Lychas tricarinatus (Lychas sp. nov., Lychas sp. Indie) to gatunek, który świetnie radzi sobie i przy lekkim, krótkotrwałym przesuszeniu, jak i przy dużych skokach wilgotności. Także większa temperatura (ponad 30 stopni) specjalnie im nie przeszkadza - przyspiesza rozwój małych. 99% wilgotności to jednak o dużo za dużo - jak ci się udało to zrobić? Takie wilgotności to chyba tylko w glebie panują, jak typowo podziemne zwierzęta kopią systemy korytarzy Tymczasem skorp powinien dostać kawałek kory i tyle - pod nią się ukryje, ona pomoże mu w procesie linienia. Podłoże można spryskać mniej lub bardziej obficie, grunt żeby było wilgotne.
- terrarium.pl
- → Ogląda profil: Najlepsze odpowiedzi: Chris87
- Przegląd
- Aktualizacje statusu
- Rekomendacje
- Znajomi
- Tematy
- Posty
- Blog
- Najlepsze odpowiedzi
- Galeria
- Filmy
- Ogłoszenia
- System komentarzy
- Hodowla z terrarium.com.pl
- Hodowla
Chris87
Użytkownik od 10 wrz 2013W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny paź 09 2019 17:47
Statystyki społeczności
- Grupa Terrarysta
- Aktywnych postów 231
- Wyświetleń profilu 2 917
- Czas spędzony144 dni 10 godzin 21 minut 7 sekund
- Najbardziej aktywny w Początkujący hodowcy ptaszników, skorpionów i innych pajęczaków (73 postów )
- Wiek 35 lat
- Urodzony Październik 26, 1987
-
W terrarystyce od
2013
-
Płeć
Mężczyzna
Informacje kontaktowe
- Skąd: Germany
Narzędzia użytkownika
Ostatni goście
Moje najnowsze najlepsze odpowiedzi
W temacie:wilgotność u Lychas sp. Indie
15 kwietnia 2017 - 10:34
W temacie:Leki na ukąszenie ptasznika
20 stycznia 2017 - 10:10
Często jest tak, że człowiek ma niedobory magnezu i to w dużej mierze przekłada się na bolesne skurcze po ukąszeniu dajmy na to Poe. Oczywiście warto tego pilnować na bieżąco, ale z doświadczenia napiszę, że i zastrzyk magnezu przy ukąszeniu mocno jadowitego ptasznika, gdy skurcze dadzą już o sobie mocno znać, może przynieść sporą ulgę. Preparat przeciwalergiczny faktycznie dobrze mieć, tym bardziej, że i bez recepty w aptekach kupić można praktycznie wszystko, w tym leki na alergię dla astmatyków, więc wybór jest spory. Reasumując, każdy kto ma większą hodowlę powinien mieć w domowej apteczce lek przeciwalergiczny, wapń i magnez (np. aspargin - który zawiera także potas, co przy ukąszeniu na pewno nie zaszkodzi, a również może pomóc).
W temacie:Rozmnażanie węży zbożowych
26 grudnia 2016 - 12:39
No tak(...) tylko co będzie dalej? Odnośnie wariantów wystarczy wstukać "corn snakes calculator" w google. Także bez urazy, ale na tym etapie powinieneś dać sobie spokój z rozmnażaniem. Wiesz jak się zimuje węże? Czy jest to konieczne? Czy można mnożyć cały rok? Ile lat powinien mieć wąż i jaką wagę? Ile trwa ciąża? Jak inkubować jaja? Temperatura / wilgotność? Dalej - jak rozkarmić młode? Po pytaniu czy da się rozmnożyć osobniki w obrębie jednego gatunku - nie sądzę. Weź też pod uwagę fakt, że nie mnożę węży, siedzę głównie w bezkręgowcach - a to pierwsze pytania jakie powinny się nasunąć w tym konkretnym przypadku. Nikt ci tu źle nie radzi, ale nawet mnożąc psy powinieneś mieć o tym jakiekolwiek pojęcie. Ze zwierzętami ciepłolubnymi, w dodatku nie ssakami, sprawa jest dużo bardziej skomplikowana.
W temacie:Kilka pytanek od początkującego terrarysty :)
22 listopada 2016 - 14:43
A. metallica lubi mocniej pajęczynować jak się szykuje do linienia. Potem pajęczyna zostaje i niszczeje. Przed kolejnym linieniem poprawia i znów pajęczynuje mocniej i więcej - piszesz, że przyjmuje pokarm, więc ma jeszcze trochę czasu do linienia.
Ptaszniki, kolorowe i słabo jadowite -
Naziemne: Chromatopelma cyaneopubescens, sprawdź czy ci się jakieś Pamphobeteusy podobają (choć tracą kolory im bliżej starości), Thrixopelmy, Megaphobemy (moim zdaniem ciekawa alternatywa dla Braszek, i rosną duże), Pterinopelma sazimai.
Nadrzewne: Avi minatrix, diversipes, braunshauseni (jak versi, tyle że ogromna), sp Pucallpa... generalnie przejrzyj wszystkie Avi i sprawź, które ci się podobają. Tapinauchenius (gigas - piękny pomarańczowy kolor, popularny violaceus, czy sp Colombia czy sp Caribbean Diamond). Swój urok mają też Psalmopoeusy - ecclesiasticus, irminia, cambridgei, pulcher i potrafią pokazać "ząbki". Ponadto są bardzo szybkie.
A jeśli chcesz coś naprawdę szybkiego i dość nerwowego, ale niezbyt jadowitego popróbuj z Ephebopusami - pierw radziłbym jednak ze trzy miesiące potrzymać jakiegoś Psalmo.
Odnośnie mety i versi - jeśli tylko będą miały dosyć miejsca i będą od siebie oddzielone, nie widzę przeciwskazań. Warunków wymagają podobnych. Dopilnuj, żeby pojemnik, który będzie w środku stał w takim miejscu, gdzie jest dobra wentylacja. Bo tak naprawdę jedynie ona może być tutaj problemem. Zaburzona cyrkulacja powietrza to pleśń w środku pojemnika. Pamiętaj o tym. Jeśli pojawią się ślady pleśni, pojemniki raczej trzeba będzie rozdzielić.
- terrarium.pl
- → Ogląda profil: Najlepsze odpowiedzi: Chris87
- Polityka prywatności
- Regulamin ·