Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zdrowie

- - - - -  
Worek podgardzielowy

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
21 odpowiedzi na ten temat

#11 babajaga27

babajaga27
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2453 dni
  • France

Napisany 18 styczeń 2019 - 23:56

Jaguś masz jakies badania na ten temat. Przeciez wlukno kokosowe jest polecane od zawsze. Pieknie utrzymuje wilgotnosc, nie wychodza dodatkowe zyjatka i nie tworzy sie tak szybko plesn. Pierwsze slysze, ze torf jest latwiej wydalany.

Podobne tematy: Worek podgardzielowy     x

#12 dark1s

dark1s
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1744 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 19 styczeń 2019 - 09:20

Przecież tak zwany. "torf" kokosowy i włókno kokosowe to "prawie" ten sam produkt. "Prawie" polega na tym, że "torf" jest to bardziej przesortowane włókno kokosowe i używa się do jego produkcji wyściółki wnętrza kokosa, a włókno to bardziej lub mniej przemielone/pocięte zewnętrzne i wenętrzne warstwy łupiny kokosa. A więc jedynym argumentem na łatwiejszą "wydalajność" torfu to to że jest trochę miększy i nie ma dużych kawałków.

Sam używam od lat drobnego włókna i jeszcze.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#13 babajaga27

babajaga27
  • Terrarysta
  • France

Napisany 19 styczeń 2019 - 23:47

nie, torf jest do kwiatow, wlokno kokosowe do gadow. Wlokno kosowe w formie chipsow to to co opisujesz jako torf kokosowy. Jagus wie, ze nie mam nic zlego na mysli tylko chcialam wiedziec, czy to jakies nowe badania

#14 dark1s

dark1s
  • Terrarysta

Napisany 20 styczeń 2019 - 09:31

nie, torf jest do kwiatow, wlokno kokosowe do gadow

:) a jeżeli dam torf, który jest "do kwiatów" legwanowi to zostanie ogrodnikiem zamiast tylko po nim chodzić i może w nim kopać? :) sorry, ale ....

torf, włókno i chips kokosowy ... tu różnicą jednak jak najbardziej jest sortowanie produktu podstawowego czyli łupin kokosa. Torf, który nic nie ma wspólnego z prawdziwym torfem, jest najdrobniejszy i najdelikatniejszy, ponieważ.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#15 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2384 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 20 styczeń 2019 - 19:33

@[member='babajaga27'] ja kiedyś na początku kupłiam włókno kokosowe i nie zdecydowałam się go dać do terra, Maił sporo włókien - takich sztywnych, zdrewniałych, przypominających sztywny sznurek. Torf kokosowy jest tak przesortowany i przemielony, że jest mięciutki i nawet jeśli gad go zje to tu wleci i tyłem wyleci. Chips kokosowy odpada z oczywistych względów: ma postać kostek i w przypadku zjedzenia mogą się nie do końca rozpuścić/ strawić w żołądku i zaczopować legwana.

Wracając do.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#16 babajaga27

babajaga27
  • Terrarysta
  • France

Napisany 26 styczeń 2019 - 23:21

dark1s jestem tu na forum troche czasu i nie jedno czytalam, nie jedno tez przeszlam na wlasnej skorze. Jak bys czytal uwaznie to opisalam z jakiego wzgledu torf wydawal mi sie nie najlepszy.

Jagus jednak czlowiek uczy sie przez cale zycie. Wypiekasz torf w piekarniku? Bo jednak robactwo dosc szybko sie w torfie zalega.

#17 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta

Napisany 28 styczeń 2019 - 13:38

@[member='babajaga27'] ja nie wypiekam torfu. Od lat używam takiego terrarystycznego w terra z legwanem i nic mi się z nim nie dzieje. Mój legwan uwielbia się pluskac w basenie i zaraz potem wytarzać w ww torfie, więc często bywa wilgotny, ale sam wysycha i nigdy nie miałam kłopotu z pleśnią czy robalami. Mam dobrą wentylację i chyba trafiam na dobry jakościowo torf kokosowy ( zresztą chyba producent pisze na opakowaniu, że ten produkt był wysterylizowany.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez Jaguś, 28 styczeń 2019 - 13:40.

#18 babajaga27

babajaga27
  • Terrarysta
  • France

Napisany 28 styczeń 2019 - 15:35

torf kokosowy to przypadkiem nie to samo co wlukno kokosowe? Gdzie roznica? Mozesz dac fotki?

#19 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta

Napisany 30 styczeń 2019 - 15:06

To nie to samo - torf jest drobno zmielony i sypki; włókno ma ... włókna, takie grubsze nitki.

To jest torf:

be41056841eb927470dc30e17927529f.jpg

To jest włókno:

400px-Wloknakokosowe.jpg

#20 dark1s

dark1s
  • Terrarysta

Napisany 30 styczeń 2019 - 21:32

Próbowałem odpuścić, ale jednak mi się nie udało ....

@[member='babajaga27'] ... muszę powiedzieć, że się załamałem lekko zważając dokąd idzie ten post. Zanim zaczniesz naskakiwać na kogoś sprawdź najpierw swoje informacje i nie wypisuj bzdur wprowadzając zamieszanie, szczególnie jeżeli dodatkowo jest to całkowity offtop.

Przecież ktoś to później czyta i wypadałoby aby informacje w nim zawarte były pomocne a nie wprowadzające dezinformacje. Szczególnie, że jak to sama zauważyłaś

jestem.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).