Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

żywienie

- - - - -  
Karmy dla jeża / zalecenia dietetyczne

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
113 odpowiedzi na ten temat

#21 Chillii

Chillii
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2066 dni
  • Germany

Napisany 26 marzec 2013 - 18:04

Hej. Jako początkujący opiekun jeżyka szukałam ostatnio karmy. Moja dostaje RC Babycat. Ale ostatnio poszłam pogrzebać troszkę za akcesoriami w zoologicznym, patrzę....a tu karma Vitakraft Igel - sucha i saszetki. Już się cieszyłam, że bedzie miala urozmaicenie, ale... Niestety na opakowaniu jest napisane, że dla jeży "ogrodowych"...a szkoda.

Podobne tematy: Karmy dla jeża / zalecenia dietetyczne     x

#22 PIGMEJEZKI

PIGMEJEZKI
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2398 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 26 marzec 2013 - 18:21

Z karm mokrych polecam psie firmy brit, belcando lub bozita. RC jest śmieciowy gdyż jest napakowany chemią i zapychaczami.

#23 Chillii

Chillii
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2066 dni
  • Germany

Napisany 26 marzec 2013 - 18:34

Ok. Dziękuję. Czyli suchy RC jest ok, ale za to mokre kupować psie tych firm co zostały wymienione. Ale np pytałam się hodowcy czy dawać mokrą karmę i dostałam informację, że nie poleca tego.

#24 PIGMEJEZKI

PIGMEJEZKI
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2398 dni

Napisany 26 marzec 2013 - 19:06

Generalnie ja suchego RC tez nie polecam ma bardzo mało mięsa, a dużo chemii lepsze są firmy takie jak Brit (40% mięsa), Josera(30% mięsa) gdzieś nawet sobie wypisywałam analizy wszystkich tych fajnych karm. W każdym razie ważne jest by karma miała nie za dużo białka i tłuszczu. Nadmiar białka osadza się na wątrobie, co zdecydowanie skraca jeżowe życie natomiast nadmiar tłuszczy powoduje otyłość. Optymalne wartości tych składników to 30-36% białka, 14-18% tłuszczu.

Mokra karma jest.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#25 jezpigmejski

jezpigmejski
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2724 dni
  • Polska / Opolskie / Opole

Napisany 27 marzec 2013 - 07:19

Temat się zasadniczo rozwinął i wykroczył daleko poza igelfutter, w związku z tym zmieniam jego tytuł, przypinam i usuwam posty, które nic wnoszą - ot porządki;)
Osobiście kiedy jestem na dowolnym forum i muszę się przebijać przez 50 stron jałowych dyskusji to się irytuję, mam nadzieję, że nikt nie poczuje się urażony i indywidualnie dotknięty.

Wracając do tematu karm - z karmami dla jeży jest jak z karmami dla ludzi. Oczywiście wolę dobrą szynkę ze świniobicia na.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#26 agatron

agatron
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2075 dni

Napisany 27 marzec 2013 - 17:45

Ja mam takie małe spostrzeżenie do tematu. Mój jeżyk dostaje Josere, w sklepie zoologicznym dostałam próbkę RC Kitten. Starczyła mu ona na 3 wieczory. Gdy po 3 dniach dostał znowu Joserę to nic nie jadł przez dwie kolejne noce czekając na RC. Dopiero jak zgłodniał do przełamał się i zjadł to co miał w misce. 

Mam jeszcze pytanie, czy to normalne, że jeżyk nie chce jeść nic innego poza suchą karmą? Jabłka, banany, kiwi,.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#27 jezpigmejski

jezpigmejski
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2724 dni
  • Polska / Opolskie / Opole

Napisany 28 marzec 2013 - 08:55

Nie musisz się martwić - to absolutnie normalne. Możemy sobie marzyć o urozmaicaniu diety jeża, owoce, warzywa i wszystko inne co wyda się być zdrowe i wskazane. Jeż jednak zwykle takie pokarmy kompletnie zignoruje.

Większość jeży (ale nie wszystkie) z chęcią zje różnego rodzaju owady. Jeśli chcemy zapewnić jeżowi bombę witaminową, to najlepiej najpierw nakarmić np. świerszcze świeżymi, zdrowymi warzywami i owocami a potem nakarmić jeża świerszczem. W ten sposób uzyskamy coś jakby owady faszerowane.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#28 agatron

agatron
  • Terrarysta

Napisany 28 marzec 2013 - 10:17

Świerszczy jeszcze mu nie podawałam, ale mączników też nie chciał, jednego zjadł do połowy i zostawił. Od tamtej pory nawet nie zatrzyma się, żeby powąchać.

Dziękuję za odpowiedź. :)

#29 agatron

agatron
  • Terrarysta

Napisany 28 marzec 2013 - 19:16

Mam nadzieję, że się nie powtarzam, ale czy ta karma Tropifit Atelerix ( http://www.tropifit.pl/pl/prod/atelerix-36-7.html ) nadaje się jako smakołyk dla jeża? Czy raczej omijać? 

#30 passionberry

passionberry
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2135 dni
  • Polska / Śląskie / Kłobuck

Napisany 28 marzec 2013 - 20:00

Ta ma znowu suszone larwy mącznika, a podobno nie wolno ich podawać jeżom, bo mogą zapchać im układ pokarmowy.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).