Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zdrowie

- - - - -  
Worek podgardzielowy

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
21 odpowiedzi na ten temat

#21 babajaga27

babajaga27
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2630 dni
  • France

Napisany 13 luty 2019 - 22:28

Nie bede ci mowic, gdzie mam to co lubisz, a co nie. Nie interesuje mnie tez czy to dla ciebie czysta logika, czy tez nie. Jagus w takim razie zawsze zamawialam wlokno kokosowe i przychodzil torf kokosowy. Ziegi za oswiecenie.

Podobne tematy: Worek podgardzielowy     x

#22 Vulpes90

Vulpes90

Koordynator działów, Pomocny w dziale Agama brodata, Budowa, osprzęt, Terraria dla jaszczurek i sprawy techniczne

• Koordynator działów
  • Z nami od: 3168 dni
  • Polska / Opolskie / Kluczbork

Napisany 14 luty 2019 - 15:58

@dark1s, @babajaga27 - Bardzo bym prosił zachować te uszczypliwości dla siebie, albo przejść z tą dyskusją na prywatną wiadomość. Nie wiem, w którym miejscu się to zaczęło, ale warto w tym miejscu z tym skończyć. Dalsze dyskusje tego typu nagrodzę odpowiednimi punktami.

Co do wątku o włóknie kokosowym, wydaje mi się dość ciekawy, więc nie będę go usuwał. Jeśli ten offtopic będzie zbyt mocno przeszkadzał (czy to autorowi tematu, czy też większości osób) to mogę go wydzielić jako osobny temat.

A co do tematu:
Wydaje mi się, że tutaj każdy stosuje inne określenia do innych produktów, przez to pojawiło się to całe zamieszanie. Ja jako włókno kokosowe zwykłem nazywać to co @Jaguś opisuje jako torf, ale patrząc po zdjęciach faktycznie takie czyste włókno kokosowe to, to co pokazuje @Jaguś, czyli nie zmielona wersja tego włókna bez dodatku ziemi (czy tego co jest tam dodawane). Zaś chipsy kokosowe to dla mnie włókna sprasowane w formie kostek, a torf to ziemia którą się kupuje w sklepie ogrodniczym, czyli w sumie to samo co @Jaguś określa jako torf. Taki torf można kupić jako ziemia do kwiatków i jako sprasowane kostki, które rozmiękcza się w wodzie. Te sprasowane kostki, które rozmiękcza się w wodzie często nazywa się właśnie potocznie (i całkiem możliwe że błędnie) włóknem kokosowym.

Później może dorzucę zdjęcia, żeby to jakoś odróżnić :)

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).