Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

żywienie

- - - - -  
Karmy dla jeża / zalecenia dietetyczne

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
113 odpowiedzi na ten temat

#111 gugas

gugas
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2365 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 04 październik 2015 - 07:52

@[member='Kayoosh']: wiesz, ten Pan robi masę dobrego, ale jest delikatnie mówiąc "radykalny" ;)

Ja karmię moje jeże od 3 lat Royalem FIT 32/Steril/Kitten 36 od ponad 3 lat, mają się wyśmienicie, futro gęste, zęby nie wypadają, kolce błyszczą, jeże szaleją. Próbowałam wiele innych karm, również tych lepszych jakościowo, ale jeże nie jedzą, wiec na siłę nie nauczysz. Jako uzupełnienie diety dostają drewnojady.

Ważne jest, aby karma dla jeży miała nie więcej białka, niż.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez gugas, 04 październik 2015 - 07:53.

Podobne tematy: Karmy dla jeża / zalecenia dietetyczne     x

#112 Iglak23

Iglak23
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1014 dni
  • Polska / Zachodniopomorskie / Pyrzyce

Napisany 11 luty 2016 - 10:48

@[member='Kayoosh']: wiesz, ten Pan robi masę dobrego, ale jest delikatnie mówiąc "radykalny" ;)

Ja karmię moje jeże od 3 lat Royalem FIT 32/Steril/Kitten 36 od ponad 3 lat, mają się wyśmienicie, futro gęste, zęby nie wypadają, kolce błyszczą, jeże szaleją. Próbowałam wiele innych karm, również tych lepszych jakościowo, ale jeże nie jedzą, wiec na siłę nie nauczysz. Jako uzupełnienie diety dostają drewnojady.

Ważne jest, aby karma dla.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#113 Mada91

Mada91
  • Nowy terrarysta
  • Z nami od: 664 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 24 styczeń 2017 - 23:52

Witam,
Właśnie przeczytałam cały wątek i nasuwa mi się pytanie. Mój jezyk ma niecałe 1.5 roku, dostałam ja jak miała 3 miesiące. Trochę wiedziałam o karmieniu, ale nigdy nie spotkałam się z tym zaleceniem, że białko <36%. Od początku podawałam jej Atelerix i teraz zastanawia mnie czy jej to nie zaszkodziło? Chcę się przerzucić jak najszybciej na karmę Nativia Castrated Duck&Rice. Zastanawia mnie czy podawanie jezykowi przez rok karmy z białkiem na poziomie 41% źle.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez Mada91, 25 styczeń 2017 - 00:00.

#114 jezpigmejski

jezpigmejski
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2724 dni
  • Polska / Opolskie / Opole

Napisany 25 styczeń 2017 - 07:58

Mniejsze jeże mogą dostawać karmy o większej zawartości tłuszczu - białka nie bardzo. Nota bene 300-330g to jest ekstremalnie niska waga dorosłego jeża. W życiu jeszcze takiego nie widziałem.

Atelerix nie jest mocno przebiałkowany, nie powinno być problemu. Jeśli Twój jeż chętnie je tą karmę i nie tyje, to po prostu wprowadziłbym inne karmy jako dodatek powiedzmy 50:50.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).