Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

terrarium - oświetlenie

* * * * * 1 głosów  
Lampy metalohalogenowe Lucky Reptile Bright Sun

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
150 odpowiedzi na ten temat

#21 mojeq

mojeq
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4981 dni
  • Polska / Opolskie / Olesno

Napisany 18 kwiecień 2016 - 07:35

No to na przyszłość już nie musisz ściągać z zagranicy;) Za kilka dni będę mieć również czeskiego SunLux-a w ofercie.

Gdzieś czytałem o tym 1mm2. Generalnie 0,75mm2 to minimum przy jakimkolwiek oświetleniu, wszystkie lampy typu clamp lamp itp mają 0,75mm2 a przy tych lampach wysokie napięcie jest (5000V). Na ballascie jest wpisany zakres 0,5 - 2,5mm2 ale nie wiem czy to nie dotyczy jedynie tego jaka grubość przewodu pasuje do złącza. Na ballascie Lucky Reptile jest też wpisane 0,5-2,5 a goły przewód ma dokładnie 1,15mm2.

Edytowany przez mojeq, 18 kwiecień 2016 - 07:40.

Podobne tematy: Lampy metalohalogenowe Lucky Reptile Bright Sun     x

#22 Radagast

Radagast

Czarodziej jaszczurczy

• Koordynator działów
  • Z nami od: 1928 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 18 kwiecień 2016 - 08:14

To świetnie.

Bo akurat chyba jeszcze jeden taki metahalogenek się przyda. Hodowla się rozrasta... i już zaczyna pękać w szwach...

Na balaście opis przewodów dotyczy tych wszystkich: balast-żarówka i balast-zasilanie. 0,5-2,5mm i 10-11mm długości.

Jak tu już ktoś pisał, prawdopodobnie te balasty firm terrarystycznych konstruowane są przez kogoś innego, na licencji czy coś takiego. Więc to pewnie te same balasty, co Osram, Philips czy Tridonic. Dlatego mają te same dane wypisane na obudowie.

Ponadto, mi wystarczają metahalogeny o mocy 35W i 50W, więc chyba mi nie przepali przewodu o średnicy 0,5mm bo te lampy (chyba) też potrzebują mniejszej mocy do zapalenia się.

Ale: z racji mojego opatentowanego sposobu na ukrycie kabli w ściance za pomocą rurki mogę te kable z łatwością wymienić, bez konieczności niszczenia ścianki. I pewnie przy okazji kolejnego zimowania pewnie tak zrobię.

#23 mojeq

mojeq
  • Terrarysta

Napisany 18 kwiecień 2016 - 08:56

Tak oczywiście, że marki terrarystyczne nie produkują tego. W zasadzie to niewiele produkują, nie ma możliwości aby jedna firma produkowała żarówki, elektronikę, roślinki, podłoża itd. Wszystko jest produkowane u podwykonawców. Nawet mercedesa nie produkuje się od A do Z tylko przywozi części z całego świata i składa w całość w Stuttgardzie. Natomiast nie ma w tym nic złego bo z pewnością marki które zajmują się tym od zawsze zrobią to lepiej.

Wydaje mi się, że rozruch przy każdej żarówce będzie taki sam, chodzi o uruchomienie wyładowania elektrycznego w gazie metali. A moce 35-70W to już pobór mocy podczas pracy ciągłej.

Edytowany przez mojeq, 18 kwiecień 2016 - 09:04.

#24 Radagast

Radagast

Czarodziej jaszczurczy

• Koordynator działów

Napisany 18 kwiecień 2016 - 09:01

Racja.

A że w tym nic złego nie ma, to rzecz jasna.

Tym bardziej, że Niemcy patrioci z Lucky Reptile pewnie biorą od Osrama, a elektronika tych ostatnich jest bardzo dobra.

Tylko cena jest wyższa, więc kto chce, kupuje firmowe-terrarystyczne, a kto chce - firmowe-elektroniczne.

No nic, mam nadzieję, że ten typ oświetlenia i ogrzewania rozpopularyzuje się jakoś w Polsce.

#25 mojeq

mojeq
  • Terrarysta

Napisany 18 kwiecień 2016 - 09:51

W przypadku markowych np. Lucky Reptile plus jest taki że wszystko jest dopasowane, podłączone z gotowymi kablami na wtyczki.

Oświetlenie na pewno będzie popularniejsze z czasem, pierwsze metahalogeny miałem 2-3lata temu, wtedy nie było śladu o tym w Polsce a teraz już coś jest.

Najpierw hodowle powinny się wyposażyć w profesjonalne oświetlenie UV a ich zdrowe młode gadziny rozpowszechnią technologię;)

#26 Radagast

Radagast

Czarodziej jaszczurczy

• Koordynator działów

Napisany 18 kwiecień 2016 - 10:18

Już coś jest, ale to od tego roku właśnie. Ktoś raz czy dwa razy pytał o to na dziale ogłoszenia, ale dopiero @Rasta_Gecko zwrócił moją uwagę na tę technologię, którą pozyskałem i tu co nieco napisałem. Od tamtej pory zostały już na forum wspomniane kilka razy i nawet dwóch dystrybutorów się znalazło.

Edytowany przez Radagast, 18 kwiecień 2016 - 10:18.

#27 mojeq

mojeq
  • Terrarysta

Napisany 20 kwiecień 2016 - 14:59

Mamy już SunLux-a i ballasty Tridonic oraz Philips http://terrasklep.pl/?zarowki-i-swietlowki-uvb,109

#28 adamo1315

adamo1315
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1819 dni
  • United Kingdom

Napisany 31 październik 2016 - 13:32

Witam. Niedlugo zabieram sie za mala przebudowe terra mojego ackie. Postanowilem tez zmienic oswietlenie na MH Lucky Reptile 70W. Sa jednak dwie opcje do wyboru: flood i "normalna". Czy roznica miedzy tymi dwoma jest tylko wielkosc hot spota? Jesli tak to wezme flood.

#29 mojeq

mojeq
  • Terrarysta

Napisany 01 listopad 2016 - 19:37

na rysunkach przedstawiających emisję widać różnicę http://terrasklep.pl/?825,zarowka-bright-sun-flood-jungle-70w-lucky-reptile

#30 Boa1982

Boa1982
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2055 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Luboń

Napisany 01 listopad 2016 - 19:46

Czasem widuję, odbłyśniki/osłony do tych lamp. Kupujecie je osobno, czy są w zestawach?
Jeśli osobno, to w jakiej cenie?

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).