Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

tematy ogólne

- - - - -  
Witam wszystkich!

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
29 odpowiedzi na ten temat

#11 tomus10iny

tomus10iny
  • Nowy terrarysta
  • Z nami od: 14 dni
  • Polska / Podlaskie / Białystok

Napisany 13 sierpień 2019 - 14:48

Własnie chciałbym miec pajaka od małego. Takie L3 do maksymalnie L5, nie wiecej, wiec odpuszcze sobie kupowanie czegoś wiekszego :)

Podobne tematy: Witam wszystkich!     x

#12 Pandora W hodowli

Pandora
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2293 dni
  • Polska / Podlaskie / Suwałki

Napisany 13 sierpień 2019 - 17:20

Na fotce moja P. sazimai L3.

P. sazimai, Brachypelma tak samo jak Grammostola rosną bardzo wolno i lubią robić sobie dość długie głodówki także są to ptaszniki raczej dla bardzo cierpliwych osób.

Ptaszniki jakie mogę polecić to:

1. Davus pentaloris, Neoholothele incei mniejsze ale za to bardzo ładnie ubarwione, robią dużo pajęczyny, dość szybko rosną, żarłoczne, zawsze chętnie polują, dość szybkie.

2. Phormictopus auratus, Nhandu chromatus duże, masywne, kolorowe, u mnie używają zrobionych przez ze mnie kryjówek, nie robią pajęczyn, dość szybkie i agresywne, bardzo żarłoczne, atakują wszystko co wpuszczę, dość szybko rosną.

3. Nhandu tripepii bardzo ładny, duży, masywny ptasznik, szybko rośnie, zjada wszystko i w każdej ilości, nie wiem jak cały gatunek ale moja samiczka bywa bardzo szybka i agresywna ale za to jest co obserwować, wszelkie jedzonko atakuje błyskawicznie.

Załączone pliki

#13 tomus10iny

tomus10iny
  • Nowy terrarysta

Napisany 13 sierpień 2019 - 19:37

Dziękuje za podpowiedź, jutro o nich poczytam po pracy. Wielkościowo podobne, ale moj jakby grubszy troche, może faktycznie l4. Powiedz mi czy używasz jakiejś maty badz lampki do tej P. sazimai? Facet od którego kupiłem powiedział ze nie potrzebuje higrometru ani zadnej lampki do niej, ale zapobiegawczo zakupiłem i torf nowy, higrometr oraz plastikowe pudełko 5.7cm x 5.7cm x 4cm bo opakowanie w którym dostalem (jakby na sos z pizzerii) jest dosyc kruche i rogi sie załamują).

PS. Czy można przekarmić pająka? Mam wg mnie bardzo małe robaczki co zobaczycie na filmie, wrzucam wieczorem jednego (rozduszam głowe) by sie nie zakopywał, a jak wstaje o 5 do pracy to już go nie ma :) dzis dopiero 3 dzień więc zobaczymy czy dzis go zje, najwyżej wyjme.

PS2. Czym innym mogę go karmić, bo nawet nie wiem jak te robaczki się nazywają by móc je kupić. Mącznikiem przekrojonym na pół? Zdziwilo mnie to, ze po tym robaku nie ma ani sladu a slyszalem, ze pajaki nie zjadają chitynowego pancerzyka. Jeśli ten robaczek go nie posiada to wybaczcie, nie wiedziałem :)

Załączone pliki

Edytowany przez tomus10iny, 13 sierpień 2019 - 19:44.

#14 sad_mad

sad_mad
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4679 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Kostrzyn

Napisany 13 sierpień 2019 - 20:11

Dogrzac można, jakas zwykla zarowka czy halogenem, jeśli w nocy temperatura i Ciebie nie spada do bardzo niskich wartości, to dogrzanie za dnia wystarczy. Wyższa temperatura oznacza szybszy metabolizm, czyli szybszy wzrost.

W teorii pająka nie da się przekarmic, ale lepiej przestać mu podawać żarcie, jeśli jego odwlok wygląda już jak balon.

Mnie te robaczki wyglądają na małe maczniki, ale nie widzę dokładnie.
Ja dla maluchów Lubie kupować pinki, czyli larwy much, do dostania w każdym wedkarskim za grosze. Paczkę takich pinek do lodówki i na parę tygodni spokój. Warto tylko zdecydowana większość najpierw wywalić.

