynator działów
  • Z nami od: 3079 dni
  • Polska / Opolskie / Kluczbork

Napisany 20 kwiecień 2019 - 10:57

Tutaj jesy artykuł wspomniany przez @Nonac, myślę że warto przeczytać :)
https://www.terrarium.com.pl/2546-psalmopoeus-cambridgei-ptasznik-trynidadzki-wplyw-monodiety-rozwoj/

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).