Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

tematy ogólne

- - - - -  
Witam wszystkich!

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
29 odpowiedzi na ten temat

#21 sad_mad

sad_mad
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4679 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Kostrzyn

Napisany 14 sierpień 2019 - 14:38

Strzykawka wystarczy.
Możesz zostawić cześć podłoża suchą, reszta powinna być stale wilgotną.

Podobne tematy: Witam wszystkich!     x

#22 tomus10iny

tomus10iny
  • Nowy terrarysta
  • Z nami od: 14 dni
  • Polska / Podlaskie / Białystok

Napisany 14 sierpień 2019 - 15:04

Torf rozrabiać z wrzątkiem i czekać az ostygnie tak, czy mogę z letnią wodą? Nie wiem jeszcze jak na oko moge wymierzyc te 60-80% wilgotnosci ale higrometr w drodze :) Korci mnie zeby jakas ozdóbke wrzucic do nowego boxa, ale nie mam na razie co :D przynajmniej od kilku dni mam ciągle zajęcie, jakim jest czytanie for i ogladanie filmikow, a nie bezsensowne przegladanie fejsa i durnych filmików w czasie wolnym :)

#23 Znawca_Pajeczarz

Znawca_Pajeczarz
  • Nowy terrarysta
  • Z nami od: 27 dni
  • Polska / Podlaskie / Łapy

Napisany 14 sierpień 2019 - 15:10

Najlepiej żebyś połowe pojemnika np. Lewa strone nawilżył żeby była wilgotna, a druga strona sucha. Wtedy ptasznik będzię mógł sobie wybrać jaki teren będzie mu bardziej odpowiadać.
A co do 60-80%. Wg mnie, wymierzyć możesz to tak, że torf nie może być jak ziemia ogrodowa podeszczu, ale też nie tak, aby był kruchy. Dasz 200ml wrzątku I wystarczy, tak na oko.

Co do kryjówki, brachypelmy przejmują zostawione kryjówki innych zwierząt. Także idź przed blok czy dom i znajdź 2 płaty kory, wygotuj je i ułóż w pojemniku w kształcie namiociku, braszka sama sobie podkopie. Możesz także jakieś kamyki, patyki lub roślinki dać.

#24 tomus10iny

tomus10iny
  • Nowy terrarysta

Napisany 14 sierpień 2019 - 15:12

Co do kryjówki, brachypelmy przejmują zostawione kryjówki innych zwierząt. Także idź przed blok czy dom i znajdź 2 płaty kory, wygotuj je i ułóż w pojemniku w kształcie namiociku, braszka sama sobie podkopie. Możesz także jakieś kamyki, patyki lub roślinki dać.

Ale ja mam Pterinopelma sazimai :) wystepowanie to obszary skaliste ubogie w roslinność :)

#25 Dominik95

Dominik95
  • Terrarysta
  • Z nami od: 126 dni
  • Polska / Śląskie / Jaworzno

Napisany 14 sierpień 2019 - 15:52

Nic się nie stanie jeśli będzie miała korek zamiast głazu. Moja sazimaika  wykopała sobie tunel pod korkiem i tam siedzi. Jest w stadium L3 i powiem Ci, że rozmiarów goliata to ona nie ma,  trzeba się z tym pogodzić.

Chromka super wybór, nie żałuje iż ja zakupiłem, żarłoczna, aktywna, pięknie pajęczynuje, oraz ma bardzo fajne przyrosty po wylinkach. Lasiodora wydaje mi się nieco "nudnym" gatunkiem pokroju braszek więc jeśli chcesz ograniczyć się do 2-3 sztuk to ja na Twoim miejscu bym szukał czegoś bardziej aktywnego. Np N. Incei? Chromka, H. columbia gross też jak dla mnie super pająk z tym, że on zawsze będzie mały :D Może nawet nadrzewniaka byś spróbował? Wszystko zależy od Twoich chęci, nastawienia oraz poświęcenia się temu.

P.S

Z własnego doświadczenia powiem Ci, że moja narzeczona też zgodziła sie tylko i wyłącznie na 1 pająka (4 miesiące temu) i nie spałem na kanapie gdy ich ilość zwiększyła się dziesięciokrotnie :D Sama zobaczy, że to nie jest tak jak jej się wydawało i może nawet to polubi.

U mnie jak przychodziły paczki to nawet ich w rękach nie miałem a jest okropnym arachnofobem :P 

#26 tomus10iny

tomus10iny
  • Nowy terrarysta

Napisany 14 sierpień 2019 - 16:05

Od 4 dni nie robie nic innego przy kompie, jak czytanie o pająkach. Na chwile obecną wjedzie drugi a pozniej się zobaczy :D nie mam za bardzo gdzie na chwile obecną regału postawić zeby miec wiecej tego :)

Może nawet nadrzewniaka byś spróbował? Wszystko zależy od Twoich chęci, nastawienia oraz poświęcenia się temu.

