Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


Skrzypol

Użytkownik od 16 paź 2009
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny gru 13 2023 21:33

Moje najnowsze najlepsze odpowiedzi

W temacie:Resztki posiłku - Chromatopelma cyaneopubescens

27 marca 2019 - 07:26

Po mącznikach, szczególnie tych mniejszych praktycznie nie zostaje nic. W najgorszym wypadku robal się zakopał, ale jeżeli widziałeś jak ptasznik zjada larwę, to nie przejmuj się. Ja praktycznie nigdy nie widziałem resztek z mącznika, chyba że jakieś niezjedzone fragmenty.


W temacie:Jakie terraria dla ptaszników (Brachypelma, Avicularia i parę innych)

26 stycznia 2018 - 08:32

Dla rodzaju Avicularia ważne jest dać większy pojemnik niż zazwyczaj tzn. L1/2 dobrze trzymać już w moczboxie, bo często te mityczne upadki bez powodu powiązane były z małym pojemnikiem, a jak wiadomo w kliszówce trudno o dobrą wentylację i wilgotność. Uważaj też na samego ptasznika, Avi robi gniazda tuż pod pokrywką, więc łatwo zniszczyć gniazdo/powodować ucieczki, więc jakiś sztuczny badylek pomoże jej zbudować gniazdo nieco oddzielone od zakrętki.

 

Na leniwca wszystkie L1 można wsadzić do moczboxów, wystarczy na kilka wylinek. Samice masz dwa wyjścia, albo na raz kupisz potrzebne terraria docelowe, bo nie ma sensu kupować im przejściówek w tym momencie, albo decydujesz się na plastikowe pojemniki o zbliżonych rozmiarach.

Jeżeli szkło odpada, to warto rozglądać się za pojemnikami PlastTeam, może nie są do końca przejrzyste, ale mają pokrywy na zatrzaski, co jest bardzo wygodne w użytkowaniu i wierceniu wentylacji. http://plast-team.com/product-category/storage/home-boxes/

Możesz też szukać pojemników na żywność z całkowicie przezroczystego tworzywa, ale często cena dogania już szklane wersje, a nawet jest sporo wyższa.

 

Podrostki osobiście trzymam w pojemnikach serii Hamburg http://plast-team.com/product-category/kitchen/dispenser-boxes/hamburg/ 

Estetycznie, widoczność w 100%, łatwe wiercenie wentylacji. 


W temacie:B. Smithi rany na odnóżach

16 listopada 2017 - 18:52

Pewnie mylisz "rany" z normalnym ułożeniem włosków, które widać w formie pasków idących wzdłuż odnóża. To po prostu lekko rzadsze miejsca, gdzie prześwituje pancerzyk.


W temacie:Pająk nie chce wyjść z kokosa.

24 października 2017 - 20:32

Czuje się dobrze i bezpiecznie, więc siedzi. Wylinką też może być przyczyną.

Nie jest to aby dorosły samiec?

W temacie:Problem ze zrozumieniem (nowy wśród terrarystów)

01 września 2017 - 06:50

Wybacz brak tłumaczenia, ale czeka mnie wyjazd i na szybko polecam stronę http://animaldiversity.org/accounts/Araneus_diadematus/

 

Wszystko tam jest ładnie opisane, od warunków po dymorfizm. Co do samego pająka, wystarczy wentylowane pudełko, możesz na spód nasypać zwykłej ziemi i delikatnie podlewać co kilka dni, do tego jakiś patyczek/roślinka żeby pająk miał gdzie zbudować sieć. Pokarm dostosowany do wielkości i tyle.

 

Pająki te na pewno zimują, ale samego procesu prawdopodobnie można unikać w domowej hodowli.







© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.