Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


Scientist

Użytkownik od 02 cze 2020
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny cze 02 2023 19:09

Moje najnowsze najlepsze odpowiedzi

W temacie:Podstawowe pytania o zbożówkę

01 lutego 2022 - 23:11

Zawsze zaczynaj od przeczytania artykułu o danym gatunku www.terrarium.com.pl, dopiero potem pytaj...

Najpierw przygotuj zbiornik, potem kup węża, inaczej z racji zimy dużo ryzykujesz...

Przy tej wielkości najlepiej podawać noworodka mysiego 2 razy w tygodniu, w równych odstępach czasowych. Jak nie będzie chciał tak często jeść, to podawaj raz na tydzień, ale to ustalisz dopiero jak wąż przyzwyczai się do nowego lokum i samej "procedury" karmienia (taki stres z odmową jedzenia może potrwać kilka tygodni).

Na początku wybitnie odradzam sztuczne oświetlenie (może powodować stres i głodówkę). Terrarium powinno mieć min.2 kryjówki w róźnych temperaturach, mata lub kabel grzewczy powinny zajmować nie więcej niż połowę dna. Co do mocowania grzejnika, są różne szkoły - najważniejsze by wąż nie mógł się oparzyć. Pamiętaj o naczyniu ze świeżą wodą!

Ogrzewane terrarium MUSI mieć dokładny termostat oraz kontrolny termometr, dobrze mieć też higrometr. Ogrzewanie dajesz na jednym końcu dna tak by była kilkustopniowa różnica temperatury.

W temacie:Mata grzewcza - montaż do terrarium z płyty - czym skleić płytkę ceramiczną?

15 maja 2021 - 17:29

Z MDF terrarium nie robiłem, więc nie znam 'powszechnych praktyk' i niestety nie wiem czym przykleić do tego płytki. Nie jest to materiał ani trochę wodoodporny, stąd różne metody zabezpieczeń przed wilgocią. Na szczęście wąż zbożowy nie wymaga wysokiej wilgotności.

Jeśli chodzi tylko o oddolne ogrzewanie, to płytka nie musi być mocowana na stałe, jako element 'posadzki' - zależy czy przewidujesz późniejsze przeróbki.

Najważniejsze, by ogrzewanie zajmowało max połowę dna, a w przypadku maty na 230V, by kable zasilające były dobrze zabezpieczone przed przecięciem np. rurką peszel (samą lub jak w samochodach: rozciętą wzdłuż i oklejoną dobrą taśmą izolacyjną)- z marketów budowlanych lub rurką z tkaniny szklanej impregnowanej silikonem - ze sklepów elektronicznych, ew.samą tkaninową taśmą izolacyjną.

Co do silikonu: po PEŁNYM utwardzeniu (kilka dni) jest bezpieczny.


© 2001-2023 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.