Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

początkujący jaszczurki

- - - - -  
Pierwsza Agamka - czy wszystko ok?

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
19 odpowiedzi na ten temat

#1 Yasur

Yasur
  • Terrarysta
  • Z nami od: 161 dni
  • Polska / Kujawsko-pomorskie / Bydgoszcz

Napisany 23 czerwiec 2018 - 21:54

Cześć wszystkim,

ostatnio pytałem o sprawy techniczne, ponieważ przygotowywałem terrarium dla mojej pierwszej Agamy Brodatej, a teraz chciałbym się dowiedzieć czy wszystko z moją jaszczurką jest ok.

Do rzeczy, żeby nie przedłużać: 

Agama:

długość: mniej więcej 14 cm, 

odmiana: podobno orange leatherback

Terrarium:

wymiary: 120x60x60, (później załączę zdjęcie, bo cały czas mam wątpliwości co do wystroju, który zrobiłem)

temp: 30-32 stopnie (40-42 na wyspie, poniżej 30 w.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez Yasur, 23 czerwiec 2018 - 23:49.

Podobne tematy: Pierwsza Agamka - czy wszystko ok?     x

#2 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

Moderator w działach początkujący

• Moderator
  • Z nami od: 1923 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 24 czerwiec 2018 - 07:50

1. Agamy brodate rzadko piją wodę. Jeśli faktycznie nic a nic nie pije to możesz spróbować napoić ją pipetą. Z zielonym to na spokojnie, niech się zaaklimatyzuje, niech będzie wiadomo, że nie ma pasożytów i dopiero można kombinować. Czyli troszkę przegłodzić i dać rośliny zanim da się jej owady. Ale też bez przesady, u młodej agamy większość diety powinno stanowić "mięsko" ;)
2. Przebadaj odchody i poczekaj aż się zaaklimatyzuje. Jedyne co jest nie tak.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#3 Yasur

Yasur
  • Terrarysta

Napisany 24 czerwiec 2018 - 16:32

Dzięki za odpowiedź! Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś propozycje to piszcie.

Dzisiaj zamieszczam zdjęcie mojego terrarium - jakbyście mogli je ocenić byłbym wdzięczny. Przydałaby mi się również ocena wentylacji. Wszelkie propozycje zmian są mile widziane.

terrarium: http://oi67.tinypic.com/3004cpd.jpg

Dzisiaj też wykąpałem mojego pupila - nie uciekał od mojej ręki, powoli go złapałem i włożyłem do miski z ciepłą wodą - zrobił dziwną kupę, bo pierwsza jej część była biała - wiecie może co to może.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez Yasur, 24 czerwiec 2018 - 16:38.

#4 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

• Moderator

Napisany 24 czerwiec 2018 - 16:34

To białe to mocz.

W terrarium przydałyby się jakieś kryjówki.

Nie powinno się kąpać agam, lepiej włożyć jej do terrarium miskę-basenik, żeby mogła sama ewentualnie się wykąpać.

#5 docfaq

docfaq
  • Terrarysta
  • Z nami od: 365 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 24 czerwiec 2018 - 20:47

5. Proces oswajania jest zależny od wielu czynników i ciężko go uogólniać. Dużo zależy od samej agamy i nie nastawiałbym się na to, że będzie sama wchodzić na rękę, raczej na to, że nie będzie miała nic przeciwko, jak będziesz ją brał i że nie będzie się Ciebie obawiać. Twoja agama wydaje się być bardzo ufna, także przy codziennym kontakcie (niekoniecznie chodzi o wyciąganie czy dotykanie, raczej karmienie lub sprzątanie) możesz liczyć na stosunkowo szybkie.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#6 Yasur

Yasur
  • Terrarysta

Napisany 24 czerwiec 2018 - 21:16

Świetlówka dochodzi do połowy wyspy jeśli patrzeć z perspektywy długości, co do szerokości to jest lekko przesunięta w stronę ściany aniżeli szyby - mam nadzieję, że w miarę zrozumiale to wytłumaczyłem.

Wymiary otworów wentylacyjnych to jakieś 7x24. Temperatury cały czas takie same jak napisałem w pierwszym poście.

Czy to normalne, że większość czasu przesiaduje w małej wnęce pod sufitem nad wysokością świetlówki? Zauważyłem, że to jej ulubione miejsce tylko jest bardzo ciasne i wysoko.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez Yasur, 24 czerwiec 2018 - 21:18.

#7 docfaq

docfaq
  • Terrarysta

Napisany 24 czerwiec 2018 - 22:57

Trochę nie jestem pewien Twojego wytłumaczenia, więc powiem, że najlepiej będzie, jeśli świetlówka będzie świecić centralnie na wyspę grzewczą (oczywiście nie całą swą długością, bo się nie zmieści). :p

Ja bym się czuł spokojniejszy, gdyby pierwszy wymiar był parę centymetrów wiekszy, ale chyba i teraz powinno być dobrze.

Nic nie musisz jej poprawiać, możliwe, że wybrała to miejsce właśnie ze względu na ciasnotę. O ile korzysta z wyspy grzewczej i nie widać objawów.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#8 Yasur

Yasur
  • Terrarysta

Napisany 26 czerwiec 2018 - 12:18

Aktualnie Agama przechodzi wylinkę, dzisiaj zrzuciła najwięcej skóry, został jeszcze ogon. Od samego rana obcierała głową o podłoże i ściany.

Niestety, dzisiejszego dnia nie chcę nic zjeść - próbowałem już kilka razy dawać jej świerszcza jednak bez rezultatów. Tak samo z piciem wody - od momentu zakupu wypiła może ze 3 krople.

Czy wylinka, którą aktualnie przechodzi może mieć wpływ na jej apetyt?

#9 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

• Moderator

Napisany 26 czerwiec 2018 - 12:20

Jeśli w badaniu odchodów nic nie wyszło to raczej nie masz się czym martwić. Gdyby głodówka się przedłużała (a odchody są "czyste") to zabierz gada do weterynarza znającego się na gadach.

#10 docfaq

docfaq
  • Terrarysta

Napisany 26 czerwiec 2018 - 13:27

Dokładnie, jeden dzień bez jedzenia to normalny zwyczaj, przy tak młodych agamach powiedziałbym, że drugi albo trzeci to niepokojący znak. Wylinka u wielu gatunków powoduje brak apetytu, ale agamy wydają się nie zwracać na to uwagi.

Agamy dużą część wody pobierają z pożywienia, szczególnie kiedy zaczynają jeść zieleninę. Możliwe też, że nie zauważyłeś, jak piła. ;)

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).