Na nadrzewniaka jeszcze myśle za wcześnie :) Może po chromce :) to dopiero 4 dzien z terrarystyka. Dzis bede probowac zrobić odpowiedni torf dla mojej Pterinopelmy :) Może zajade i uda się kupić jakis malutki kawałek kory w zoologicznym jakimś bo sklepów typowo pod terrarystyke w Białymstoku chyba jest jeden, ale nie widze w ich ofercie zadnych ozdóbek 

Edytowany przez tomus10iny, 14 sierpień 2019 - 16:06.

#27 Dominik95

Dominik95
  • Terrarysta

Napisany 14 sierpień 2019 - 16:13

Też regału nie robiłem miałem barek ze starych mebli, dorobiłem tylko 1 półkę i jest git na najbliższy rok może, zobaczymy jak będą rosnąć. Wejdź sobie np na bioterr, jedna paczka korka starczy Ci na dość długo biorąc pod uwagę ilość oraz tempo wzrostu.

Edytowany przez Dominik95, 14 sierpień 2019 - 16:19.

#28 tomus10iny

tomus10iny
  • Nowy terrarysta

Napisany 14 sierpień 2019 - 16:33

Mój pojemniczek ma niecałe 6x6x4 cm wiec taki korek pochłonie cały obszar :D Dodzwonilem sie do argiopeterra.pl które znajduje się u mnie w Białymstoku i tam maja koreczki, zajadę zobacze czy uda mi sie znalezc odpowiednio mały kawałek :D ale to już w piątek dopiero. :) co do wiekszej hodowli z moją partnerka nie będzie tak łatwo bo nie wejdzie do pokoju poki nie wyniose pająka do innego pomieszczenia

#29 Dominik95

Dominik95
  • Terrarysta

Napisany 14 sierpień 2019 - 16:45

Mój pojemniczek ma niecałe 6x6x4 cm wiec taki korek pochłonie cały obszar :D Dodzwonilem sie do argiopeterra.pl które znajduje się u mnie w Białymstoku i tam maja koreczki, zajadę zobacze czy uda mi sie znalezc odpowiednio mały kawałek :D ale to już w piątek dopiero. :) co do wiekszej hodowli z moją partnerka nie będzie tak łatwo bo nie wejdzie do pokoju poki nie wyniose pająka do innego pomieszczenia

Ja też miałem duże korki tylko łamałem i wycinałem rozmiar, który był mi potrzebny :) Również wykorzystuje tła z prasowanej kory brzozy, fajnie się wygina, formuje oraz wycinasz kształt oraz rozmiar jaki Tobie pasuje. 

Luzik, odkąd u mnie w domu są pajaki, narzeczona dalej boi się wszystkiego co nie jest ptasznikiem, przyzwyczai się :D Kluczem do mojego sukcesu było oglądanie z nią filmów na ten temat, rozmowa, wspólne czytanie o nich a i do tego ciężko było ją nakłonić. Ktoś mi pisał, że na jednym nie da się skończyć.. :) Tak czy inaczej życzę Ci dużych sukcesów oraz powodzenia w tym wymagającym świecie :)

#30 tomus10iny

tomus10iny
  • Nowy terrarysta

Napisany 15 sierpień 2019 - 09:55

Ja też miałem duże korki tylko łamałem i wycinałem rozmiar, który był mi potrzebny :) Również wykorzystuje tła z prasowanej kory brzozy, fajnie się wygina, formuje oraz wycinasz kształt oraz rozmiar jaki Tobie pasuje. 

Luzik, odkąd u mnie w domu są pajaki, narzeczona dalej boi się wszystkiego co nie jest ptasznikiem, przyzwyczai się :D Kluczem do mojego sukcesu było oglądanie z nią filmów na ten temat, rozmowa, wspólne czytanie o nich a i do tego ciężko było ją nakłonić. Ktoś mi pisał, że na jednym nie da się skończyć.. :) Tak czy inaczej życzę Ci dużych sukcesów oraz powodzenia w tym wymagającym świecie :)

u mnie to nie przejdzie, nawet slowem nie chce slyszec o temacie pajakow, ani o filmikach itp :D Dzieki wielkie, mam nadzieje ze kiedys jednak oswoi sie z tą mysla i przestanie truć głowe :) Tobie również zyczę powodzenia ! 

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).