Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zdrowie

- - - - -  
Spanie z świerszczami

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
7 odpowiedzi na ten temat

#1 7WhiteZ

7WhiteZ
  • Terrarysta
  • Z nami od: 297 dni
  • Polska / Lubuskie / Żagań

Napisany 09 styczeń 2019 - 23:28

Cześć myślicie że spanie i ogólnie przebywanie w jednym pokoju z świerszczami na dłuższą metę może odbić się na zdrowiu psychicznym ?

Czytałem kiedyś że tego typu ciągłe dźwięki mogą powodować depresje rozdrażnienie i tym podobne ale tam chodziło o jakieś brzęczenie piszczenie czy coś takiego 

Może jest tu jakiś lekarz psycholog czy ktoś taki kto wie coś na ten temat ? Ja osobiście dopiero zmieniłem karmówke właśnie na świerszcze i już się przyzwyczaiłem ale ponoć to tylko tak się wydaje a w rzeczywistości te dźwięki potrafią namieszać w głowie.

Od razu mówię że nie wiedziałem gdzie podpiąć ten temat więc jeśli tu nie pasuje to niech go ktoś przeniesie. Nie ma przecinków bo zgubiłem przycisk od klawiatury xd

Podobne tematy: Spanie z świerszczami     x

#2 luxperpetua07

luxperpetua07
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3072 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 10 styczeń 2019 - 01:11

No nie wiem... na mnie, zwłaszcza zimą cykanie świerszczy w nocy (za dnia zresztą też) działało wręcz kojąco. Zawsze ten dźwięk kojarzył mi się z wakacjami, z ciepłą sierpniową nocą. Fakt, że np. świerszcze śródziemnomorskie są bardzo głośne lub jak trafi Ci się dużo samców może być uciążliwe. Czy dźwięki wydawane przez świerszcze mogą namieszać w głowie? Nie sądzę :)

#3 docfaq W hodowli

docfaq
  • Pomocny
  • Z nami od: 641 dni

Napisany 10 styczeń 2019 - 22:22

Kiedyś wymyślono torturę, która polegała na tym, że w celi był zepsuty kran, z którego co kilka lub kilkanaście sekund kapała woda. W ciągu dnia nie było to zauważalne, ale kiedy zapadała noc i było absolutnie cicho - dźwięk spadającej kropli nie dawał spać i doprowadzał więźniów do szału. Jeżeli dźwięki przez nie wydawane nie przeszkadzają Ci w normalnym funkcjonowaniu (szczególnie w spaniu), to żadnego negatywnego wpływu nie odczujesz w związku z ich obecnością. 

#4 7WhiteZ

7WhiteZ
  • Terrarysta
  • Z nami od: 297 dni
  • Polska / Lubuskie / Żagań

Napisany 11 styczeń 2019 - 17:50

Ok dzięki za odpowiedź 

#5 Dark_Raptor W hodowli

Dark_Raptor

Miniony Koordynator w działach owadzich

• Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 5762 dni

Napisany 13 styczeń 2019 - 12:29

Przez kilka lat miałem w hodowli 4 gatunki na raz, w porywach 7-8. Trzymałem terraria na półce, tuż nad głową. Specjalnie psychicznie na tym nie ucierpiałem, wręcz uwielbiałem ten ich dźwięk w nocy. Dopiero swoją hodowlę musiałem zlikwidować przez żonę, której potrafi przeszkadzać nawet cykanie zegara :D

#6 mantiss111

mantiss111

Moderator w działach Modliszki, Owady, Początkujący terraryści

• Moderator
  • Z nami od: 2140 dni
  • Polska / Mazowieckie / Sochaczew

Napisany 14 styczeń 2019 - 22:41

Nie nawidzę kapania kranu, podobnie tykania zegara, ale co innego świerszcze, kocham dzwięki A. domestica :D.

#7 Pitu W hodowli

Pitu

Redaktor w dziale Owady

• Redaktor
  • Z nami od: 3878 dni
  • Polska / Mazowieckie / Kobyłka

Napisany 15 styczeń 2019 - 20:19

Heh, ciekawie jest, jak ma się w pojemniku suche liście, szuranie, szeleszczenie, zawsze ciekawie w nocy jak ciemno :) Do świerszczy idzie się przyzwyczaić, chyba że masz wrażliwy sen i te dźwięki w nocy mogą Cię wybudzać (nawet jeśli nie jesteś tego świadomy), wtedy nie przechodzisz w fazę głębokiego snu, a co za tym idzie źle sypiasz. W konsekwencji jakieś negatywne skutki niosłoby to za sobą.

Homoeogryllus xanthographus i pokrewne ryją banie, ten hałas wprawia w takie otumanienie, ale z nimi z kolei jest tak, że jak sobie postrydulują trochę, potem wystarczy walnąć w pojemnik 2-3 razy i cisza na noc.

#8 Dark_Raptor W hodowli

Dark_Raptor

Miniony Koordynator w działach owadzich

• Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 5762 dni

Napisany 16 styczeń 2019 - 08:00

Przy nakręconym Gryllus campestris, wszystko inne to "popierdułki" ;)

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).