Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

terrarium - oświetlenie

* * * * * 1 głosów  
Lampy metalohalogenowe Lucky Reptile Bright Sun

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
138 odpowiedzi na ten temat

#1 Radagast W hodowli

Radagast

Czarodziej jaszczurczy

• Koordynator działów
  • Z nami od: 1596 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 16 marzec 2016 - 22:14

(NOTABENE: do wpisu będę dodawał, na samym dole, ważne informacje ogólne dotyczące pracy lub instalacji metalohalogenów, tak, aby ułatwić tym, którzy się chcieliby czegoś dowiedzieć, a nie będą mieli czasu na czytanie wszystkich komentarzy pod spodem, pytań mądrych i głupich oraz odpowiedzi. Takie coś w rodzaju krótkiego kompendium wskazówek i uwag. Na bieżąco uzupełniane czy, w razie konieczności, poprawiane. Podobnie z odnośnikami do stron internetowy - uzupełniane na bieżąco. Kto chce, będzie mógł doczytać.)
(EDIT z 3.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez Radagast, 22 październik 2017 - 17:04.

Podobne tematy: Lampy metalohalogenowe Lucky Reptile Bright Sun     x

#2 Rasta_Gecko

Rasta_Gecko

Koordynator w działach jaszczurkowych

• Koordynator działów
  • Z nami od: 4604 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Poznań

Napisany 16 marzec 2016 - 22:44

Czekamy na dalsze objawy choroby oświetleniowej, ale już teraz lubię to !

#3 SolidState91

SolidState91
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1456 dni
  • Polska / Śląskie / Siemianowice Śląskie

Napisany 16 marzec 2016 - 22:55

Ile cie to wyniosło jeśli można wiedzieć? też ostatnio interesowałem się metahalogenami jednak ceny było dosyć konkretne;D

#4 Radagast W hodowli

Radagast

Czarodziej jaszczurczy

• Koordynator działów

Napisany 16 marzec 2016 - 23:35

Czekamy na dalsze objawy choroby oświetleniowej, ale już teraz lubię to !

Ta choroba to od Ciebie, ale dobrze mi z nią, a moim gadom na pewno jeszcze lepiej!

Ile cie to wyniosło jeśli można wiedzieć? też ostatnio interesowałem się metahalogenami jednak ceny było dosyć konkretne;D

Najpierw kupiłem stateczniki:

Osram Powertronic 70: 39 zł + wysyłka 10 zł (obecnie.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez Radagast, 17 marzec 2016 - 09:40.

#5 SolidState91

SolidState91
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1456 dni
  • Polska / Śląskie / Siemianowice Śląskie

Napisany 16 marzec 2016 - 23:44

No ceny niezłe, ale efekt też będzie konkretny :) chyba też się skuszę przy jakimś następnym projekcie :)

#6 Radagast W hodowli

Radagast

Czarodziej jaszczurczy

• Koordynator działów

Napisany 17 marzec 2016 - 08:47

Polecam, ponieważ w sumie na jedno terrarium to wcale nie wychodzi tak drogo, zwłaszcza, że na pewno zaoszczędzisz na prądzie (jedna żarówka zamiast dwóch lub jednej + świetlówka). I tak trzeba doświetlić czymś innym terrarium, ale wystarczą tu ledy czy żarówki kompaktowe, jak te, których używam.

Edytowany przez Radagast, 17 marzec 2016 - 14:47.

#7 Boa1982

Boa1982
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1723 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Luboń

Napisany 17 marzec 2016 - 08:54

Tobie to nie tylko "pomocnik", się należy. Jeszcze redaktorem byś mógł być ;)

Przeczytałem jednym tchem.

Sądzę, że wielu ludzi się zainteresuje :)

#8 Radagast W hodowli

Radagast

Czarodziej jaszczurczy

• Koordynator działów

Napisany 17 marzec 2016 - 09:35

Dzięki, dzięki.

Jeszcze trafiłem przed chwilą na wątek: http://www.terrarium.pl/topic/473714-swietlowka-uvb-zasieg-promieniowania/, gdzie jest sporo informacji na temat metahalogenów i @[member='m5b'] lobbuje na rzecz tych holenderskich od niedawna dostępnych w Polsce dzięki firmie Exotic Room. Może się i tu wypowie, skoro ich używa dla swoich gadów.

Jestem za tym, by poziom terrarystyki w Polsce stale wzrastał, czy to poprzez "dywersyfikację" gatunków w terrariach, czy też coraz to lepsze wyposażenie terrariów.

Edytowany przez Radagast, 17 marzec 2016 - 09:37.

#9 Radagast W hodowli

Radagast

Czarodziej jaszczurczy

• Koordynator działów

Napisany 17 marzec 2016 - 10:11

Tu dodam pomiary temperatury z korespondencji prywatnej z jednym z tutejszych użytkowników. Może się przyda w oszacowaniu mocy żarówki potrzebnej do terrarium:

Temperatura pomieszczenia obecnie: w dzień ok. 24*C (korzystam z "dobrodziejstw" komuny blokowej: grzejniki grzeją mocno i w tym pomieszczeniu tylko wietrzę raz dziennie). W nocy 20-23*C (zależna od wietrzenia całego mieszkania/innych pomieszczeń).

Terraria "drewniane":
120x70x75 LWH (materiał: 12mm sklejka liściasta) - tu mam Lucky Reptile Bright Sun 50W, Osram Duluxstar Mini.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez Radagast, 17 marzec 2016 - 22:02.

#10 Rasta_Gecko

Rasta_Gecko

Koordynator w działach jaszczurkowych

• Koordynator działów
  • Z nami od: 4604 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Poznań

Napisany 17 marzec 2016 - 11:15

Rurowe świetlówki UVB normalnie wymagają instalacji dodatkowej rury o barwie światła odpowiedniej dla gadów, zwłaszcza pustynnych. 

Tu drobna uwaga, przy T8 UVB faktycznie zdecydowana większość świetlówek ma złą barwę światła, ale pojawia się coraz więcej takich o 6500-8000k. Przy T5 wszystkie znane mi świetlówki UVB mają barwę 5500k lub więcej,nie wspominając już o tym:

http://www.terrarium.pl/topic/477620-dwie-ciekawe-nowosci-oswietlenioweuvb-od-arcadii/

czyli barwa jak dla pustynnych plus niezwykle wysokie poziomy uw/cm2. Doświetlić i tak czymś wypada, nawet.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).