Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zimowanie

- - - - -  
Zimowanie agam - zobaczy jeśli Twoja agama mało je,przysypia i jest prawie nie aktywna.

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
195 odpowiedzi na ten temat

#11 Crowin

Crowin

Był moderator oraz współautor pogona.pl

• Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 2912 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 29 październik 2011 - 21:43

wyłącz całkowicie, brodacze zakopując się do norek mają tylko lekki prześwit, zostawiając zaświecone mogą nie spać bo im będzie światło przeszkadzało, ja tego roku zimuje bestie w terrarium i dodatkowo mają zasłonione kocem tak aby miały prawie całkiem ciemno, pamiętaj również o dźwiękach które mogą zwierzakom przeszkadzać lub obudzić

Podobne tematy: Zimowanie agam - zobaczy jeśli Twoja agama mało je,przysypia i jest prawie nie aktywna.     x

#12 kajtek1

kajtek1
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2579 dni
  • Polska / Lubuskie / Cybinka

Napisany 29 październik 2011 - 21:57

Zrobiłam tak jak mi radziłeś-zgasiłam lampy,zasłoniłam terrarium i gad pospał 4 dni...i juz się obudził(otworzył oczka).teraz nie wiem-żarówki czy próbować dalej w ciemnym może uśnie?

#13 ewkagamma

ewkagamma
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2998 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 01 listopad 2011 - 12:10

Moja agama spała 19 dni,w miedzyczasie 2 razy zmieniła pozycję,co mnie w sumie ucieszyło,bo przestałam myślec o ewent.odleżynach na brzuszku:)).
A 19go dnia najpierw sie strasznie wierciła a potem patrzę-a ona ma całkiem otwarte oczka i patrzy na mnie.
Dr.Marciniak powiedziała żeby powoli ja wybudzać-tak samo powoli jak ją szykowałam do spanka.I tak robię.
Ale ogólnie jest cały czas ciemna i krótko aktywna.Ale je chętnie i bardzo dużo wypiła 1go dnia,tzn 7.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#14 kajtek1

kajtek1
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2579 dni
  • Polska / Lubuskie / Cybinka

Napisany 01 listopad 2011 - 16:54

Witam.Mój Gutek pospał 4 dni,potem się obudził,zrobiłam mu kąpanko,najadł się,załatwił i dzis znowu śpi.Też myslę że obudził się bo było za ciepło.Zobaczymy może teraz troszkę dłużej pospi.Pozdrawiam

#15 Marcinas

Marcinas
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3547 dni
  • Polska / Mazowieckie / Radzymin

Napisany 04 listopad 2011 - 10:31

Czytam ten artykuł już z 3ci raz i wszystko pięknie ładnie. Mam 5 jaszczurek i dwie ewidentnie idą spać, zaczynam je przygotowywać.
Ale 3 wogóle nie wyglądają na takie co by chciały zimować. Teraz zimujące od nie zimujących są odddzielone od siebie, na osobnych poziomach terrarium.
W zeszłym roku też tak miałem, 2 spały 3 nie. Ale w tym roku chciałbym żeby wszystkie się przespały i nie mogę się doczytać, czy.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#16 DONIEC

DONIEC

Miniony moderator: Agama brodata

• Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 3897 dni

Napisany 04 listopad 2011 - 11:44

wskazane nie wskazane ... Zimowanie jest użyteczne , lecz nie konieczne. W Twoim wypadku bym nie zimował tych 3 osobników ,szczerze powiedziawszy. Nakłonić możesz , co raz mniej pokarmu, co raz krótsze okresy naświetlania, i zakrywanie terra jakimś materiałem aby panowała tam ciemność i nie przedostawało się światło

#17 Crowin

Crowin

Był moderator oraz współautor pogona.pl

• Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 2912 dni

Napisany 04 listopad 2011 - 13:22

[quote] ...Niektórzy hodowcy myślą, że zmuszenie brodacza do snu zimowego przez obniżenie temperatury i światła jest dobrym wyjściem z sytuacji, podczas gdy inni próbują przeszkodzić jaszczurkom w kilkutygodniowej wyprowadzce z terrarium (często kierując się własnymi pobudkami jak np. brak wystroju w terrarium, nie mając na uwadze zdrowia zwierzęcia). Osobiście uważamy, że najlepszym wyjściem z sytuacji jest pozwolenie smokowi na zachowanie, które przychodzi mu naturalnie i to będzie najrozsądniejszym i najzdrowszym wyjściem z sytuacji... [/quote]
.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#18 Panna_Paula

Panna_Paula
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2655 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 06 listopad 2011 - 23:20

Mam pytanie do bardziej doświadczonych (ja będę przeprowadzać pseudozimowanie po raz pierwszy) - w artykule jest napisane, że "dzień po ostatnim posiłku przed zimowaniem, należy wykapać agamę tak aby opróżnić jelita". Czy to oznacza, że bezpiecznie możemy zacząć zimowanie już na następny dzień po takiej kąpieli z kupką? Czy lepiej odczekać jeszcze2-3 dni bez podawania pokarmu i poobserwować, czy czegoś jeszcze z siebie nie wydusi? (tak dla pewności że ma opróżnione jelita) I jak to.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#19 nimcia

nimcia
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2703 dni
  • Polska / Śląskie / Sosnowiec

Napisany 12 listopad 2011 - 12:02

Witam ja przeprowadzałam 1raz zimowanie. Na przyszły rok mam nadzieje pójdzie gładko bez żadnych wątpliwości i obaw. Nimcia spała około 3 tyg bez wygaszania. W trakcie spanka jak sprawdzałam wilgotność i jak jest ułożona, gdy widziałam że uchyla oczko podawałam jej wodę i zasłaniałam dalej. Wymianę wody w misce robiłam wieczorami gdyż zauważyłam że z rana częściej potrafiła się przebudzić, a wieczorem nic jej nie przeszkadzało. Wczorajszego ranka mąż zajrzał to niej i krzyknął mi.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#20 daro3376

daro3376
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3246 dni
  • Polska / Śląskie / Chorzów

Napisany 19 listopad 2011 - 16:39

A co zrobić jak moja jaszczura zasnęła na stojąco? Próbować ją położyć ryzykując obudzenie czy zostawić ją w spokoju?

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).