Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

rozmnażanie

- - - - -  
Gekony lamparcie składanie jej i stan samic

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
36 odpowiedzi na ten temat

#21 MartaCrystal

MartaCrystal
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1329 dni
  • Polska / Łódzkie / Łódź

Napisany 02 lipiec 2019 - 13:30

USG to pewnie, ze lepsze, wlasnie gorzej z wyposazeniem, wiec dlatego sugeruje RTG.

USG daloby lepszy obraz narzadow wewnetrznych.

Eh, te samiczki to generalnie takie mimozy :(

Podobne tematy: Gekony lamparcie składanie jej i stan samic     x

#22 Dagn

Dagn
  • Terrarysta
  • Z nami od: 555 dni
  • Polska / Śląskie / Gliwice

Napisany 02 lipiec 2019 - 13:36

Kul też chyba ni ma, tak porównując z moją miłej pamięci Amarcią.

Gekon gdy leży co jakiś czas bierze głęboki wdech piersią mniej więcej co 3/4 wdechy podgardlem i zastanawiam się czy to normalne zachowanie.

Cholercia, nie jestem sobie w stanie tego zwizualizować...

Lepsze byłoby USG, ale malo który gabinet ma tak małą końcówkę do USG

Pewnie by trzeba było taką do ekhm dowcipnego ;)

A a propos fotki i tej ciemnej plamy - czy ona aby nie schudła na tyle, że zwyczajnie prześwitują narządy jak u młodziaków?

#23 InesLilith

InesLilith
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1661 dni
  • Polska / Zachodniopomorskie / Kołobrzeg

Napisany 02 lipiec 2019 - 21:28

Wizyta jest już ustalona- najpóźniej do poniedziałku gekon znajdzie się w klinice VetMedic w Szczecinie.
Gekonka jest albinoskiem, gdy nie świece latarką nic jej nie odstaje. Dopiero pod światło coś widać.

Edytowany przez InesLilith, 02 lipiec 2019 - 21:29.

#24 MartaCrystal

MartaCrystal
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1329 dni
  • Polska / Łódzkie / Łódź

Napisany 02 lipiec 2019 - 21:32

Powodzenia. :)

#25 InesLilith

InesLilith
  • Terrarysta

Napisany 09 lipiec 2019 - 22:10

Jestem w trakcie leczenia w klinice wykonano usg, diagnoza zapalenie jajników i jamy gębowej wewnątrz, do tego znikome ilości pierwotniaków. Dostałam leki witaminy i balsam oraz szczegółową instrukcję jak postępować dalej. Gekon dostaje odpowiednie dawki mam tylko problem z balsamem - próbowałam sposobów weterynarza "przytykanie" palców do noska i podszczypywanie podgardla gekonka od razu otwierała szeroko pyszczek mi to jednak wychodzi strasznie nieudolnie a gekon mocno się wyrywa po 5 dniach jakby trochę odzyskała więcej energii jednak nadal stosuję karmienie przymusowe. Balsam mam podawać do 2 dzień smarować wewnątrz zwłaszcza lewą stronę, ale dziewucha wciąż mi nie chce otwierać pyska a nie chce używać żadnej siły wobec niej.

#26 sebekol

sebekol

Moderator w działach gekony i gekon lamparci

• Moderator
  • Z nami od: 4092 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 10 lipiec 2019 - 07:32

Pewnie chwyć ją w lewą dłoń i wcieraj to palcem prosto w usta, od boku. Będzie gryźć, więc uwaga.

#27 InesLilith

InesLilith
  • Terrarysta

Napisany 10 lipiec 2019 - 07:47

Tak też właśnie robię, tyle że patyczkiem do uszu. Co prawda wet wspominała aby raczej unikać wcierania w pysk a stosować do wewnątrz. Balsam jest na szczecie łagodny i dość mocno się klei.

#28 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2560 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 10 lipiec 2019 - 10:40

Zapewne masz Balsam Szostakowskiego - uważaj, żeby nie dostał się do oczu, bo jest klejący jak smoła. Smaruj od wewn - jest b. dobry i szybko zadziała. Pędzluj wnętrze jamy ustnej nawet codziennie ( jeśli to B Szostakowskiego). Mój sposób: patyczek do uszu- moczę w balsamie - nadmiar wycieram o buteleczkę, ale na patyczku musi go być sporo - zaczynam smarować bok warg w przód i tyl  i wtedy gekon otwiera paszczę a ja myk i smaruję wnętrze. czynność powtarzam jeśli trzeba "dopieścić" wnętrze buźki. Pewnie będzie zagryzała ww. patyczek - niech zagryza-nie wyjmuj na siłę i zaczekaj, aż sama puści. Pamiętaj: uważaj na jej oczy !

#29 InesLilith

InesLilith
  • Terrarysta

Napisany 10 lipiec 2019 - 10:50

Dokładnie jest to ten balsam, zabieram trochę waty z patyczka przyklepuje i nabieram dużą ilość na patyczek smaruje wokół pyska, niestety nie otwiera go tylko się wyrywa i parska. Dzisiaj podejmę kolejną próbę. Wydaje mi się że lepiej sprawdziłby się cieniutki pędzelek.

#30 InesLilith

InesLilith
  • Terrarysta

Napisany 13 lipiec 2019 - 07:48

Dzisiaj rano zauważyłam dwie kupy dziewuchy, były o lekko zielonym zabarwieniu i jedna była bardzo rzadka, czy to może być wpływ leków czy coś gorszego? Gekonica dostaje cały czas leki oraz jest dokarmiana, odzyskała trochę sił i wnętrze pyszczka nabrało zdrowego wyglądu, nadal nie je samodzielnie.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).