Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

tematy ogólne

- - - - -  
Witam wszystkich!

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
29 odpowiedzi na ten temat

#1 tomus10iny

tomus10iny
  • Nowy terrarysta
  • Z nami od: 11 dni
  • Polska / Podlaskie / Białystok

Napisany 12 sierpień 2019 - 19:41

Witam wszystkich, mam na imię Tomek i wczoraj zdecydowałem się na rozpoczęcie przygody z terrarystyką. Kupiłem pterinopelma sazimai l4 od hodowcy z 15 letnim stażem z mojego miasta by pająk nie musiał cierpieć w te upały podczas podróży. Wyglądem i wielkością wg mnie bardzo odstaję od innych l4 ze zdjęć bądz filmików na YouTube, więc wrzucę kilka zdjęć poglądowych do waszej opinii jako że ja jestem amatorem w tej dziedzinie. Po przeczytaniu kilku artykułów i obejrzeniu masy filmików dowiedziałem się, że ten gatunek baaardzo wolno rośnie i naszła mnie myśl by kupić drugiego. Zastanawiam się nad kupnem Brachypelma auratum bądź Brachypelma smithi. Co wy sądzicie o rozmiarze mojego nowego pupila i o wyborze kolejnego pąjąka. Liczę na wyrozumiałość, przepraszam jeśli pomyliłem działy i pozdrawiam. 

Załączone pliki

Podobne tematy: Witam wszystkich!     x

#2 sad_mad Online

sad_mad
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4676 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Kostrzyn

Napisany 12 sierpień 2019 - 20:17

Hej,
niestety nigdy nie miałem ptasznika z tego rodzaju, nie potrafię Ci pomóc. Mimo wszystko ten osobnik wydaje się bardzo mały- warto pamietac jednak, że wylinka wylince nierówna, dlatego ich liczenie nie ma za bardzo sensu.

Jeśli chodzi zaś o wybór nastepnego pająka - Brachypelmy tez nie słyną z najszybszego tempa wzrostu, do tego są chyba dosyć podobne do Pterinopelma spp. Ja osobiście zawsze polecam Chromatopelma cyaneopubescens, albo A. geniculata. Częściej bywają mocno defensywne i narwane, ale jak dla mnie znacznie ciekawsze.

#3 tomus10iny

tomus10iny
  • Nowy terrarysta

Napisany 12 sierpień 2019 - 21:03

No bardzo śliczne sa, oba mi się bardzo podobają. Chroma przekonuje mnie swoim apetytem wg tego co można wyczytać w opisie gatunkowym, a geniculata imponującymi rozmiarami :) Oba z nich są naziemne, tak?

Zostało mi sprawdzić w internecie dostępność i cenę :) Który z nich potrafi wybaczyć więcej błędów początkującemu hodowcy? Od jakiego stadium najlepiej zacząć? Myślałem nad L3 bądź L4

Edytowany przez tomus10iny, 12 sierpień 2019 - 21:07.

#4 sad_mad Online

sad_mad
  • Terrarysta

Napisany 12 sierpień 2019 - 21:10

Oba naziemne, Chromki do tego bardzo często można zaliczyc do podrodzaju "pajeczynujace jak głupie ". :)

Oba gatunki nie są trudne w hodowli, przy Chromce trza ino pamiętać o niższej wilgotności. Zresztą opisy na tej stronie w zupełności wystarcza. :) jesli zaś chodzi o wybór - weź oba. :)

Oba gatunki powinny być łatwo dostępne, chociaż Chromki są odrobinę drogawe.

Edit:

L3/4 jest ok, jeżeli chcesz chowac od maluszka.

Edytowany przez sad_mad, 12 sierpień 2019 - 21:12.

#5 tomus10iny

tomus10iny
  • Nowy terrarysta

Napisany 12 sierpień 2019 - 21:14

A jak byś się odniósł na temat Lasidora Parahybana? Troche ma nudnawe ubawienie, ale podobno szybko rośnie :)

#6 sad_mad Online

sad_mad
  • Terrarysta

Napisany 12 sierpień 2019 - 21:20

Też fajny pajaczek, klasyka gatunku. :)

Co do tempa wzrostu, to tutaj tez może być różnie, osobnik osobnikowi nierówny. :) fakt jednak, że zwykle jak parahybanie ruszają przyrosty, to porządne.

W hodowli prosty.

#7 tomus10iny

tomus10iny
  • Nowy terrarysta

Napisany 12 sierpień 2019 - 21:26

Czyli któryś z tej "wielkiej trójcy". Teraz znaleźć tylko korzystne ogłoszenie i cenę i można zamawiać. Znalazłem na olx gienie l3/4 za 20zł :)

#8 sad_mad Online

sad_mad
  • Terrarysta

Napisany 12 sierpień 2019 - 21:33

Polecam poszukać ofert na tym forum- łatwo można znaleźć co się chce i do tego zweryfikować sprzedawcę. :)

I radzę i tak kupić wszystkie 3. ;)

#9 tomus10iny

tomus10iny
  • Nowy terrarysta

Napisany 12 sierpień 2019 - 21:48

Na razie prowadzę wojnę w domu z kobieta o drugiego pająka, pierwszego jakos przebolała chyba, ale dodatkowe trzy to może się skończyć spaniem na kanapie. Wszystko z czasem ! :)

Na forum juz troche przejrzałem i jedyne co znalazlem to L6 Lasiodora parahybana za 25zl :)

#10 ro_sikora

ro_sikora
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1113 dni
  • Polska

Napisany 13 sierpień 2019 - 05:53

Co do Twojej Pterinopelmy to bardzo prawdopodobne, iż jest to stadium L4, ale nie da się tego stwierdzić w 100%. Ja mam od L1 i faktem jest, że strasznie wolno rośnie, przez 11 miesięcy przeszła 5 wylinek, no i dalej jest strasznie malutka porównując do innych gatunków, nawet do braszek. Ma może około 1.5 DC i ciągle mieszka w moczboxie. Chociaż jak wiadomo każdy pająk rośnie w swoim tempie i może po prostu taki mi się trafił. Odpowiem jeszcze na Twoje pytanie co do brachypelm, jeśli byś chciał i miał wystarczające fundusze to polecam kupić już podrośniętą samiczke.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).