Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zdrowie

- - - - -  
agama kątogłowa aklimatyzacja

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

#1 MateuszJAW

MateuszJAW
  • Terrarysta
  • Z nami od: 455 dni
  • Polska / Śląskie / Jaworzno

Napisany 13 styczeń 2019 - 18:19

Witam krótko i na temat, tak jak w temacie posiadam dorosłą parkę tego gatunku, w zasadzie wszystkie gady jakie posiadam są urodzone w hodowli, tą parkę kupiłem będąc świadomy, że są prosto z odłowu w zasadzie ciężko dostać ten gatunek rozmnożony w hodowli ale nie wazne(może się myle.) od 4 dni non stop spią, wyglądają na bardzo "wycienczone" przypuszczam przez transport stres,,brak witamin,jedzenia itp. z tego co widziałem to spijają wodę z wodospadu, na siłę.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Załączone pliki

Podobne tematy: agama kątogłowa aklimatyzacja     x

#2 Radagast

Radagast

Czarodziej jaszczurczy

• Koordynator działów
  • Z nami od: 1714 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 17 styczeń 2019 - 11:39

Pewnie odłów (choć w Niemczech, z tego co wiem, rozmnaża je jeden gość).

Jeśli odłów, trzeba odpowiednio do tego podejść.

Przede wszystkim będą odwodnione, więc jeśli widziałeś, że piły, to dobry znak.

Pryskaj terrarium dwa razy dziennie, ułatwi im to sprawę, bo będą spijać z liści.

Karmówka ruchliwa, ale nie za bardzo, może jakaś szarańcza (widziałem, że swoje anolisy karmisz szarańczakami).

Jak najwięcej spokoju.

Samiec dziwnie mróży oczy, a samicy oko.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#3 MateuszJAW

MateuszJAW
  • Terrarysta

Napisany 17 styczeń 2019 - 11:56

Przede wszystkim to dzięki,że się odezwałeś. Samica padła na drugi dzień gdy dodałem post, jednak spodziewałem się tego bo naprawde "ledwo żyła" w dodatku nie miała połowy tylnej kończyny czego nie widać na zdjęciu, chciałem tylko samca jednak niechcący znalazłem samice i gdy ją zobaczyłem oraz jej warunki chciałem ją odratować- niestety. 

Teraz co do samca, on jest w o wiele lepszej kondycji, ma dużo siły i nie jest tak wyczerpany, nigdy nie widziałem.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#4 Radagast

Radagast

Czarodziej jaszczurczy

• Koordynator działów
  • Z nami od: 1714 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 17 styczeń 2019 - 22:10

Odłów zawsze ma pasożyty. Zawsze i nie ma wyjątków.

Niekiedy mocno zarobaczony gad nie przeżywa. Ale ten lek działa i z odpowiednim dawkowaniem wyleczysz.

Ja już sporo gadów wyleczyłem z przeróżnego rodzaju robactwa. Tak to jest z odłowem albo niektórymi hodowcami, którzy sami nie zadbają o to, by sprzedawać zdrowe gady.

Najważniejsze, że pije. Na siłę nie karm, chyba że w ostateczności. Na razie spróbuj właśnie z szarańczą, ewentualnie mącznikami lub drewnojadami w misce......................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#5 MateuszJAW

MateuszJAW
  • Terrarysta

Napisany 19 styczeń 2019 - 11:35

Co sądzisz żeby spróbować podać dżdżownice? Dowiedziałem się,że w naturze jest to jeden z przysmaków tego gatunku no i wydaje mi się, że taka glista będzie mu bardziej "znajoma" niż taki mącznik który niestety go nie interesuje jak również szarańcza czy świerszcz. Teraz problem polega na tym,że  jedynie w wędkarskim dostane takie robaki i pytanie czy podawanie z takiego sklepu jest bezpiecznie, tak samo jak wzięte z gleby, opinie są różne i już sam nie.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#6 tokaga W hodowli

tokaga

Redaktor: Jaszczurki

• Redaktor.nieaktywny
  • Z nami od: 5165 dni
  • Japan

Napisany 29 styczeń 2019 - 01:20

To nadrzewne jaszczurki, więc dżdżownice to raczej niewielki procent diety w naturze...
Odłowione drakuny przeważnie mają krótki żywot w niewoli... Zapewnij mu masę spokoju, jak terrarium jest blisko telewizora, radia czy innego źródła hałasu/ruchu pozasłaniaj szyby terratium. To nieco może pomóc w aklimatyzacji.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).