Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

warunki hodowli

- - - - -  
Więcej niż jedno zwierzę to? Czyli czy można czy nie można trzymac lampartów razem?

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
8 odpowiedzi na ten temat

#1 maddie

maddie
  • Terrarysta
  • Z nami od: 592 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Świdnica

Napisany 15 luty 2019 - 20:52

Mam problem od 4 lat trzymam ze sobą w dużym terra gekony, 3 samice jeden samiec. Kiedy dowiadywałam się jak trzymać lamparty na każdej stronie pisano że zwierzęta stadne, jeden samiec na harem, lub same samice. Otóż ostatnio na Instagrama wstawiłam filmik jak moja geksiasie oblizuje a w tle widać drugiego gekona. Dostałam wiadomość że pod żadnym pozorem nie trzyma się gekonów razem, że to samotne zwierzęta i mam je odseparować. Dostałam link do strony http://aminoapps.com/p/4ot4yd. I w sumie przejrzałam jeszcze angielska Wiki i tylko na polsko jezycznych stronach dostajemy informacje że samice można łączyć. Nie wiem co o tym myśleć... :D Moje gekony się nie zabijaja, jedza, nie tracą na wadze.

Podobne tematy: Więcej niż jedno zwierzę to? Czyli czy można czy nie można trzymac lampartów razem?     x

#2 MartaCrystal

MartaCrystal
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1359 dni
  • Polska / Łódzkie / Łódź

Napisany 15 luty 2019 - 21:05

Jesli wszystko z nimi ok, to czemu nie trzymac razem? Samce sa oczywiscie terytorialne, samice bywaja, ale jesli zestaw dziala razem to bez przesady.

#3 Dagn

Dagn
  • Terrarysta
  • Z nami od: 585 dni
  • Polska / Śląskie / Gliwice

Napisany 15 luty 2019 - 21:15

Na zagranicznych stronach generalnie biją za trzymanie razem ;) We wszystkich lamparcich grupach na fb, tych nie naszych, zasada "No cohabitation" jest jedną z głównych w regulaminie.

Argumenty? Bo coś się może stać ;)

Jak im ze sobą dobrze, to się nie przejmuj :)

#4 MartaCrystal

MartaCrystal
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1359 dni
  • Polska / Łódzkie / Łódź

Napisany 15 luty 2019 - 21:16

To tez zalezy jakie maja warunki, scisk, kryjowki, dostep do pokarmu.

#5 docfaq W hodowli

docfaq
  • Pomocny
  • Z nami od: 664 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 16 luty 2019 - 20:55

Też zależy od temperamentu. Ja miałem samicę, która jednej nocy po prostu postanowiła tak zmaltretować samca, że zdechł u weterynarza. Pęknięta czaszka i takie tam. A przez wiele miesięcy nie było takich problemów. 

#6 maddie

maddie
  • Terrarysta
  • Z nami od: 592 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Świdnica

Napisany 17 luty 2019 - 19:19

Też zależy od temperamentu. Ja miałem samicę, która jednej nocy po prostu postanowiła tak zmaltretować samca, że zdechł u weterynarza. Pęknięta czaszka i takie tam. A przez wiele miesięcy nie było takich problemów. 

Gorąca samica, czy po prostu coś się stało?

Jeśli chodzi o warunki to mają miejsca a miejsca. Terrarium 100x60x50, ściany do wspinaczki (drugie piętro) z 3 półotwartymi kryjówkami, pudełko z wermikulitem, 2 domki chomicze, 1 przerobiona doniczka, 1 większe zacienione miejsce (wc), kokos, wydrążony kamień. To w sumie 9 strategicznych kryjówek na 4 gekony, które i tak się wygrzewają i śpią na widoku :D Chciałam tylko sprawdzić czy tylko ja jestem taka "strasznie zła" i coś pominęłam 5 lat temu w rocznych przygotowaniach do posiadania gekonów. :D 

#7 sebekol

sebekol

Moderator w działach gekony i gekon lamparci

• Moderator
  • Z nami od: 4122 dni

Napisany 17 luty 2019 - 22:44

"America"

Bullshit generalnie. Sporo gekonów przeszło przez moją hodowlę i jeszcze nie miałem sytuacji, żeby rzeczywiście któryś tak nie tolerował innych, że musiałbym go separować. Oczywiście bywają takie gekony, ale to raczej rzadkość, bo tak jak wspomniałaś na początku, są to zwierzęta stadne.

#8 docfaq W hodowli

docfaq
  • Pomocny
  • Z nami od: 664 dni

Napisany 17 luty 2019 - 22:46

@maddie, generalnie charakterek z pazurkiem, ale taką akcję zrobiła raz (a dobrze). 

#9 rftn

rftn
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1893 dni
  • Polska / Kujawsko-pomorskie / Wąbrzeźno

Napisany 08 marzec 2019 - 18:13

Jak mieszkają razem od dłuższego czasu to nie powinno być problemu. Mam 2 Terra w których mam więcej niż jednego teka (3 samice i 2 samice + samiec) i jest w miarę ok. Czasami gryzą się przy karmieniu, ale nie robią sobie krzywdy. Niestety przy próbie założenia kolejnego haremu po kilku dniach jedną z samic musiała mieć amputowaną łapkę, bo się pogryzły. Od tej pory już nie zakładam haremów - trzymam pojedynczo.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).