Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

rozmnażanie

- - - - -  
Gekony lamparcie składanie jej i stan samic

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
36 odpowiedzi na ten temat

#11 VisibleNoise Online W hodowli

VisibleNoise

Koordynator w działach początkujący

• Koordynator działów
  • Z nami od: 2192 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 05 czerwiec 2019 - 06:20

To na pewno nie roztocza. Albo skoczogonki albo psotniki.

Podobne tematy: Gekony lamparcie składanie jej i stan samic     x

#12 InesLilith

InesLilith
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1661 dni
  • Polska / Zachodniopomorskie / Kołobrzeg

Napisany 26 czerwiec 2019 - 19:03

Problematyczna gekonica jest po badaniu kału- wysyłane próbki do Wawy zbierane od paru dni- wyniki dobre, brak jakichkolwiek nieprawidłowości. Gekonica nadal osowiała, oczy prawie cały czas zamknięte (brak zainteresowania otoczeniem) , od 2 dni przeprowadzam przymusowe karmienie wyciskam robaka i mieszam z witaminami i wodą. Rozważam opcje wyjazdu do większego miasta w celu zbadania jej przez weta specjalistę, jednak nie chcę jej nadmiernie stresować...
Reszta stada w dużym terrarium apetyt i zachowanie nie wzbudza podejrzeń.

Mam tylko takie aktualne ujęcie samicy, więcej zrobię po pracy:
https://zapodaj.net/images/80d25d261cfd7.png

Edytowany przez InesLilith, 26 czerwiec 2019 - 19:09.

#13 MartaCrystal

MartaCrystal
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1329 dni
  • Polska / Łódzkie / Łódź

Napisany 26 czerwiec 2019 - 19:11

Sprobuj zrobic usg lub chociaz przeswietl ja od spodu mocna latarka.
Moja zachowywala si3 tak samo, usg pokazalo jajka.

#14 sebekol

sebekol

Moderator w działach gekony i gekon lamparci

• Moderator
  • Z nami od: 4092 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 27 czerwiec 2019 - 09:12

Pokaż mi zdjęcie jej brzucha, najlepiej jak leży płasko na szkle. Możesz dodatkowo prześwietlić ją latarką i takie zdjęcie też pokazać. To wygląda na zaparte jaja.

#15 InesLilith

InesLilith
  • Terrarysta

Napisany 27 czerwiec 2019 - 12:09

Wczoraj w nocy po pracy robiłam dokładne oględziny wszystkich gekonów:
Problematyczna samica: (nagrałam tez film w razie)
Waga: 51g (reszta samic 69 i 71)
https://zapodaj.net/images/f9992fe61ce43.jpg
I jej wyniki:
https://zapodaj.net/images/118d5c068a07f.jpg
U weta dałam 70 zł za wysyłkę kupki do Wawy, brzuszek wydaje się być w porządku, nie widziałam niczego podejrzanego, żadnych zgrubień, dostała wczoraj kolejnego rozgniecionego robala. Myślałam czy nie zainteresuje się karaczanem tureckim ale tylko chwile popatrzyła na niego po czym totalnie zignorowała i poszła sobie dalej. :P

Edytowany przez InesLilith, 27 czerwiec 2019 - 13:08.

#16 InesLilith

InesLilith
  • Terrarysta

Napisany 01 lipiec 2019 - 22:09

Za tydzień dopiero mam możliwość przewozu gekonka do Szczecina ze względu na pracę sezonową, nadal wcieram jedzenie. Zdjęcia są załączone wyżej. Zastanawiam się jak jeszcze mogę jej pomóc. Dzisiaj dopatrzałam się że zeszczuplały jej łopatki, jak biorę ją poza terrarium jest dość ciekawska i chętna do spacerów. Wyjmuję ją tylko na czas karmienia.

Rozważam powrót gekona do głównego terrarium, skoro nie ma pasożytów nie chcę aby sama siedziała w małym terrarium. Nie wyglada dobrze, nawet jak chodzi po terra to ma ciagle zamknięte oczy i głowę uniesioną ku górze... Źle się z tym czuje- gdyby nie nagły przymus powrotu do rodzinnego miasta byłoby łatwiej bo miałam weterynarza pod nosem... Rozważałam opcję oddania ich ale zbyt mocno boję się że ktoś by się nimi gorzej zajął i jestem bardzo przywiązana do każdej z nich i chcę aby miały jak najlepsze warunki. Dzisiaj ją ważyłam - wynik 52g ostatnio było 51. To jednak nadal mnie nie pociesza. Gekon gdy leży co jakiś czas bierze głęboki wdech piersią mniej więcej co 3/4 wdechy podgardlem i zastanawiam się czy to normalne zachowanie.

Edytowany przez InesLilith, 01 lipiec 2019 - 23:16.

#17 MartaCrystal

MartaCrystal
  • Terrarysta

Napisany 02 lipiec 2019 - 07:52

Jesli nie rosnie, nie tyje, to musisz ja karmic, chociazby nie chciala - tez tak mam ze swoimi.

Moze jednak znajdziesz opcje opieki nad nią? Ja wiem, ze zawsze sie wydaje "sama zrobie to najlepiej", skad to znam :)

#18 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2560 dni

Napisany 02 lipiec 2019 - 13:18

Nie wyglada dobrze, nawet jak chodzi po terra to ma ciagle zamknięte oczy i głowę uniesioną ku górze...  - taka pozycja świadczy o tym, że coś ją boli. To typowa pozycja "bólowa".

Gekon gdy leży co jakiś czas bierze głęboki wdech piersią mniej więcej co 3/4 wdechy podgardlem i zastanawiam się czy to normalne zachowanie. - nie. To nie jest normalne zachowanie. Jeśli tak "łapie" powietrrze i dodatkowo ulgę przynosi mu pozycja podparta przednimi łapkami to ma problemy oddechowe. Mój Sasanek tak reagował jak miał problem z serduszkiem ( woda w płucach).

Nie polecam łączenia jej w grupie - zwierzaki stadne mogą ją gryźć lub próbowac zabić jako najsłabszą jednostkę w stadzie.

#19 MartaCrystal

MartaCrystal
  • Terrarysta

Napisany 02 lipiec 2019 - 13:19

A czy RTG by tu cos dalo?

#20 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2560 dni

Napisany 02 lipiec 2019 - 13:28

Na zdjęciu brzucha zaniepokoiła mnie ciemna plama na wysokości klatki piersiowej - może to tylko efekt "prześwietlenia" latarką i układu gekona. Ja nie widzę na tym zdjęciu zalegających jaj, ale mogą to być kule - trudno stawiać diagnoże na podst zdjęć; musiałabym obejrzeć zwierzaka na żywo. Jeśli jednak ma ciemną plamę pod spodem to może to być problem z narządami wewn - krwiak po upadku? Zbierająca sie woda w płucach lub problem z sercem. Raczej nie stawiałabym na wątrobę. Musi ją obejrzeć wet od gadów. Czy RTG coś da ? Nie wiem - pewnie tak. Lepsze byłoby USG, ale malo który gabinet ma tak małą końcówkę do USG i jeszcze mniej lekarzy potrafi odczytać obraz. Po ostatnim wpisie martwię się o nią.

4 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 4 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).