Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zdrowie

- - - - -  
Worek podgardzielowy

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
21 odpowiedzi na ten temat

#1 Baros_PL

Baros_PL
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1690 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Oleśnica

Napisany 01 styczeń 2019 - 11:46

Witam,

Na początku chciałem wszystkim życzyć Szczęśliwego Nowego Roku.

Bardzo proszę o poradę, dzisiaj zauważyłem, że u mojego lega nienaturalnie wisi worek podgardzielowy, wygląda jakby złamany?

W załączniku zdjęcia przed i po. Jest to coś czym powinienem się martwić?

Legwan ma juz 7 lat, w zachowaniu nic się nie zmieniło, normalnie spożywa pokarm.

Pozdrawiam.

Załączone pliki

Edytowany przez Baros_PL, 01 styczeń 2019 - 11:56.

Podobne tematy: Worek podgardzielowy     x

#2 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2594 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 01 styczeń 2019 - 14:09

Jeśli nie jest w stanie rozwinąć go tak jak poprzednio to może mieć złamaną kość, która "naciąga" łałok. Delikatnie przejedź palcami i wyczujesz czy jest prosta i nie ma zgięć/ przerw. Jeśli jednak jest złamana to będzie się musiała sama zagoić - nic z tym nie rób. Prawdopodobnie podczas skoku źle wylądował i sobie ją załamał. Mój 11 latek tez ma taki uraz już zagojony - źle skoczył i się uderzył. Bolesne, ale nie zagraża życiu i zdrowiu.

#3 Baros_PL

Baros_PL
  • Terrarysta

Napisany 01 styczeń 2019 - 14:12

Bardzo Ci dziękuję. Już nie pierwszy raz mi pamagasz na tym forum. Faktycznie jest tak jak mówisz, pod palcami czuć przełamanie.

Pozdrawiam.

Edytowany przez Baros_PL, 01 styczeń 2019 - 14:15.

#4 dark1s

dark1s
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1955 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 07 styczeń 2019 - 09:13

Nie naciąga go już teraz? Po lewo jest w stanie zwiniętym, stąd moje pytanie ... jeżeli nie naciąga błony to by rzeczywiście potwierdzało złamanie całkowicie, bo nie jest w stanie.

#5 Baros_PL

Baros_PL
  • Terrarysta

Napisany 07 styczeń 2019 - 17:10

Niestety, ewidentnie złamanie, legwan jest oswojony, mogłem spokojnie go wziąć na ręce i wymacać. Bardzo mi jej szkoda. Zobaczyła swoje odbicie, przyłożyła w szybę z całej siły i spadła na sam dół, terrarium ma ponad 2 metry wysokości. Nie chce jej stresować, staram się żeby go nie rozwijała.

Załączone pliki

#6 dark1s

dark1s
  • Terrarysta

Napisany 07 styczeń 2019 - 20:39

Myślę, że gorzej by było jakby złamała spadając łapę .. ale zgadza się, że zwierzaka zawsze szkoda. Jednak zapewne się to zrośnie dosyć szybko a ona nie będzie miała z tego powodu większych problemów. Wypadki zdarzają się najlepszym, więc i legwanom też.

Ładne, duże terra btw ... roślinność sztuczna, prawda?

#7 Baros_PL

Baros_PL
  • Terrarysta

Napisany 07 styczeń 2019 - 20:45

Dziękuję za miłe słowa. Tak wszystkie rośliny są sztuczne.

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

#8 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2594 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 08 styczeń 2019 - 11:38

Terra piękne. Na dole nie masz żadnej ściółki ? Goła podłoga ? Ja stosuję torf kokosowy - mój Hugo go nie podjada; nawet jesli wpadłby na taki pomysł to torf w przeciwieństwie do włókna jest bezpiecznie wydalany. Hugo uwielbia "ryć " i tarzać się w nim. No i gruba warstwa amortyzuje ew upadek. Jeśli Twoja samica rzuca się na oślep widząc na szybie swoje odbicie to polecam zasłonić prześcieradłem ( jest lekkie, ale spełnia swoją rolę). Nie całość - tylko częściowo, żeby ograniczyć bodźce. 

#9 Baros_PL

Baros_PL
  • Terrarysta

Napisany 08 styczeń 2019 - 16:52

Dziękuję, tak wygląda w całości:
Terrarium
Album: Terrarium
16 grafiki
0 Komentarze

Nie mam ściółki dla wygody. Na podłodze są płytki podgrzewane kablem grzewczym. Dla mnie po prostu wygodniej przelecieć podłogę mopem z wodą i mieć spokój :). Terrarium jest spore, strasznie dużo tego torfu bym musiał użyć. Codziennie też tam wchodzę wymieniać wodę itp., to bym nanosił tego podłoża do pokoju. Przemyślę sprawę. Zastanawiałem się też nad gęstą sztuczną trawą.

Pozdrawiam.

#10 dark1s

dark1s
  • Terrarysta

Napisany 08 styczeń 2019 - 19:16

za....iście ci to wyszło, gratki :) Aż mi się chce znowu coś porobić ^^

Jeżeli masz podłogówkę, to rzeczywiście nie możesz mieć torfu lub innego podłoża, bo wtedy musisz zadbać o odgórne ogrzewanie. U siebie to samo miałem, cienka warstwa izolowała całe ciepło, a dodatkowo podłoże w ciągu chwili wysychało na wiór.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).