Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

żywienie

- - - - -  
Mały Żółwik nie chce jeść !

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
19 odpowiedzi na ten temat

#11 Tuczyk

Tuczyk
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1398 dni
  • Polska / Mazowieckie / Płock

Napisany 05 grudzień 2018 - 17:03

Bardzo prawdopodobne że to własnie jest to aklimatyzacja. 
Karmienie na siłę raczej nie powinno być praktykowane chyba że nasz zwierzak jest na prawdę na skraju wyczerpania, jak na prawdę przez długi okres nie przyjmuje pokarmu , więc puki co radziłbym ci nie zmuszać go do jedzenia bo możesz mu zaszkodzić wpychając mu coś na siłę .
A jeszcze jedna ważna sprawa. Czym tak właściwie je karmisz ?

Podobne tematy: Mały Żółwik nie chce jeść !     x

#12 ZeLu1995HC

ZeLu1995HC
  • Nowy terrarysta
  • Z nami od: 11 dni
  • Polska / Śląskie / Myszków

Napisany 05 grudzień 2018 - 17:09

Nie wpycham na siłę, biorę go raczej do innego zbiornika i zostawiam z karmą z nadzieją, że coś wszamie. Karmię to póki co suszkami - biorepty, gammarusy. Tak wiem ze nie powinno się tego robić dlatego kombinuję jak skołować im jedzenie, zamierzam kupić roślinki jakieś, mrożone rybki, tyle, że przez neta bo w zoologu tego raczej nie kupie.

Edytowany przez ZeLu1995HC, 05 grudzień 2018 - 17:13.

#13 Tuczyk

Tuczyk
  • Terrarysta

Napisany 05 grudzień 2018 - 17:15

No właśnie podstawą diety powinno być coś typu ślimaki, kijanki, krewetki, ryby. Raczej zieleniny żadnej młode nie będą chciały jeść , ale można spróbować z moczarką lub rzęsą wodną. 
A na prawdę masz tak daleko do jakiegoś sklepu zoologicznego? 
Mrożone stynki są na ogół bardzo powszechne w sklepach zoologicznych, tak samo jak mrożone krewetki. 
Wybrać się raz do jakiegoś większego miasta by zrobić większe zakupy i zaopatrzyć się na najbliższe pół roku chyba też nie.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#14 ZeLu1995HC

ZeLu1995HC
  • Nowy terrarysta

Napisany 05 grudzień 2018 - 17:20

Byłem w jednym zoologu, nie było mrożonych rybek czy roślin dla żółwi. Mam tu jeszcze trzy inne sklepy zoologiczne w mieście i zamierzam tam jutro pójść. Może będą te mrożone stynki. Oczywiście, że nie ma problemu pojechać do innego miasta, tylko nie wiedziałem że są sprzedawane w zoologu, skoro kurde bele w tym tego nie było.

Edytowany przez ZeLu1995HC, 05 grudzień 2018 - 17:34.

#15 Tuczyk

Tuczyk
  • Terrarysta

Napisany 05 grudzień 2018 - 17:21

Są jak najbardziej sprzedawane w zoologicznych :D

#16 ZeLu1995HC

ZeLu1995HC
  • Nowy terrarysta

Napisany 05 grudzień 2018 - 17:29

Jasne poza tym wieś-zoologiem są jeszcze 3 inne miejmy nadzieję, że coś będzie z tego.Także dziękuje bardzo za pomoc i rady. Cholernie mi się przydały i jestem spokojniejszy bo serio, nawet jak żółw oddychał to się tego bałem.Taki wyczulony byłem :D

#17 doru

doru
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1616 dni
  • Polska / Lubelskie / Lublin

Napisany 05 grudzień 2018 - 20:42

Przy takim żywieniu UVB jest wymagane. Brak odpowiedniego grzania na wyspie również może być powodem niejedzenia, a także tego, że żółwie nie wychodzą na ląd - nie mają po co.

#18 ZeLu1995HC

ZeLu1995HC
  • Nowy terrarysta

Napisany 06 grudzień 2018 - 01:11

Okej rozumiem, postaram się ogarnąć te UVB. Dziękuję za rade.

#19 ZeLu1995HC

ZeLu1995HC
  • Nowy terrarysta

Napisany 09 grudzień 2018 - 14:08

Niestety, żółw nadal nie je, to już 2 tygodnie ciągłego martwienia się. Jak jest w akwarium to żółwik cały czas unosi się w wodzie mimo, ze przycisnę go do dna wody a to już na pewno śwadczy o chorobie. Nie wiem co robić,a weterynarz w moim mieście nie zna się na gadach, do tego mamy zimę i też nie chcę, żeby go wyziębić.

#20 doru

doru
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1616 dni
  • Polska / Lubelskie / Lublin

Napisany 09 grudzień 2018 - 14:19

Jak to nie wiesz co robić? Powtórzę się - jedź do Bytomia. Masz niecałą godzinę jazdy, a tam jest bardzo dobry specjalista. Bez tego żółw umrze. Tak, umrze, bo nieleczone choroby do tego prowadzą, szczególnie u młodych osobników. Odpowiednio zabezpiecz przed zimnem i jazda.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).