Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zachowania

- - - - -  
kraby się mnie boją

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
1 odpowiedzi na ten temat

#1 glizdamen

glizdamen
  • Terrarysta
  • Z nami od: 302 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Swarzędz

Napisany 09 maj 2019 - 06:11

Kilka dni temu kupiłem kraby wampiry ale jak podejdę do terra żeby je obserwować to uciekają i się kryją. Czy jest możliwość że przyzwyczają się do mojej obecności?

Podobne tematy: kraby się mnie boją     x

#2 docfaq W hodowli

docfaq
  • Pomocny
  • Z nami od: 670 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 09 maj 2019 - 16:57

Jest taka możliwość, ale nie musi się tak stać. Wymaga to niestety sporo czasu, kilka dni nie da efektu. Przede wszystkim trzeba dać im czas na zaaklimatyzowanie się w nowym zbiorniku, czyli ograniczyć swoją obecność, interwencje w terrarium, hałasy. Nie należy ich też wtedy dotykać, przestawiać czy zmieniać wystroju. Jeżeli kraby zaczną spokojnie poruszać się po terrarium, to możesz zacząć przyzwyczajać je do swojej obecności. Z początku będą dalej płochliwe, ale kiedy zaczną Cię kojarzyć z pojawieniem się jedzenia, to powinno już pójść łatwo. Bardzo ważne: nie pozwól, by utożsamiły Cię z zagrożeniem (nie dotykaj ich, nie wyciągaj, nie niszcz ich kryjówek, chyba że to konieczne). Wszelki kontakt cielesny pozostawiłbym do momentu, w którym będą się czuły już wystarczająco swobodnie z Twoją obecnością. 

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).