Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

wybór zwierzęcia

- - - - -  
Pierwsza mrówka

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 Znawca_Pajeczarz

Znawca_Pajeczarz
  • Terrarysta
  • Z nami od: 50 dni
  • Polska / Podlaskie / Łapy

Napisany 23 sierpień 2019 - 15:19

Cześć, jaką królową mrówek byście polecili dla początkującego? Oraz czy znacie kogoś kto by królową tanio sprzedał?
Czy może lepiej zaczekać na rójkę?

Otóż raz złapałem królową faraonek, ale po kilku dniach dowiedziałem się, że jest inwazyjna, to odpada. Później znalazłem jakąś Myrmice sp. ale nie mam tyle cierpliwości aby czekać 6-12 miesi na 1 jajko.

Wiecie może kiedy będzie rójka? (Nie myrmicy/faraonek)

Wielkie dzięki oraz pozdrawiam!

Podobne tematy: Pierwsza mrówka     x

#2 aveezi

aveezi
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2283 dni
  • Polska / Małopolskie / Chełmek

Napisany 23 sierpień 2019 - 15:53

Królową faraonek na bank nie złapałeś bo one gniazda nie opuszczają, jest szansa że jeszcze będzie się roił Lasius niger i Lasius flavus to dobre gatunki dla poczatkujących może złapiesz jak się postarasz aczkolwiek ja polecam Formice i Tetramorium bo są ciekawsze moim zdaniem ale raczej po rójkach już .

#3 Znawca_Pajeczarz

Znawca_Pajeczarz
  • Terrarysta
  • Z nami od: 50 dni
  • Polska / Podlaskie / Łapy

Napisany 23 sierpień 2019 - 16:20

Ok a na olx mam na oku 2 oferty.

Lasius niger Q - 13zł

Oraz

Lasius flavus Q+potomstwo 15zł

Które byś polecił?

#4 docfaq W hodowli

docfaq
  • Pomocny
  • Z nami od: 665 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 23 sierpień 2019 - 18:15

Jeszcze roi się Lasius nigerLasius flavus oraz Chthonolasius spp., a dzisiaj sam złapałem Solenopsis fugax. Oprócz tego Formica spp., ale nie wiem jakie, dawno już nie spotkałem królowej z tego rodzaju (jakieś dwa tygodnie temu nadziałem się na F. fusca). Tutaj masz kalendarz rójek: http://www.myrmeblog.pl/wp-content/uploads/2019/04/kalendarz-rojek-2019.pdf

Co do różnic między L. nigerL. flavus, to będzie to kolor oraz styl życia. L. flavus ma wyjątkowy jak na polskie gatunki żółty kolor i prowadzi raczej skryty tryb życia, co oznacza, że nieczęsto będziesz widywać robotnice na arenie, chyba że w nocy. L. niger jest standardowym gatunkiem polecanym początkującym, ale trudność ich hodowli jest tak samo niska. 

Mogę Ci zaoferować tegoroczne królowe obu gatunków z pierwszym pokoleniem robotnic w cenie 10zł za L. niger oraz 15zł za L. flavus. Oprócz tego mam jeszcze inne gatunki, pełna oferta w tym ogłoszeniu: https://www.terrarium.pl/topic/531445-polskie-mrowki-rojka-2019/

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).