Po zjedzeniu powinna gdzieś w pojemniczku zostać mała kulka niestrawionego żarcia, tam jest właśnie pancerzyk.

#15 tomus10iny

tomus10iny
  • Nowy terrarysta

Napisany 13 sierpień 2019 - 20:30

Dobrze, że pod nosem mam wędkarski. Gdzies cos czytalem ze pinka nie moze być barwiona, szczerze mowiac, nie rozumiem nawet po co ktoś barwi pinke, ale o taką właśnie zapytam. Czy moj "olbrzym" poradzi sobie z calą? Czy pinka się zakopuje i musze jej zmiazdzyc głowe?

#16 sad_mad

sad_mad
  • Terrarysta

Napisany 13 sierpień 2019 - 21:49

Da radę, pinki to kurduple. Lepiej uszkodzić, chociaż z zakopanej najwyżej zrobi się mucha. :)

#17 tomus10iny

tomus10iny
  • Nowy terrarysta

Napisany 14 sierpień 2019 - 14:04

Dobra, kupiłem dzis boxa 5.7cm x 5.7cm x 4cm i chciałbym go tam przełożyć bo te po sosie jest takie wymiętolone i rogi za pozałamywane, w kazdym razie nie wyglada estetycznie. Czy ten boxik nie będzie za duży?

Załączone pliki

Edytowany przez tomus10iny, 14 sierpień 2019 - 14:12.

#18 Arcziwwy

Arcziwwy
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2167 dni
  • Polska / Mazowieckie / Wyszków

Napisany 14 sierpień 2019 - 14:08

Nie czytałem reszty komentarzy natomiast z mojego również 15 letniego doświadczenia (prawdopodobnie brałeś od Argiope myle się? :P)  to jest normalny rozmiar L4 - może jakąś mniejszą sztukę Ci dał i tyle, ale może dał Ci też L2 - nie powinieneś się z tym dziwić bo często mając ponad 1000 pająków to już się we łbie można zakręcić :P.

Co do Twojego wyboru pajączka Brachypelma to auratum widziałem są w obiegu po 50zł, natomiast B. smithi nie ma aktualnie nikt w ofercie (chyba żę tego nie wiem), gdyż jest to dawna B. annitha, natomiast dawna B. smithi nazywa się teraz B. hamorii i pod taką nazwą szukaj - jakby co mam u siebie hamorii w ofercie możliwa wysyłka :).

#19 sad_mad

sad_mad
  • Terrarysta

Napisany 14 sierpień 2019 - 14:14

Nie ma czegoś takiego jak za duży pojemnik. :) 
Jak zapewnisz dobre warunki i upewnisz się, że pająk żre, to będzie git.
Czasem pająk może tylko wyglądać głupio w takim pojemniku i może to utrudniać obserwację, poza tym 0 przeciwwskazań. 

#20 tomus10iny

tomus10iny
  • Nowy terrarysta

Napisany 14 sierpień 2019 - 14:17

Co do Twojego wyboru pajączka Brachypelma to auratum widziałem są w obiegu po 50zł, natomiast B. smithi nie ma aktualnie nikt w ofercie (chyba żę tego nie wiem), gdyż jest to dawna B. annitha, natomiast dawna B. smithi nazywa się teraz B. hamorii i pod taką nazwą szukaj - jakby co mam u siebie hamorii w ofercie możliwa wysyłka .

Jednak szukam L. parahybana, chromki badz gieni l3-l5 moooże l6 :)

Nie ma czegoś takiego jak za duży pojemnik.  
Jak zapewnisz dobre warunki i upewnisz się, że pająk żre, to będzie git.
Czasem pająk może tylko wyglądać głupio w takim pojemniku i może to utrudniać obserwację, poza tym 0 przeciwwskazań. 

no właśnie ja zauwazyłem ze on je tylko w nocy, jak wstawałem do pracy ok 4:30 - 5:30, teraz mam 4 dni wolnego to nie chce siedzieć i ogladac czy je wiec zastanawiam sie czy bedzie w stanie tą pinke znalezc :D

Ps. Torf nawilżać zwykla strzykawka? Po całości czy zostawic jakies miejsce suche?

Edytowany przez tomus10iny, 14 sierpień 2019 - 14:19.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).