Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


Scientist

Użytkownik od 02 cze 2020
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny cze 02 2023 19:09

Moje tematy

Soleirolia sadzonki - dostępne przez cały rok

12 sierpnia 2021 - 23:20


Soleirolia rozesłana (Soleirolia soleirolii) - szybko rosnąca roślina, naturalnie występująca w wilgotnych miejscach nad Morzem Sródziemnym (np. na Korsyce) oraz w Irlandii (jedna z roślin zwanych Irish Moss).

Efektowny i odporny gatunek do TERRARIÓW WILGOTNYCH: doskonale rozrasta się na podłożu, kamieniach. Dobra kryjówka dla owadów, małych żab, jaszczurek, a nawet młodych węży zbożowych (np. przed wylinką). Szybko się regeneruje po zgnieceniu.

Najlepiej rozwija się przy dużej wilgotności i rozproszonym świetle, ale bez problemu wytrzymuje też temperaturę do 35st.C (przy dużej wilgotności). Musi być tylko daleko od żarówek halogenowych i promienników podczerwieni. LEDy i świetlówki moga być bardzo blisko. Trzeba pamiętać o podlewaniu lub spryskiwaniu min. 2x w tygodniu, w zależności od temperaury, wilgotności itd.

Sadzonki w doniczkach 12cm. 10zł/szt + tania wysyłka lub odbiór w Krakowie. POLECAM!© 2001-2023 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.