Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

żywienie

- - - - -  
Mały Żółwik nie chce jeść !

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
19 odpowiedzi na ten temat

#1 ZeLu1995HC

ZeLu1995HC
  • Nowy terrarysta
  • Z nami od: 11 dni
  • Polska / Śląskie / Myszków

Napisany 04 grudzień 2018 - 14:57

Witam ! kupiłem dwa małe żółwiki chińskie, jest grzałka, mają wysepkę, jeden wcina, że aż miło ale drugi jakby to powiedzieć, jest w letargu. Wygląda zdrowo, nie puchną oczka w większości śpi, ale czasami gdzieś tam rusza pupę. Problem w tym, że drugi żółwik od tygodnia już nie chce jeść, odkąd go kupiłem ani okruszka do buźki nie wziął. Dlatego się martwię i mam nadzieję, że nic mu nie jest. A weterynarza od gadów niestety.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Podobne tematy: Mały Żółwik nie chce jeść !     x

#2 Tuczyk

Tuczyk
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1398 dni
  • Polska / Mazowieckie / Płock

Napisany 04 grudzień 2018 - 17:48

Jedna sprawa to aklimatyzacja. Każdy zwierzak znosi takie rzeczy inaczej, jedne możliwe że nie miał z tym problemu a drugi jednak potrzebuje jakiegoś okresu na przyzwyczajenie się do nowego środowiska. 
Druga sprawa mozliwa jest agresja miedzy żółwiami. Żółwie wodno lądowe nie powinny być trzymane razem gdyż nie nadają się do tego. Jeśli narazie za bardzo się to nie przejawia to dobrze, ale lepiej byłoby je rozdzielić , bo dla któregoś może zakończyć się to tragicznie.
.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#3 doru

doru
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1616 dni
  • Polska / Lubelskie / Lublin

Napisany 04 grudzień 2018 - 18:31

Jeśli żółw nie zacznie w końcu jeść to i tak będziesz musiał ruszyć tyłek i jechać do lekarza. To, że nie ma lekarza w Twoim mieście nie jest totalnie argumentem. Do Bytomia nie masz daleko.

#4 ZeLu1995HC

ZeLu1995HC
  • Nowy terrarysta

Napisany 04 grudzień 2018 - 20:36

Tuczyk - Przy karmieniu zawsze je rozdzielam bo się boję że będzie kłótnia o jedzenie czy coś. Te żółwie to prawie cały czas są przy sobie, razem śpią, razem po akwarium latają, no takie rączki nierozłączki.  Czyli żółwik jest niezaaklimatyzowany? I to cały tydzień? Ile więc mam mu dać czasu żeby mógł się zaaklimatyzować ?

Edytowany przez ZeLu1995HC, 04 grudzień 2018 - 20:37.

#5 Tuczyk

Tuczyk
  • Terrarysta

Napisany 04 grudzień 2018 - 21:27

Niektóre gady potrzebują nawet paru tygodni na aklimatyzację. Czym lepsze warunki mu zapewnisz tym lepiej to przebiegnie. 
Możesz opisać od razu w jakich je trzymasz. 
Co do tego że takie "nierozłaczki" z nich to nic nie znaczy. Z dnia nadzień może się coś zmienić i będą wrogie wobec siebie. 
Nie powinno się ryzykować zdrowiem i życiem słabszego osobnika. Na prawdę najlepiej dla wszystkich jest trzymać żółwie oddzielnie.

#6 ZeLu1995HC

ZeLu1995HC
  • Nowy terrarysta

Napisany 05 grudzień 2018 - 11:44

Akwarium 40L z małym poziomem wody, póki są małe nie widzę powodu, żeby zmieniać akwarium. Temp pokojowa 22C grzałkę ustawiłem na 25C, mają wysepkę a co do lampki nie wiem czy pasowałoby na takie małe ciałka włączać. Mają wysepkę chociaż rzadko na nią wchodzą, opierdzielają się na grzałce. No jest też troszkę kamyków(oczywiście duże). W większości te żółwiki opierdzielają się na grzałce. Jeśli coś przegapiłem, to proszę napisać.

Edit: spróbowałem dać mu jedzenie do pyska.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez ZeLu1995HC, 05 grudzień 2018 - 12:34.

#7 Tuczyk

Tuczyk
  • Terrarysta

Napisany 05 grudzień 2018 - 15:27

Na wyspie żółwie muszą mieć dostęp do lampy grzewczej , ogólnie chińczyki są o tyle nie problematyczne że nie wymagają żaówki UVB , ale grzewcza musi być zapewniona, musza mieć miejsce gdzie mogą się wygrzewać na lądzie.
No akwarium na pewno z czasem do zmiany. 
A i nie wiem czy jesteś tego świadomy ale żółwie potrzebują koniecznie jakiegoś korzenia w wodzie. Podczas rośnięcia nagromadzają im się tarczki na skorupie które muszą ścierać o korzenie, jeśli.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#8 ZeLu1995HC

ZeLu1995HC
  • Nowy terrarysta

Napisany 05 grudzień 2018 - 16:39

Jasne, kupię dla tych pansiorów korzeń, by się ocierały, nie wiedziałem o tym także dziękuję za informacje. A o to zamieszczam zdjęcia tej bidulki.

Załączone pliki

#9 Tuczyk

Tuczyk
  • Terrarysta

Napisany 05 grudzień 2018 - 16:51

Po zdjęciach nie widzę żeby było coś nie tak. 
W każdym bądź razie zapewniaj jak najodpowiedniejsze warunki jakie możesz, dbaj o odpowiednią dietę żółwi , jak na prawdę chcesz na własną rękę ryzykować z łączeniem żółwi w jednym akwarium to sobie to rób. Tylko pamiętaj o takiej ewentualności że kiedyś będziesz potrzebował nagle je rozdzielić, więc przygotuj się na to i zaopatrz się w dodatkowych zbiornik. A na co dzień po prostu je obserwuj czy.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#10 ZeLu1995HC

ZeLu1995HC
  • Nowy terrarysta

Napisany 05 grudzień 2018 - 16:56

Jasne, dziękuję za pomoc. Oczywiście biorę to cały czas pod uwagę i bacznie je obserwuję, jeśli zauważę, że są do siebie wrogo nastawieni to od razu je rozdzielam. O to się proszę nie martwić. Od teraz zacznę też włączać lampkę skoro tego trzeba. Czyli mam się nie martwić tym ze gadzinka nie chce jeść tak ? mimo to będę próbował mu codziennie dawać jedzenie. Może w końcu zacznie jeść.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).