Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zimowanie

- - - - -  
Czy to zimowanie?

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
15 odpowiedzi na ten temat

#11 Bunioslaw

Bunioslaw
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1563 dni
  • Polska / Śląskie / Zawiercie

Napisany 30 wrzesień 2016 - 16:01

Tak waga juz jest aktualna.
Z tego co widze na opakowaniu to wapn jest z witD3.
Wydawalo mi sie, ze to moze UVB sie wypalilo i wymienilem je, ale to tez nie dalo reakcji na jej zachowanie.
Dzisiaj nie zjadla zadbych turkow ale zjadla trzykrotke 5 duzych lisci( podzielone na mniejsze)

Podobne tematy: Czy to zimowanie?     x

#12 REKSIOO

REKSIOO
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1962 dni
  • Polska / Śląskie / Wodzisław Śląski

Napisany 30 wrzesień 2016 - 17:18

Z taką wagą to już spokojnie mogłaby zimować, sam widzisz jaka jest różnica. :)

Wapń powinien być BEZ WIT D3, a witaminy zD3.

Producenci zalecają wymianę UVB po roku, jednak lepiej jak jest wymieniona co pół roku, bo potem promieniowanie jest już dużo słabsze, sama to przerobiłam u kameleona więc wiem co piszę ;)

#13 Bunioslaw

Bunioslaw
  • Terrarysta

Napisany 30 wrzesień 2016 - 18:28

Jako witaminy uzywalem Vivobit bobas.
Czyli musze wymienic wapno. Jakie polecasz?
Uvb wymienilem po 8 miesiacach.
Dzisiaj juz przykrecilem czas swiecenia. 15 minut wczesniej sie wylaczyla a jutro wlaczy sie o 15 minut pozniej. I tak codziennie az zejde do 10 godzin swiecenia.

#14 REKSIOO

REKSIOO
  • Terrarysta

Napisany 30 wrzesień 2016 - 19:21

Nie ma idealnych zestawów witamin czy wapnia dla gadów, ale  ja używam sepii, kruszę ją na kawałki lub trę na tarce, zależy którym gadom ją podaję. Vibovit dla dzieci też się nadaję, przynajmniej dobrze przebadany, bo dla  małych ludziów ;) Ale wydaje mi sie, że ten dla gadów może być lepszy pod względem zawartości poszczególnych witamin i minerałów. 

Wymieniłam UVB po 10 miesiącach( grzech sie przyznać ) , kamyk zaczynał  mi przymulać, tracił apetyt i kolor zrobił sie jakiś taki szary. Po  wymianie kamyk odżył w oczach, jak nie ten , zjadał duzo więcej, no i kolorki wróciły do normy. Stąd wiem, że ta żarówka jest gadom  jednak  bardzo potrzebna.  ;)

Plan skracania dnia zaakceptowany  :D  

Jeśli zdecydowałbyś się na całkowite zimowanie, to przed snem agamka musi 2-3 razy zrobić kupkę by zasnęła z pustym przewodem pokarmowym, to ważne !

#15 Bunioslaw

Bunioslaw
  • Terrarysta

Napisany 01 październik 2016 - 08:40

Dobrze zdecydujemy sie na pelne zimowanie, ale jak mam to zrobic. Troche czytalem na ten temat, ale teroria czesto sie mija z rzeczywistoscia, a nie chce zeby sie cos Buni stalo.
Teraz nie je, a wczoraj sie zalatwila normalnie, fakt ze kupka byla mniejsza, ale byla. Zawsze sie zalatwia do wody, tak juz zostalo po odrobaczaniu( rok temu), kapiele ma zawsze przed karmieniem.

#16 REKSIOO

REKSIOO
  • Terrarysta

Napisany 01 październik 2016 - 10:53

Sama jeszcze nie miałam okazji do zimowania moich smoków i nie chcę wprowadzić Cię w bląd, ale polecam lekturę stronki, gdzie jest to opisane krok po kroku 

http://gady-ewkagamma.pl/index.php/porady/122-zimowanie-jak-zimowac-agame-zeby-bylo-zdrowo-i-bezpiecznie

A może ktoś z forumowiczów podpowie coś jeszcze  ?

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).