Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zimowanie

- - - - -  
Zimowanie - kiedy wybudzic.

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
7 odpowiedzi na ten temat

#1 wujektimon

wujektimon
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1037 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 13 styczeń 2018 - 13:21

Witam,

moja agama (21 miesiecy) zimuje pierwszy raz. Pytanie do osob, ktore zimowaly swoje smoki i moge podzielic sie swoimi doswiadczeniami.

Chodzi mi o konkrety, bo wszelkie dostepne info z neta znam.

Agama zimuje juz prawie 3 tygodnie. Spi wiecej niz w przypadku normalnego cyklu dzien/noc jednak w ciagu dnia normalnie sie budzi i siedzi z otwartymi oczkami. Czy to normalne, czy juz powinienem ja wybudzac?

Czy agama np. przemiesci sie i zacznie chodzic w momencie, gdy juz nadejdzie ten czas?

Zimowanie zalecali mi i vet i w sklepie gdzie maja hodowle, miedzy innymi na zbicie wagi samiczki (wazyla 570g, po 2 tygodniach zimowania 540g).

Z tego co czytalem to max 15% wagi mozna zbic w ten sposob.

Agama dostaje wode, jednak widac, ze jest mega ospala przy tym, pije bardzo powoli, zimuje w jednym miejscu nie przemieszczajac sie wcale.

Przed zimowaniem oczywiscie agama byla przebadana, przygotowana oraz wykazywala checi odpoczynku.

Zimuje w terra w temperaturze pokojowej (21stopni), bez swiatla, grzalki oraz pod przykryciem.

Załączone pliki

Podobne tematy: Zimowanie - kiedy wybudzic.     x

#2 wujektimon

wujektimon
  • Terrarysta

Napisany 19 styczeń 2018 - 21:48

Ktos cos?

#3 Pavko

Pavko
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1148 dni
  • Polska / Śląskie / Zabrze

Napisany 22 styczeń 2018 - 13:49

Po pierwsze jakiej grzałki??!! Po drugie w trakcie zimowania najlepiej zasłonić terra żeby dzienne światło nie "przeszkadzało" w odpoczynku. Według pogona.pl zalecane jest zimowanie od 6 do 8 tygodni i tego się trzymajmy :)

#4 wujektimon

wujektimon
  • Terrarysta

Napisany 22 styczeń 2018 - 14:04

Po pierwsze jakiej grzałki??!! Po drugie w trakcie zimowania najlepiej zasłonić terra żeby dzienne światło nie "przeszkadzało" w odpoczynku. Według pogona.pl zalecane jest zimowanie od 6 do 8 tygodni i tego się trzymajmy :)

Bez światła (uvb), bez grzałki ceramicznej, pod przykryciem .
Pogone znam, bardziej mi chodziło o praktykę i własną doświadczenie.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

#5 Vulpes90

Vulpes90

Koordynator działów, Pomocny w dziale Agama brodata, Budowa, osprzęt, Terraria dla jaszczurek i sprawy techniczne

• Koordynator działów
  • Z nami od: 3199 dni
  • Polska / Opolskie / Kluczbork

Napisany 23 styczeń 2018 - 01:07

Trochę wysoka temperatura jak na zimowanie (zazwyczaj zaleca się poniżej 18*C), pewnie dlatego agama częściej niż zwykle wychodzi, być może stąd też utrata wagi (szybszy metabolizm) na razie zostaw ją i obserwuje waga jest jak najbardziej w normie zobaczysz jak mocno spadła po tych 4-rech tygodniach.

#6 wujektimon

wujektimon
  • Terrarysta

Napisany 23 styczeń 2018 - 07:51

Trochę wysoka temperatura jak na zimowanie (zazwyczaj zaleca się poniżej 18*C), pewnie dlatego agama częściej niż zwykle wychodzi, być może stąd też utrata wagi (szybszy metabolizm) na razie zostaw ją i obserwuje waga jest jak najbardziej w normie zobaczysz jak mocno spadła po tych 4-rech tygodniach.

No właśnie wczoraj gdy agama stała już lekki na przednich łapkach, odpaliłem uvb na kilka godzin aby rozpocząć wybudzanie , a ta w ciągu dnia przeszła w inny ciemny kąt i się schowala.

Czy to normalne i one muszą się przyzwyczaić kilka dni do światła czy może jeszcze ja przetrzymać 2 tygodnie.

#7 Vulpes90

Vulpes90

Koordynator działów, Pomocny w dziale Agama brodata, Budowa, osprzęt, Terraria dla jaszczurek i sprawy techniczne

• Koordynator działów
  • Z nami od: 3199 dni
  • Polska / Opolskie / Kluczbork

Napisany 23 styczeń 2018 - 09:58

Przemieszczanie się podczas snu zimowego to normalna rzecz u agam im wyższa temperatura tym bardziej będą się wiercić. Ja bym poczekał aż miną te 4-ry tygodnie, zważył ją i wtedy dopiero podejmował jakieś decyzje, ale jeśli waga nie spadnie jakoś drastycznie to możesz spokojnie ją przetrzymać te 6 tygodni. Ile agama dokładnie dni już zimuje?

#8 wujektimon

wujektimon
  • Terrarysta

Napisany 23 styczeń 2018 - 10:02

Przemieszczanie się podczas snu zimowego to normalna rzecz u agam im wyższa temperatura tym bardziej będą się wiercić. Ja bym poczekał aż miną te 4-ry tygodnie, zważył ją i wtedy dopiero podejmował jakieś decyzje, ale jeśli waga nie spadnie jakoś drastycznie to możesz spokojnie ją przetrzymać te 6 tygodni. Ile agama dokładnie dni już zimuje?

Dzisiaj mija 4 tydzien. Przed weekendem przy próbie wybudzenia, agama wyszła na chwile na korzeń pod uvb, kilka godzin posiedziala po czym wróciła do ciemnego miejsca.
Zrobię jak radzisz, przetrzymam ja jeszcze 2 tygodnie, jest nawodniona a waga ponad 500g.

Później już zacznę włączać światło i ogrzewanie.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).