Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

terrarium - pozostałe tematy

- - - - -  
Pojemnik dla Caribena versicolor

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 ropenszapu

ropenszapu
  • Terrarysta
  • Z nami od: 441 dni
  • Polska / Śląskie / Rybnik

Napisany 27 czerwiec 2019 - 14:58

Witam, od niedawna pojawiły się u mnie w "hodowli" 2x Caribena versicolor. Obecnie są w stadium L3 i trzymam je w sałatkoboxach (nieco wyższe niż większość). Mój problem polega na tym że zbudowały sobie gniazda tuż pod wieczkiem co skutkuje zniszczeniem ich za każdym razem kiedy je otwieram. Teraz moje pytanie, wie ktoś gdzie tanim kosztem można nabyć jakieś niewielkie pojemniki otwierane od frontu? Czy może znacie jakieś produkty z biedry czy innego marketu pakowane w coś takiego?

Z góry dzięki za pomoc :)

Podobne tematy: Pojemnik dla Caribena versicolor     x

#2 Nonac Online W hodowli

Nonac
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4702 dni
  • Polska / Lubelskie / Krasnystaw

Napisany 29 czerwiec 2019 - 15:32

W biedrze są takie orzeszki albo rodzynki w czekoladzie pakowane w fajne tuby, tylko naklejkę trochę ciężko ściągnąć. 

L8fV9nI.jpg

Tu akurat wystrój dla jakichś Poe, ale jeśli dasz np sztuczną roślinkę tak aby zawijała się pod pokrywką to jest szansa, że Avi zrobi pod nią gniazdo zamiast pod wieczkiem. Bardzo ciekawym, estetycznym, ale też nieco pracochłonnym są pojemniki zrobione z opakowań po cukierkach ferrero. Takie coś byłoby idealne dla Avi.

https://www.youtube.com/watch?v=Lgz9cl2H5PM

Edytowany przez Nonac, 29 czerwiec 2019 - 15:32.

#3 ro_sikora

ro_sikora
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1080 dni
  • Polska

Napisany 02 lipiec 2019 - 12:24

Co prawda nie otwierane od przodu ale w Pepco są takie kubki na jogurt czy coś takiego z taką kopułką u góry. Kosztują coś kolo 5 zł. chyba. Jak się je troche przerobi (trzeba wyciać kawałek przykrywki) to jest szansa, że pajączek zrobi sobie gniazdo w tej kopułce. Niestety są dosyć male bo około 300ml ale do L4 wystarczą. Tak to wygląda w praktyce:
3abb7b34cbe5fda9med.jpg
Można nawet wymienić podłoże bez niszczenia gniazda.

#4 SpiderBlue

SpiderBlue
  • Terrarysta
  • Z nami od: 97 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Poznań

Napisany 02 lipiec 2019 - 16:30

Łooo dzięki Panowie. Wczoraj właśnie ślęczałem nad moczboxami i myślałem nad alternatywą

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).