Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

warunki hodowli

- - - - -  
Godziny oświetlenia terrarium

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
79 odpowiedzi na ten temat

#11 Rarwrr

Rarwrr
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2333 dni
  • Polska / Pomorskie / Gdańsk

Napisany 22 sierpień 2019 - 20:18

Podłoże - żwirek kukurydziany, co do jedzenia głównie: karaczany, świerszcze i mączniki z witaminami + wapno póki jest mały codziennie do syta.

Podobne tematy: Godziny oświetlenia terrarium     x

#12 docfaq W hodowli

docfaq
  • Pomocny
  • Z nami od: 664 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 22 sierpień 2019 - 20:24

Nie mam pewności, o co chodziło z czerwonym światłem, ale profilaktycznie napiszę, że gady widzą czerwoną barwę i nie powinno się używać takiego światła w nocy - popularny mit wśród terrarystów. 

#13 Dagn

Dagn
  • Terrarysta
  • Z nami od: 585 dni
  • Polska / Śląskie / Gliwice

Napisany 22 sierpień 2019 - 20:26

Fajnie, gdyby Ci podano źródło zakupu. Niewykluczone, że jak dobry sklep (a na taki z profilu fb wygląda), to mają te zwierzęta zadbane i zbadane.
Jeśli wpadł Ci bardzo w oko i nie ma za dużej przebitki cenowej, bierz. Jeśli chcą ponad 200, to lepiej pojedz na giełdę i kup z pewnego źródła :)

#14 Rarwrr

Rarwrr
  • Terrarysta

Napisany 22 sierpień 2019 - 20:32

To racja - koniecznie się zapytam :)

Jak tylko podejmę decyzję i nabędę smoka to się podzielę zdjęciem :D

#15 Dagn

Dagn
  • Terrarysta
  • Z nami od: 585 dni
  • Polska / Śląskie / Gliwice

Napisany 22 sierpień 2019 - 20:41

Powodzenia :) dopytaj, bo niektórych pasożytów nie widać po gekonie ani po jego zachowaniu, nie ma problemów z żarciem itd. A bez sensu potem wydać drugie tyle na leczenie

#16 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2590 dni

Napisany 23 sierpień 2019 - 09:33

Dla terrarium szklanego 60 cm kup żarówkę 25 Watt, wkręć ją w ceramiczną (nie plastikową, bo się za bardzo nagrzewa) oprawkę, która dostaniesz za 5 zł w każdym sklepie typu OBI, Leroy, itp, wtyczkę wepnij w analogowy ( są lepsze, niż cyfrowe) timer z ww sklepów za ok 15 zł - ustaw świecenie na cykl 12 godz i już : ) Np włączanie od 08:00 i gaszenie od 20:00. Pamiętaj, że na wyspie ciepła max 37 °C i konieczna wilgotna kryjówka i płytka miseczka z zawsze świeżą wodą.

Dla lampartów NIE stosuje się lamp UVB, więc nie kupuj takiej.

Edytowany przez Jaguś, 23 sierpień 2019 - 09:34.

#17 Kureoo10

Kureoo10
  • Terrarysta
  • Z nami od: 143 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wałbrzych

Napisany 23 sierpień 2019 - 11:00

ja nie wiem co do tego sklepu może to tylko u nas w wałbrzychu ale nie dbają w ogóle o zwierzęta, 2 construktory (Boa nwm jak to się pisze) w terrarium 60x40x40 w jednym terra, gekony mają ściółkę z mączników (pod ściółką) agama która ma zaawansowaną krzywice + jest strasznie chuda, krokodylowy (może kajman, nie wiem nie znam się akurat) w wodzie ledwo co do połowy łapek + na samym szkle

#18 docfaq W hodowli

docfaq
  • Pomocny
  • Z nami od: 664 dni

Napisany 23 sierpień 2019 - 12:42

@Jaguś, dlaczego u lampartów nie stosuje się lamp UVB?

#19 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2590 dni

Napisany 23 sierpień 2019 - 14:11

Bo to zwierzęta nocne. Bo u odmian albinotycznych promieniowanie UVB może spowodować uszkodzenie wzroku; a u niektórych również zmiany na skórze. To gatunek mięsożerny, więc przy odpowiedniej suplementacji ( wapń + wit z witD3) wchłania wszystkie potrzebne "rzeczy" z dobrej jakości karmówki. Tak jak u węży np pytonów nie stosuje się UVB, choć obecnie zdania w ich przypadku są coraz bardziej podzielone i część hodowców stosuje lampy UVB poprawiające wg nich kondycję i samopoczucie ich podopiecznych.

Ja stosowałam UVB 2,0 do okresowych naświetlań osobników, które do mnie trafiały z zaawansowanym MBD jako wspomaganie leczenia farmakologicznego. Zawsze te osobniki miały na głowach "kapturki" chroniące ich oczy; zwłaszcza, że były to sztuki, które nie były w stanie samodzielnie się przemieszczać, więc gdyby chciały uciec przed ew dyskomfortem jaki by dawała UVB to nie byłyby w stanie. O to musiałam zadbać ja. 

#20 Rarwrr

Rarwrr
  • Terrarysta

Napisany 23 sierpień 2019 - 14:44

Hej, zakupilem finalnie Terra 80cm, tylko teraz mam problem - nie wiem za bardzo Jak sie zabrac za montowanie lampki w takim terrarium. Czeka mnie przygoda z wiertarka? Jakies pomysly? :P
Zdjecie z gory:

Załączone pliki

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).